REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

„Lietuviškojo Tysono“ pravardę Londono olimpiadoje gavęs 21 metų Evaldas Petrauskas laukia naujo iššūkio – po daugiau mėnesio jis pirmą kartą stos į kovas Europos vyrų čempionate. „Tikslai kaip ir kiekvienose varžybose – kovoti kuo geriau ir užlipti kuo aukščiau“, - teigė boksininkas.

REKLAMA
REKLAMA

Iš olimpinių žaidynių pernai bronzos medalį parvežęs E. Petrauskas gegužės 30 – birželio 9 dienomis Minske, Baltarusijoje, vyksiančiose Senojo žemyno pirmenybėse boksuosis jam naujojoje svorio kategorijoje iki 64 kg. Šioje trenerio Vladimiro Bajevo auklėtinis žada likti iki pat 2016 metų olimpiados Rio de Žaneire.

REKLAMA

– Kaip vyksta pasirengimas Europos čempionatui? – paklausėme E. Petrauską.

– Pats įkarštis prasidės nuo pirmadienio – išvažiuojame į Lenkiją, aukštikalnes Zakapanėje. Sieksime geriausios sportinės formos. Paskui grįšime į Lietuvą ir trauksime į bendrą treniruočių stovyklą Baltarusijoje, kur ir vyks Europos čempionatas.

– Poolimpiniais metais visi kalba apie mažesnius tikslus. Kiek pačiam svarbus šis Europos čempionatas?

REKLAMA
REKLAMA

– Kiekvienos varžybos svarbios. Nebūna taip, kad vyksti be tikslo. Šiose varžybose svarbiausia kovoti kaip galima geriau ir užkopti kaip galima aukščiau. Treneriai mato, ko trūksta, ką reikia daryti. Paskui ruošiamės kitiems turnyrams.

– Ko tikitės iš debiuto Europos suaugusiųjų pirmenybėse?

– Vyrų Europos čempionate dar nedalyvavau. Jaunimo Europos čempionate buvau pirmas. Žiūrėsime, kaip seksis. Norisi kaip geriau, žinoma. Žiūrėsime, kaip priešininkai nusiteikę, bet svarbiausia patiems tinkamai būti pasirengus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

– Per pastaruosius metus keitėsi svorio kategorijos: olimpiadoje – iki 60 kg, Lietuvos čempionate – iki 69 kg, o dabar Europos čempionate kausiesi iki 64 kg svorio kategorijoje. Ar toks „šokinėjimas“ nepakenks?

– Lietuvos čempionatas buvo man neplanuotos varžybos. Likus 10 dienų iki Lietuvos pirmenybių sužinojau, kad dalyvausiu, nespėjau „numesti“ svorio ir tinkamai pasiruošti. Svėriau tuomet 69 kg tai ir startavau toje svorio kategorijoje. Šiuo metu taip pat sveriu 69 kg – teks 4–5 kg „numesti“.

– Pralaimėjimas Lietuvos čempionato (iki 69 kg) finale aštuoniolikmečiui Eimantui Stanioniui nesmogė per savimeilę?

REKLAMA

– Apmaudo nėra. Neįveikiamų ir taip nebūna. Svarbu, kad auga jaunimas ir tai nuostabu.

– Ar šiame Europos čempionate jau bus boksuojamasi be šalmų?

– Šis Europos čempionatas dar bus su šalmais, o pasaulio pirmenybėse spalį jau bus kovojama be jų.

– Kaip pačiam smagiau?

– Be šalmo. Judėti lengviau. Nesijaučia, kad ant galvos kažkas yra, matai kur pataikai. Baimė? Jei ringe pradėsi apie tai galvoti, geriau ten nelipti. Duodi į smilkinio vietą, kur šalmas anksčiau saugodavo – gali iš karto nokautuoti. Reikės labiau saugotis.

REKLAMA

– Kalbama, kad Rio de Žaneiro olimpiadoje bus galima dalyvauti ir profesionalams sportininkams.

– Dar nėra tiksliai žinoma, kas kaip bus. Šiuo metu gali būti įkurta nauja mėgėjų-profesionalų lyga, kuriai gali atitekti dalis kelialapių į olimpiadą. O tokie, kaip broliai Kličko, vargu ar galės dalyvauti – jie jau tikri profesionalai.

– Į bokso ringą vis daugiau lipa moterų. Ką apie tai manai?

– Negražu žiūrėti. Mano nuomone, moteris turėtų vyrui valgyti padaryti, namus sutvarkyti, moteriškus darbus daryti, o ne eiti boksuotis.

– O jei neturi kaip pinigų užsidirbti?

– Bokse gali ir visą gyvenimą praleisti, bet pinigų neuždirbi.

TAIP PAT SKAITYKITE:

Lietuvos olimpiečiai prakaitą sporto klubuose lies nemokamai

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų