20
J. Morrisas.  (Erikas Ovčarenko/ BNS nuotr.)

Panevėžio „7bet-Lietkabelis“ baigė kovas Europos taurėje. Panevėžiečiai trečiadienio vakarą namuose aštuntfinalyje 97:98 (24:19, 21:27, 29:25, 23:27) nusileido Paryžiaus „Paris Basketball“ klubui ir nepateko į kitą turnyro etapą.

20

Pirmajame kėlinyje dėka trijų pataikytų tritaškiu panevėžiečiams vienu metu pavyko atitrūkti iki 19:10.

Varžovai netrukus skirtumą sumažino, bet šeimininkai antrąjį kėlinį vėl pradėjo spurtu ir buvo priekyje dviženkliu taškų skaičiumi (33:23).

Vis dėlto karuselė pirmoje mačo pusėje vėl svyravo ir vėl Paryžiaus klubas ne tik priartėjo, bet ir persvėrė rezultatą, kai panevėžiečiai nei patys negalėjo užpulti, o varžovai puolime rinko taškus vieną po kito.

Geriau prieš pat didžiąją pertrauką sužaidę svečiai prieš antrąją rungtynių dalį pirmavo minimaliai 46:45.

Po pertraukos karuselė tęsiasi ir toliau. Pabėgti bandė abi komandos. Panevėžiečiai taikliai šaudė tritaškius, į priekį komandą vėl tempė lyderis Jamalas Morisas.

Bet Paryžiaus klubas irgi vis surasdavo atsakymų, nors šeimininkai po uraganinio kėlinio pirmavo 74:71.

Lemiamame kėlinyje K. Kullame tritaškių bombos itin patempė šeimininkus į priekį. Aikštėje vis vyko atkakli ir rezultatyvi kova taškas į tašką.

Vis dėlto likus žaisti 42 sek. Paryžiaus klubas pataikė labai svarbų tritaškį, atitrūko iki 93:89. Paskui baudų metimų fiestoje Paryžiaus klubos neklydo.

Jiems pirmaujant keturiais taškais ir aidint finalinei sirenai Ž.Šakičius dar ataikė iš aikštės vidurio. Aukštaūgis dar norėjo pražangos, tačiau teisėjai jos neužfiksavo, tad Paryžiaus klubas šventė galutinę pergalę vieno taško persvara 98:97.

Panevėžiečiams mače nepadėjo vienas komandos lyderių Gediminas Orelikas.

„7bet-Lietkabelis“: Jamelas Morrisas 23, Gyorgy Golomanas 22 (7 atk. kam.), Kristianas Kullamae 20 (4/8 tritaškių, 5 rez. perd.), Željko Šakičius 11, Vytenis Lipkevičius 10 (9 atk. kam.).

„Paris“: Juhannas Begarinas 22, Tyrone'as Wallace'as 19 (10 rez. perd.), Aamiras Simmsas 15, Gauthier Denisas 11, Israelis Kamagate 10 (9 atk. kam.).