Lietuvos rinktinė (5/0) pasaulio krepšinio atrankoje toliau žygiuoja be pralaimėjimų. Kazio Maksvyčio auklėtiniai svečiuose 72:70 (16:22, 18:8, 17:25, 21:15) pranoko Bulgariją (1/4) ir įsirašė penktąją pergalę F grupėje.

Kitą atrankos mačą lietuviai žais pirmadienį, kai namuose Klaipėdoje priims čekus. Lietuva jau yra užsitikrinusi pirmąją vietą grupėje ir kelialapį į kitą etapą.

Kitame etape mūsiškiai keliaus į E grupę, kur susikaus su Prancūzija, Vengrija ir Juodkalnija. Ten skaičiuosis pirmajame etape iškovotos pergalės.

Na, o lietuviai šiek tiek geriau pradėjo šio vakaro mačą su bulgarais. Po kelių rezultatyvių atakų neįpusėjus kėliniui jie pirmavo 11:5.

Bet tada varžovai atkuto. Po kelių bulgarų lyderio Dee Bosto metimų šeimininkai jau išsiveržė į priekį, o po pirmojo kėlinio pirmavo 22:16.

Panašiai klostėsi ir antrojo kėlinio pradžioje, kurioje Bulgarija pasinaudojo lietuvių klaidomis, pataikė gerus metimus, o lietuviai strigo puolime. Vis dėlto artėjant pertraukai Kazio Maksvyčio auklėtiniai surengė mini spurtą.

Iš toli pataikė Marius Grigonis, du taškus su pražanga pridėjo Ignas Brazdeikis. Netrukus rezultatas tapo lygus, o kėlinuką dvitaškiu dar užbaigė Eigirdas Žukauskas.

Pirmi du kėliniu buvo gana banguot, bet po jų Lietuva pirmavo 34:30.

Po pertraukos Lietuva į aikštę grįžo labai apsimiegojusi. Tuo pasinaudoję bulgarai surengė spurtą 12:0 ir pirmavo 42:34.

Mačas klostėsi kaip karuselė. Lietuva čia pat atsakė keliomis geromis atakomis iš eilės ir priartėjo, bet Bulgarijos lyderis vėl ėmėsi niciatyvos ir po Sašos Vezenkovo metimų šeimininkai vėlgi atitrūko iki 49:43.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje išliko tas pats vaizdas. S. Vezenkovas pridėjo dar kelis taškus, bulgarai puikiai susikurdavo antruosius šansus ir vienu metu pirmavo jau 61:51.

Visgi įpusėjus kėliniui Lietuva nebuvo linkusi paleisti varžovų ir kilo į lemiamą šturmą. Po gerų ir rezultatyvių atakų mūsiškiai ne tik kvėpavo varžovams į nugarą, bet jau ir rezultatas buvo lygus 63:63.

Aikštėje vyko tikra drama. Bulgarai netrukus atsakė atakomis, bet lietuviai surengė irgi geras atakas, o po I. Brazdeikio dvitaškio pirmavome 71:69.

Bulgarai dar turėjo šansų išlyginti ar persverti mačo rezultatą. Tačiau Lietuva apsigynė ir įtvirtino dramatišką pergalę baudų metimais 72:70.

Lietuvių gretose I. Brazdeikis pelnė 13 taškų, o M. Grigonis pridėjo 12.

Varžovų gretose puikiai atrodė jų lyderis S. Vezenkovas, pelnęs net 29 taškus ir atkovojęs 11 kamuolių.

Lietuva: Ignas Brazdeikis 13 (6 atk. kam., 0/6 tritaškių), Marius Grigonis 12 (6 atk. kam.), Laurynas Birutis 10 (5 atk. kam.), Tomas Dimša ir Eigirdas Žukauskas po 8, Gytis Radzevičius 6, Gytis Masiulis ir T.adas Sedekerskis po 4, Arnas Velička 3, Martynas Echodas 2.

Bulgarija: Aleksandras Vezenkovas 29 (11 atk. kam.), Dee Bostas (5 atk. kam., 3/13 tritaškių), Dimitaras Dimitrovas ir Yordanas Minchevas po 9.

RUNGTYNIŲ EIGA:

Ketvirtas kėlinys: Bulgarija 70:72 Lietuva (22:16, 8:18, 25:17, 15:21)

Ir vė prasta pradžia.. dvi varžovų geros atakos ir K. Maksvytis prašo minutės pertraukėlės. Lietuva atsilieka 51:59.

Štai ir dešimties taškų deficitas, bet jį kiek švelnina M. Grigonis (54:61).

Įpusėjus kėliniui bulgarai bando bėgti, bet lietuviai nepaleidžia varžovų. Vėl pavyko sužaisti gerą atkarpą, o po Vytenio Čižausko svečiai priartėja iki 61:63.

Laukia tikra drama. Lietuviai jau lygina rezultatą, bulgarai atsako taškais, bet po I. Brazdeikio baudos metimų Lietuva pirmauja 67:66.

Oj koki drama. Lietuviai priekyje keliais taškais, bet bulgarai turi kamuolį rankose, tačiau mūsiškiai puikiai apsigina, o pergalę įtvirtina baudų metimais.

Trečias kėlinys: Bulgarija 55:51 Lietuva (22:16, 8:18, 25:17)

Bulgarų gretose toliau iniciatyvos imasi lyderiai. Iš toli pataiko Saša Vezenkovas, dar du taškai ir Kazys Maksvytis neišlaiko bei prašo minutės petraukėlės. Lietuviai, atrodo, dar negrįžo ant perketo. Bulgarai po spurto 8:0 vėl priekyje 38:34.

Košmariškas kėlinys kol kas lietuviams.. Dar sykį varžovai pataiko iš toli. Jie spurtuoja jau 12:0.

Na pagaliau Lietuva pabunda. Kelios puikios atakos, Laurynas Birutis prideda dvitaškį ir lietuviai vėl kvėpuoja varžovams į nugarą (41:42).

Bet čia pat vėl klaidos iš lietuvių pusės. Leidžiama bulgarų lyderiui S. Vezenkovui ir toliau siausti. Jis pelno jau 22-ąją tašką, o bulgarai atitrūksta iki 49:43.

Koks svarbus T. Dimšos tritaškis!  Bet po trijų kėlinių vis dar atsiliekame 51:55.

Antras kėlinys: Bulgarija 30:34 Lietuva (22:16, 8:18)

Sunki kėlinio pradžia. Keletas netaiklių metimų bei klaidų.. Bulgarija rodo neblogą gynybą. Sužaidus tris kėlio minutes Lietuva atsilieka 19:24.

Įpusėjus kėliniui Ignas Brazdeikis pagaliau pelno pirmuosius savo taškus mače (22:24).

Atkakli kova, bet lietuviai vis besivejančių vaidmenyje. Čia pat M. Grigonis pataiko dar vieną tolimą bombą! Šio taiklaus metimo dėka Lietuva priartėja prie varžovų iki 27:28.

Puiki lietuvių kėlinio pabaiga. I. Brazdeikis pelno du taškus su pražanga, dvitaškių kėlinuką užbaigia E. Žukauskas. Kol kas banguotas mačas, bet po dviejų kėlinių Lietuva priekyje 34:30.

Pirmas kėlinys: Bulgarija 22:16 Lietuva

Mačą taikliu tolimu metimu pradeda Marius Grigonis (3:0), bet čia pat dvitaškiu atsako ir bulgarai (2:3)

Labai rezultatyvi susitikimo pradžia. Lietuviai puikiai dalinasi kamuoliu, o po Tado Sedekerskio dvitaškio sužaidus tris minutes mūsiškiai priekyje 9:5.

Bet įpusėjus kėliniui bulgarai keliskart gerai apsigynė ir jau priartėja vos tašku, kai Dee Bostas pataikė iš toli. Lietuva sužaidus pusę kėlinio pirmauja 11:10.

Lietuviai pataikė vos vieną baudą iš penkių... Bulgarai pataiko dar sykį iš toli ir jau jie priekyje 20:16. Gera kėlinio pradžia, bet prastoka pabaiga. Lietuva po pirmojo kėlinio atsilieka 22:16.

Kas kelias minutes reklamos. WTF? Paskaičiavus gavosi, kad didžiąją dalį transliacijos sudarė vien reklamos. Mes norim rungtynių, ne to supisto čiužinio ar makaronų sriubos.