Dosnus Europos jaunimo bokso čempionatas: lietuviai pelnė tris bronzos medalius

Baigėsi Porečo mieste Kroatijoje balandžio 4–14 dienomis vykęs Europos jaunimo bokso čempionatas, kuriame lietuviai iškovojo tris bronzos medalius.

Bronzinį apdovanojimą pelnė Sebastianas Truchanovičius (svorio kategorija virš 92 kg), kuris ketvirtfinalyje užtikrintai rezultatu 5:0 (30:27, 30:27, 29:28, 30:27, 30:27) įveikė kroatą Viktorą Sejdičių ir pateko į Senojo žemyno pirmenybių pusfinalį.

Visgi pusfinalyje S. Truchanovičiui sekėsi kiek sunkiau – lietuvis aiškia persvara trečiajame raunde nusileido armėnui Tepanyanui Misakui ir tenkinosi bronzos medaliu. T. Misakas finale vėliau pralaimėjo ir tenkinosi sidabro medaliu.

Bronzos medalius pelnė ir dvi merginos, į Senojo žemyno pirmenybių pusfinalius patekusios burtų keliu – Vesta Prapuolenytė (iki 81 kg) ir Kamilė Balukevičiūtė (virš 81 kg).

V. Prapuolenytė pusfinalyje rezultatu 0:5 (27:30, 27:30, 25:30, 26:30, 26:30) neatsilaikė prieš bulgarę Aleyną Nedzhmį Mehmedą, o K. Balukevičiūtė aiškia persvara antrajame raunde neprilygo ukrainietei Karynai Zverievai. Abi lietuvių varžovės vėliau pelnė sidabro medalius.

Milda Altaravičiūtė (iki 48 kg) pasirodymą Senojo žemyno pirmenybėse pradėjo aštuntfinalio pergale rezultatu 3:2 (*28:28, 25:30, *28:28, 27:28, *28:28) prieš vengrę Roxaną Melisszą Talpas, tačiau ketvirtfinalyje rezultatu 0:5 (27:30, 27:30, 27:30, 27:30, 27:30) neprilygo ukrainietei Solomiiai Lynivai, kuri savo pasirodymą baigė pusfinalyje ir pelnė bronzos medalį.

Beatričė Savickaitė (iki 60 kg) aštuntfinalyje aiškia persvara trečiajame raunde pranoko graikę Daną Zenounllarį ir taip pat pateko į Europos čempionato ketvirtfinalį, kuriame pirmajame raunde aiškia persvara nusileido anglei Ellai-Mae Lonsdale, laimėjusiai bronzinį apdovanojimą.

Gustė Gataveckaitė (iki 66 kg) ketvirtfinalyje rezultatu 0:5 (27:30, 27:30, 27:30, 27:30, 27:30) neatsilaikė prieš ukrainietę Anheliną Nekrasovą. Ukrainos boksininkė pusfinalio barjero vėliau neperžengė ir tapo Europos jaunimo čempionato bronzininke.

Dovydas Vasiliauskas (iki 75 kg) aštuntfinalyje 5:0 (30:26, 29:27, 30:26, 29:27, 30:26) įveikė čeką Milaną Mrazeką, bet ketvirtfinalyje 0:4 (27:27, 26:28, 26:28, 26:28, 26:28) nusileido Izraelio boksininkui Jabarinui Ahmadui, pelniusiam bronzos medalį.

Martinas Moisejenko (iki 80 kg) aštuntfinalyje rezultatu 3:2 (27:30, 28:29, 29:28, 29:28, 30:27) nugalėjo Juodkalnijos boksininką Filipą Klepą, tačiau ketvirtfinalyje aiškia persvara pirmajame raunde neprilygo Moldovos sportininkui Pavelui Zadorojniučui, kritusiam pusfinalyje ir laimėjusiam bronzinį apdovanojimą.

Aštuntfinalyje kovojęs Nojus Stanišauskas (iki 54 kg) rezultatu 0:5 (28:29, 28:29, 28:29, 28:29, 28:29) pralaimėjo Izraelio boksininkui Iuriui Lapchevskiui, savo kelionę Senojo žemyno pirmenybėse baigusiam ketvirtfinalyje.

Pralaimėjimą aštuntfinalyje patyrė ir Renatas Krepštulis (iki 63,5 kg), kuris 0:5 (25:30, 26:29, 26:29, 27:28, 26:29) neatsilaikė prieš varžovą iš Latvijos Emmanuilsą Sidorenko. Latvis vėliau laimėjo dar vieną kovą, pateko į pusfinalį ir iškovojo bronzos medalį.

Mantas Augys (iki 57 kg) šešioliktfinalio etape 0:5 (26:30, 25:30, 26:30, 27:30, 27:30) nusileido boksininkui iš Kosovo Lumturimui Xhoxhajumi, o pirmasis iš lietuvių į ringą čempionate lipęs Armandas Kregždė (iki 60 kg) šešioliktfinalyje 0:5 (28:29, 28:29, 27:29, 28:29, 27:29) pralaimėjo albanui Hekuriui Bujarui. Abu lietuvių varžovai pasirodymus baigė jau aštuntfinaliuose.

Šešioliktfinalyje krito ir Erikas Bogdanas (iki 67 kg), kuris rezultatu 0:5 (25:30, 24:30, 26:30, 24:30, 25:30) neprilygo anglui Aaronui Natui Iqbalui-Fletchmanui, vėliau pasiekusiam ketvirtfinalio etapą, bet neprasibrovusiam į pusfinalį.

Vladimiras Abramovas (iki 71 kg) šešioliktfinalyje rezultatu 0:5 (27:30, 27:30, 27:30, 27:30, 26:30) neatsilaikė prieš turką Alpereną Yilmazą. Turkijos boksininkas po to laimėjo dar vieną kovą, pasiekė ketvirtfinalį, tačiau medalio iškovoti jam nepavyko.

Komandai Kroatijoje vadovavo vyriausiasis rinktinės treneris Miroslavas Krepštulis, o jam talkino treneriai Jurijus Kušlevičius, Raimundas Plūkas, Gražvydas Šalkauskas ir Virgilijus Stapulionis.

Senojo žemyno jaunimo pirmenybėse taip pat dirbo tarptautinės kategorijos teisėjas Rytis Vasiliauskas.

Europos jaunimo bokso čempionate Kroatijoje iš viso startavo 330 boksininkų iš 33 šalių – 220 vaikinų ir 110 merginų. Senojo žemyno pirmenybėse iš viso įvyko 305 sportininkų dvikovos.

Daugiausiai medalių iškovojo Ukrainos boksininkai, pelnę 22 apdovanojimus – 8 aukso, 8 sidabro ir 6 bronzos. Pagal medalių vertę antroje vietoje rikiavosi 6 apdovanojimus laimėję anglai (4 aukso ir 2 bronzos) ir 6 apdovanojimus iškovoję airiai (3 aukso, 1 sidabro ir 2 bronzos).

Lietuvos boksininkai su trimis bronzos medaliais pagal medalių vertę rikiavosi 20-toje Europos jaunimo čempionato reitingo vietoje.