Luka Dončičiaus įspūdingas pasirodymas atkrintamosiose yra baigtas. Slovėno vedama Dalaso „Mavericks“ komanda svečiuose 111:126 (38:35, 24:35, 23:30, 26:26) nusileido Los Andželo „Clippers“ ekipai.

„Clippers“ seriją laimėjo 4:3 ir Vakarų pusfinalyje susitiks su Jutos „Jazz“ komanda.

L.Dončičius pralaimėjusiems per 45 minutes pelnė 46 taškus, atliko 13 perdavimų ir atkovojo 7 kamuolius. Jis pataikė 17 metimų iš 30.

Slovėnas pagerino karjeros atkrintamųjų taškų rekordą, bet „Mavericks“ nuo 2011 metų nėra laimėjusi atkrintamųjų serijos.

„Septintosios rungtynės yra sunkiausias. Turi atiduoti viską, kad laimėtume. Man čia atvykus dukart žaidėme atkrintamosiose ir abu sykius pralaimėjome. Turime pasistengti“, - sakė slovėnas.

Tai pirmos rungtynės šioje serijoje, kai laimėjo namuose žaidusi komanda.

„Clippers“ į priekį vedė Kawhi Leonardas, kuris surinko 28 taškus, atkovojo 10 kamuolių ir atliko 9 perdavimus. Paulas George’as surinko 22 taškus.

Kalifornijos klubas rungtynes perlaužė artėjant trečio kėlinio pabaigai, kai spurtavo 24:4 ir po trijų kėlinių buvo priekyje 100:85. Per šią atkarpą tris tritaškius pataikė Marcusas Morrisas, du pridėjo Luke’as Kennardas.

Paskutiniame kėlinyje „Mavericks“ po L.Dončičiaus tritaškio buvo priartėję iki septynių taškų, bet svečiai didesnės intrigos nesukūrė.

L.Dončičiaus dabar turės daug laiko ruoštis kelionei į Kauną, kur su slovėnais dalyvaus olimpinės atrankos turnyre.

„Mavericks“: Luka Dončičius 46 (14 rez. perd.), Dorianas Finney-Smithas 18, Kristapas Porzingis 16, Bobanas Marjanovičius 14, Timas Hardaway 11.

„Clippers“: Kawhi Leonardas 28 (10 atk. kam., 9 rez. perd.), Marcusas Morrisas 23, Paulas George’as 22, Reggie Jacksonas 15, Terance’as Mannas 13.