Pergalę NBA lygoje pasiekė Domanto Sabonio atstovaujamas „Sacramento Kings“ (35/26) klubas, kuris išvykoje Los Andželo „Staples Center“ arenoje pranoko „Lakers“ (34/30) žvaigždyną su LeBronu Jamesu ir Anthony Davisu priešakyje 120:130 (37:28, 20:44, 35:32, 28:26).

Darvino Hamo auklėtiniai laimėjo pirmąjį ketvirtį, tačiau antrajame krito į didžiulę duobę gynyboje prasileisdami 44 taškus. Po dviejų kėlinių De'Aarono Foxo nesulaikę „Lakers“ atsilikinėjo 15-os taškų skirtumu 57:72.

Sabonis surinko 22-ą trigubą dublį sezone

Ketvirtojo kėlinuko pradžioje Sakramento krepšininkai pirmavo saugiu 20-ies taškų skirtumu, o atsilikimą aikštės šeimininkai apkarpė tik artėjant ketvirčio pabaigai.

Iki rungtynių pabaigos likus 4 minutėms „Lakers“ pavyko sumažinti atsilikimą iki 12 taškų po japono Rui Hacihmuros dėjimo. Po minutės pertraukėlės Kalifornijos ekipai pavyko grąžinti 14 taškų persvarą, kai po komandos draugo netaiklaus metimo kamuolį atsikovojęs D. Sabonis pelnė du taškus.

Iki rungtynių pabaigos likus trijoms minutėms aikštelę paliko L. Jamesas, o per likusį laiką aikštės šeimininkai skirtumą sumažino iki dešimties taškų.

D. Sabonis per 38 žaidimo minutes surinko 16 taškų (7/12 dvit., 0/1 trit., 3/2 baud.), sugriebė 20 kamuolių ir atliko 12 rezultatyvių perdavimų.

Rezultatyvias rungtynes sužaidė „Kings“ įžaidėjas D. Foxas, kuris pelnė 44 taškus, o net 32 iš jų pelnė iš baudos aikštelės prieigų. Jis šiame mače taip pat pakartojo savo NBA rezultatyvumo rekordą.

Pralaimėtojams L. Jamesas surinko 31 tašką, R. Hachimura pelnė 29 taškus.

Po rungtynių „Lakers“ strategas sakė, kad jo komanda stokojo agresyvumo gynyboje ir nesusitvarkė su varžovų primestu rungtynių aukštu tempu. Jis taip pat negalėjo pasakyti, dėl kokios traumos aikštelę paliko L. Jamesas, tačiau sakė matęs jo veide skausmą.

„Neturėjome žmonių, kurie sustabdytų Domantą Sabonį, kuris agresyviai lipo ant lentos ir nusiėmė daug kamuolių puolime“, – kaip vieną iš pralaimėjimo priežasčių D. Sabonio agresyvumą išskyrė D. Hamas.

„Lakers“ gynėjas Austinas Reevsas sakė, kad sustabdyti taip žaidžiantį D. Foxą buvo labai sunku.

„Karjeros pradžioje jis nepataikydavo tritaškių, tačiau dabar jo rankose kamuolys atrodo labai užtikrintai. Labai sunku dengti krepšininką, kuris yra vienas greičiausių vyrukų visoje lygoje“, – dėl gynyboje nesustabdyto „Kings“ įžaidėjo apgailestavo JAV rinktinės narys.

„Kings“: De’Aaronas Foxas 44 (4 atk. kam., 4 rez. perd.), Malikas Monkas 26 (5 atk. kam., 8 rez. perd., 3/5 tritaškių), Domantas Sabonis 16 (20 atk. kam., 12 rez. perd.), Davionas Mitchellas 12 (4/4 tritaškių), Harrisonas Barnesas 11, Trey’us Lylesas (6 atk. kam.) ir Keeganas Murray’us (1/6 tritaškių) po 7.

„Lakers“: LeBronas Jamesas 31 (5 atk. kam., 13 rez. perd.), Rui Hachimura 29 (3/5 tritaškių), Austinas Reavesas 18 (4/7 tritaškių), Anthony Davisas 14 (11 atk. kam.), D’Angelo Russellas 10 (3/10 metimų), Spenceris Dinwiddie 8.