Eindhovene (Nyderlandai) vykstančiame ITF serijos moterų teniso turnyre didžiausią pergalę per profesionalės karjerą pasiekė 17-metė Patricija Paukštytė.

Šeštadienį dvejetų varžybų finale lietuvė su prancūze Laia Petretic po dramatiškos 1 valandos 51 minutės kovos 4:6, 7:5, [11:9] įveikė Nyderlandų atstoves – Demi Tran ir Lian Tran. Lietuvei su prancūze nesutrukdė net ir 6 dvigubos klaidos (varžovės taip neklydo nė karto).

Antrajame sete P.Paukštytė ir L.Petretic buvo atsilikusios 3:5. Olandės tiek devintajame, tiek dešimtajame geimuose buvo per tašką nuo čempionių titulo, bet nerealizavo „match pointo“ nei varžovių, nei savo padavimų metu. Tada lietuvė su prancūze įsibėgėjo, „sausai“ laimėjo savo padavimų seriją, o dvyliktajame geime realizavo dar vieną „break pointą“.

Lemiamo seto metu lietuvei su prancūze vėl teko vytis varžoves (4:6), bet tada jos surengė galingą spurtą 5:0 (9:6) ir susikūrė tris „match pointus“. Visas progas jos iššvaistė ir rezultatas tapo lygus (9:9). Visgi, P.Paukštytė su L.Petretic laiku susiėmė ir dviem taškais įtvirtino pergalę finale.

P.Paukštytei tai buvo pirmas karjeros titulas moterų tenise. Jai su L.Petretic atiteko 955 JAV doleriai ir po 10 WTA dvejetų reitingo taškų.

Vienetų varžybose P.Paukštytė pateko į pagrindinį etapą dėl aukštos vietos ITF jaunių (iki 18 metų) reitinge (103), tačiau pirmajame rate trečiadienį per 1 valandą 39 minutes 6:7 (3:7), 3:6 pralaimėjo olandei Marentei Sijbesmai. Olandė į WTA reitingą taip pat nepatenka, o ITF jaunių reitinge tėra 433-ia. Už dalyvavimą vienetų varžybose lietuvei atiteko 147 JAV doleriai.

ITF serijos moterų teniso turnyro Nyderlanduose prizų fondą sudaro 15 tūkst. JAV dolerių.