Ispanijoje šią savaitę vyko ITF serijos moterų teniso turnyras, kuriame naująjį sezoną su trenksmu pradėjo pirmoji Lietuvos raketė 25-erių Justina Mikulskytė (WTA-346).

Sekmadienį vienetų varžybų finale lietuvė per 2 valandas 6:3, 6:3 nugalėjo ketvirtąją turnyro raketę japonę Yuki Naito (WTA-246). J. Mikulskytei šiame mače nė karto nereikėjo vytis varžovės. Lietuvė abiejuose setuose anksti atitrūkdavo nuo japonės, o Y.Naito, net ir realizavusi porą „break pointų“, J. Mikulskytės nepavijo.

Lietuvė laimėjo 5 iš 13 turėtų „break pointų“, o japonė – 2 iš 12. J. Mikulskytė pirmaisiais padavimais laimėjo 62 proc. įžaistų kamuoliukų, o Y. Naito – 50 proc.

Lietuvė ketvirtą kartą karjeroje laimėjo ITF moterų vienetų turnyrą, tačiau ankstesnius titulus skynė žemesnio rango – 15 tūkst. JAV dolerių prizinio fondo – turnyruose. Už pergalę finale J. Mikulskytei atiteko 50 WTA vienetų reitingo taškų ir 3935 JAV doleriai. Virtualiame WTA vienetų reitinge lietuvė šoktelėjo į 296-ą vietą.

J. Mikulskytė sparčiai artėja prie tos ribos, kai galės pretenduoti į „Didžiojo kirčio“ turnyrų kvalifikacijas. Ta pati Y. Naito šiemet žaidė „Australian Open“ kvalifikacijoje, ten patyrė nesėkmę ir skrido į Ispaniją.

Priminsime, kad dvejetų varžybų ketvirtfinalyje J. Mikulskytė su olande Isabelle Haverlag 5:7, 3:6 neatsilaikė prieš trečią pagal skirstymą turnyro porą – belgę Marie Benoit ir Liuksemburgo atstovę Mandy Minellą. Lietuvė su olande pelnė 196 JAV dolerius ir po 9 WTA dvejetų reitingo taškus.

ITF serijos moterų teniso turnyro Ispanijoje prizų fondą sudarė 25 tūkst. JAV dolerių.