Lietuvos vaikinų iki 19 metų rankinio rinktinė Varnos mieste Bulgarijoje patyrė antrąją nesėkmę iš eilės ir liko už pusfinalio etapo borto.

Pergalingai čempionate startavusi Lietuvos jaunimo rinktinė 25:34 (13:16) nusileido bendraamžiams iš Suomijos.

Pralaimėjimas tokiu įvarčiu skirtumu palaidojo net teorines galimybes žengti į Europos čempionato B diviziono pusfinalį. Lietuviai galėjo patekti tarp 4 stipriausių turnyro komandų, jeigu būtų nepralaimėję didesniu nei 2 įvarčių skirtumu.

Lemiamą susitikimą geriau pradėjo suomiai, kurie gana gretai įgijo 4 įvarčių persvarą – 5:1. Vis tik lietuviams pavyko stabilizuoti situaciją ir likus 10 minučių iki pirmojo kėlinio pabaigos komandas skyrė jau tik 2 įvarčiai – 10:12. Iki pertraukos suomiams pavyko savąją pervarą padidinti vienu įvarčiu – 16:13.

Antrąjį kėlinį kur kas solidžiau pradėjo varžovai, kurių persvara ėmė augti tiesiog žaibiškai, o likus žaisti dešimt minučių iki rungtynių pabaigos suomių pranašumas šoktelėjo iki dviženklio – 30:20. Lietuviai nesudėjo ginklų anksčiau laiko ir surengė spurtą 3:0 (23:30), tačiau sumažinti atsilikimo iki reikiamo skirtumo taip ir neįstengė – 25:34.

Pergalę iškovojusiai Suomijos rinktinei belieka sulaukti palankaus rezultato iš Baltarusijos ir Slovakijos rinktinių rungtynių. Jeigu slovakai nepateiks staigmenos ir neiškovos taškų prieš be pralaimėjimų žengiančią Baltarusiją, tuomet Suomija, iškovojusi vienintelę pergalę prieš lietuvius, užims antrąją vietą grupėje dėl geriausio praleistų/įmestų įvarčių santyko.

Lietuviai nors ir iškovojo 2 taškus susitikime su Slovakijos rinktine, tačiau galutinėje rikiuotėje grupėje lieka ketvirtoje pozicijoje dėl prasčiausio tarpusavio įmestų/praleistų įvarčių santykio. Kovas čempionate Lietuvos rinktinė tęs jau tik dėl 5–7 vietų.

Rezultatyviausiai šiose rungtynėse Lietuvos gretose žaidė Romas Aukštikalnis, įmetęs 7 įvarčius, Matas Aukštikalnis pridėjo 5, Modestas Adomėnas, Rokas Palskys – po 3, Ernestas Stvolas ir Pijus Gatelis – po 2, Orestas Biknius, Danielius Kairys, Vismantas Moderis – po 1.

Suomių gretose nesulaikomas buvo Edwardas Hammarbergas, pelnęs 13 įvarčių, Benjaminas Peitsaro pridėjo 5, Alexanderis Qvistas – 4.