Australijoje, Sidnėjuje penktadienį tęsėsi prestižinis ATP taurės vyrų teniso turnyras, kuriame pirmąja finalo dalyve tapo Ispanijos rinktinė, 2:1 įveikusi Lenkiją.

Prieš pusfinalio pradžią lenkai sulaukė prastų žinių. Kamilis Majchrzakas (ATP-117) užsikrėtė covid-19 ir buvo priverstas pasitraukti iš turnyro. Tuo pačiu jis turės praleisti ir „Australian Open“ turnyrą, nes nespės pasveikti iki kvalifikacijos pradžios.

Lenkams K.Majchrzaką teko pakeisti Janu Zielinskiu (ATP-860), kuris per 55 minutes 2:6, 1:6 buvo sutriuškintas Pablo Carreno Bustos (ATP-20).

Tuomet lenkai visas viltis sudėjo į pirmąją šalies raketę Hubertą Hurkaczą (ATP-9), tačiau jis po 2 valandų 47 minučių trilerio 6:7 (6:8), 6:2, 6:7 (5:7) pralaimėjo Roberto Bautistai Agutui (ATP-19). Pirmojo seto pratęsime H.Hurkaczas pirmavo 4:1, bet tada pralaimėjo 3 taškus paeiliui ir nepajėgė susikurti „set pointo“. Trečiajame sete R.Bautista Agutas nerealizavo trijų „match pointų“ ir teko žaisti pratęsimą. Jame viską nulėmė septintasis taškas, kai ispanas laimėjo varžovo paduotą kamuoliuką. Visus kitus kamuoliukus laimėjo tik padavimus atlikę žaidėjai, tad ispanas išlaikė pergalingą pranašumą.

Paguodos pergalę lenkai pasiekė dvejetų mače, kuriame J.Zielinskis su Szymonu Walkowu 4:6, 6:3, [10:6] įveikė Pedro Martinezą su Albertu Ramosu.

Šeštadienį antrajame pusfinalyje susitiks Kanados ir Rusijos rinktinės.

Bendrą ATP taurės turnyro prizų fondą sudaro 10 mln. JAV dolerių.