Mums reikėjo vos dviejų minučių, kad pamatytume, kaip Danija reaguos rungtynėse prieš Belgija, mače, kuris buvo žaidžiamas praėjus penkioms dienoms po to, kai jų lyderis Christianas Eriksenas patyrė širdies smūgį Euro 2020 čempionato rungtynėse su Suomija.

Prieš rungtynes slėgė nežinomybė. Danijos puolėjas Yussufas Poulsenas trečiadienį sakė, kad visa komanda nežino, kaip sekmadienio įvykiai paveiks juos rungtynių metu. Ar žaidėjai bus įkvėpti, ar jie negalės pabėgti nuo siaubingų vaizdų? Tai tikrai nebuvo įprastos rungtynės, jos vyko prieš vieną Euro 2020 favoričių Belgiją.

Bet Danija buvo didinga ir žaidė su didžiulėmis ambicijomis bei agresija. Jie rungtynes pradėjo puikiai ir per dvi minutes pelnė pirmą įvartį. Jiems užteko vos 99 sekundžių ir Danijos rinktinės žaidėjai pasiuntė itin smagią žinutę ligoninėje gulinčiam Ch.Eriksenui. Įvarčio autorius Y.Poulsenas iš karto nubėgo į kampą, kur rungtynėse su Suomija krito Ch.Eriksenas. Tribūnose aidėjo toks riaumojimas, jog atrodė, kad visas stadionas pakils į kosmosą.

„Mes parodėme, kad esame psichologiškai stiprūs ir tai buvo papildoma motyvacija žaisti už Christianą ir visą šalį“, – kalbėjo Danijos rinktinės puolėjas Martinas Braithwaite‘as. „Jautėme, kad visas stadionas yra su mumis nuo pat rungtynių pradžios“.

Belgija galiausiai dėl nuostabaus Kevino De Bruyne laimėjo 2:1, tačiau Danija buvo didinga ir dominavo pirmame kėlinyje. Tiesiog, reikia pripažinti, kad Belgija yra kur kas stipresnė komanda, ant savo suolo turinti kur kas įspūdingesnių žaidėjų nei žaidžiantys Danijos rinktinės startinėje sudėtyje.

Danai turėjo prisitaikyti ir suvaldyti savo emocijas. Kaip prieš rungtynes sakė Danijos rinktinės strategas Kasperas Hjulmandas, Eriksenas yra Danijos rinktinės širdis. Kalbėkime paprastai – Eriksenas yra geriausias Danijos rinktinės žaidėjas, nuo 2010 m. įvykusio debiuto sužaidęs 109 iš 120 susitikimų. Jis gimė tada, kai Danija 1992 m. laimėjo vienintelį savo Europos čempionatą.

„Iš šių rungtynių daug nesitikėjau, tačiau negaliu apibūdinti to pasididžiavimo, kurį jaučiu dėl komandos“, – sakė K.Hjulmandas. „Jie parodė nuostabią kokybę praėjus keturioms dienoms po to, kai jie vos neteko geriausio draugo. Jie atsistojo ir sužaidė tokias rungtynes. Tai nuostabu. Jie visiškai dominavo prieš vieną geriausių komandų pasaulyje ir aš juos labai gerbiu“.

Ch.Eriksenas buvo visų, kurie domisi futbolu, mintyse. Visgi jo komandos draugai turėjo subalansuoti asmeninius išgyvenimus su pasirengimu rungtynėms. Nors danai kalbėjo apie pyktį dėl spaudimo užbaigti rungtynes su Suomija, tačiau jie turėjo išlikti susikaupę ir ruoštis rungtynėms su belgais.

Iš ligoninės Ch.Eriksenas dažnai palaikė ryšį su komanda per „FaceTime“. Sekmadienį Danijos žaidėjai bendravo su keturiais psichologais, kad susitaikytų su visais įvykiais. Iki pirmadienio jie darė viską, kad galėtų žaisti prieš Belgiją, o Hjulmandas įvedė naują 3-4-3 sistemą. Danas Thomasas Delaney pasakojo, kad žaidėjai kalbėjo apie savo jausmus, kad suprastų, kas įvyko, o tai juos labai suartino.

Vaizdų ir iškabų, palaikančių Ch.Erikseną, buvo visur. Jo atvaizdas buvo nupieštas fanų zonoje Kopenhagoje, o daugelis sirgalių kėlė plakatus, linkėdami jam pasveikti. Prieš rungtynes į aikštę buvo išnešti 10-uoju numeriu pažymėti milžiniški Ch.Erikseno marškinėliai, Danijos rinktinės žaidėjai tunelyje vienas kitą nuoširdžiai palaikė, o vartininkas Kasperas Schmeichelis kelis kartus paplekšnojo komandos kapitonui Simonui Kjaeriui per petį. Visi stovėjo už S.Kjaerio, įkvepiančio Danijos rinktinės kapitono, kuris laikė Ch.Erikseno liežuvį, kad šis nepaspringtų. 109 rungtynes, kaip ir Ch.Eriksenas, už Danijos rinktinę sužaidęs S.Kjaeris, kartu su Delaney ir Poulsenu buvo pirmieji, kurie subūrė komandą aplink savo draugą, kai šiam sustojo širdis.

Nors visi žinojo apie tai, kad 10-ą minutę komandos išmuš kamuolį į užribį ir pagerbs Ch.Erikseną, tačiau niekas negalėjo suvokti tos meilės ir palaikymo, kuris nuvilnijo stadione. Tai buvo akimirka, kai žaidėjai atgavo kvapą po įtemptos pradžios, plojo Ch.Eriksenui ir buvo labai draugiški. Kjaeris ir Schmeichelis, Romelu Lukaku ir Delaney apsikabino, o tribūnose buvo iškeltas plakatas – „Visa Danija su tavimi, Christianai“.

„Šiandien po pietų kalbėjau su Christianu, tai buvo labai malonus pokalbis“, – po rungtynių atskleidė R.Lukaku. „Tikrai esu dėkingas, kad Christianas vis dar yra su mumis. Tikiuosi, kad jis greitai sugrįš“.

Ir tada tęsėsi rungtynės, o Danija ir toliau stulbino savo žaidimu, spaudė ir atakavo, visiškai užgožė vieną iš turnyro favoričių. O tada antrame kėlinyje pasirodė Kevinas De Bruyne.

„Sirgaliai sukūrė neįtikėtiną atmosferą bei jie suteikė namų komandai įvarčio pranašumą, – kalbėjo Belgijos strategas Roberto Martinezas. – Mes buvome šiek tiek sukrėsti, mums prireikė bent 20 minučių, kol pradėjome būti savimi. Pirmame kėlinyje buvo daug emocijų ir tai atėmė mūsų galimybes aikštelėje. Antrame kėlinyje galėjome būti savimi ir geriau varžytis. Danijos komanda nuo pat pirmos sekundės nubėgo į priekį ir jie greičiau į viską reagavo.“

K.De Bruyne dar nėra visiškai atsigavęs po to, kai Čempionų lygos finale patyrė veido lūžius, tačiau jis buvo mestas antrame kėlinyje ir tai visiškai pasiteisino.

Danija dar nėra iškritusi iš šio turnyro, tačiau dabar privalės laimėti prieš Rusiją ir tikėtis, kad to pakaks, jog jie žengtų toliau.

„Su Christianu mūsų širdyse ir galvose, žinant kad jis vis dar čia... Christinai, mes žinome, kad tau bus keletą sunkių savaičių, bet čia mes esame dėl tavęs“, – kalbėjo Hjulmandas. „Mes liksime kartu ir įveiksime Rusijos rinktinę. Mums čempionatas dar nėra baigtas“.

„Visiems vaikams, kurie turi svajonių, prašau, nenustokite kovoti. Mes tai pabaigsime ir pamėginsime įveikti grupės etapą – šiai komandai nėra jokių ribų“, – pridėjo Braithwaite‘as.