naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Dėl incidento ir patirtos galvos traumos ketvirtajame greičio ruože Dakaro netesiantis Benediktas Vanagas žiemišką šeštadienio dieną grįžo į Lietuvą.

Dėl incidento ir patirtos galvos traumos ketvirtajame greičio ruože Dakaro netesiantis Benediktas Vanagas žiemišką šeštadienio dieną grįžo į Lietuvą.

REKLAMA

B. Vanagas po incidento ruože smarkiai susitrenkė galvą. Lietuvis atsidūrė medikų rankose, kurie jam rekomendavo varžybų netęsti.

„(...)  Lenktynių mes nebaigėme, tačiau vykdant projektus reikia suprasti, kad tai nėra žaidimas savo smėlio dėžėje, todėl gali kartais nepasisekti. Kai nepasiseka, pagrindinis klausimas yra ar tu kelsiesi ir eisi toliau, ar tu pasiduosi ir sakysi, kad tai yra ne man. Štai Dakaro legenda Carlosas Sainzas yra laimėjęs daug kartų, bet ir nefinišavo penkis kartus iš eilės. 

Taip kad man nesmagu, komandai nesmagu, to galėjome išvengti, bet, jeigu žinosi, kur pasidėti pagalvę, gali ir nenukristi“, – sugrįžęs sakė B. Vanagas.

REKLAMA

Kartu lenktyninkas tikino, kad, nepaisant visko, sugrįžti namo visada smagu.

„Grįžti namo visada yra smagu. Aš jau gailiuosi, kad negavau šiandien kiaušinienės, pavelavau keliomis valandomis (šypsosi, – aut. past.). Vakar gal galėjome atskristi, bet buvo bėdų su logistika. Tas momentas, kai supratai, kad nepavyko, nefinišavai, norisi teleportuotis namo, į savo lovą, dušą, pamatyti artimus žmones“, – pridūrė lenktynininkas.

REKLAMA

Apie savijautą šiuo metu paklaustas lenktyninkas kartu prisiminė ir tą nelemtą epizodą trasoje. Po jo jis sragtasparniu buvo išgabentas į ligoninę, kur sulaukė išvados, kad Dakaro tęsti jis negali.

„Buitiškai aš jaučiuosi pusę velnio. Bijojau lėktuvų, nes medikai sakė, kad skristi nėra gera mintis dėl slėgio kaitaliojimo. Bet kartais priimu riziką. Vakar Rijade buvome viename iš aukštų pastatų, kai su liftu leidomės aš pajutau, kad man tikrai nėra gerai. Tačiau gyvensim, viskas neblogai.

REKLAMA

Manau, kad esu „prasileidęs smūgį“, turėsiu pabūti ramiai, smegenys turi susitvarkyti. Aišku, apie kažkokį galvos krūvį, greitą sukinėjimą, kol kas negaliu net pasvajoti“, – sakė jis.

„Kalbant apie incidentą, mane supykino, pradėjo lietis vaizdas ir dvejintis akyse. Turėjome vieną stiprų smūgį, tada sekė antras. Tada turėjome dar apie 30-40 km pravažiavimą, po kurio supratau, kad  man nėra gerai, dvejinasi akyse. Turėjome gal 17 min. tranzito erdvę, kai stovėjome, tada išlipau iš automobilio ir mane supykino.

REKLAMA
REKLAMA

Nebūdamas medikas supratau, kad jei galva sukasi ir tave vimdo, diagnozė yra aiški. Dar kai šturmanas mane pamatė pasakė, kad einu kalbėtis su medikais, nes mes negalime to tęsti. Tada supratau iš bendro suvokimo, kad viskas nėra gerai“, – teigė B. Vanagas.

„Kiekvienas ralis skiriasi. Lengva dėlioti strategiją, kaip galima buvo jau po visko. Dabar atrodo, kad jei būtume turėję geležinius nervus nuo pat pradžių, nepasileide, ramiau važiavę, galėjo būti nuostabiausias rezultatas. Visada apie tai po visko galvoji. Nors pradžioje atrodė, kad susirinkusi per daug galinga technika, varžovai labai stiprūs“, – pridūrė B. Vanagas.

REKLAMA

Paklaustas, ar nebuvo minčių, nepaisant incidento, vis dėlto tęsti lenktynes, lenktynininkas teigė: „Visada apie tai galvoji. Dabar stoviu, kalbu su jumis ir galvoju. Bet jei važiuoji ir neišlaikai galvos, ji daužosi, aš bijau kad negerai. Esu ir su sulaužytais kaulais važiavęs, visko buvo. Bet reikia kartais suvokti, kur yra sveika ambicija, o kur esi beprotis. Aš gal ir beprotis, palyginti su statistiniu piliečiu, bet ne šitiek“.

Dakare avarijas šiemet patiria lyderiai, praktiškai visi lietuviai, išskyrus Roką Baciušką, irgi susiduria su rimtomis problemomis.

REKLAMA

Kai kurie skundėsi organizatoriais, kad trasoje nebuvo pažymėtos itin pavojingos vietos.

„Gal pasikeitė standartai. Trąsas sudarinėja žmonės, galbūt keitėsi komanda ir ji turi kitokį požiūrį į tai, todėl ekipažai turi adaptuotis ir suprasti, kad negali atakuoti, net jei knygoje nieko nėra pažymėta. Visko gali būti“, – svarstė jis.

B. Vanagas kartu patikino, kad jo mintyse jau kitas Dakaras.

„Niekas nesibaigė, keliaujame į priekį. Dabar važiuosiu tyrimų, bet manau, kad labiausiai man tiesiog reikia laiko išgyti. Viduje jaučiuosi gerai, nėra klausimų, yra tik daug pykčio. Šurmaną matau, kaip lygiaverį partnerį, nors jis ir neturėjo patirties Dakare prieš šiuos metus.

Labai tikėtina nors aš paprastai būnu atsargus (kad dalyvaus kitąmet, – aut. past.). Turėjome penkių metų planą, paskui kelių. Nebūčiau aš, jei nesusitvarkytume su viskuo. Ir jei kažkada būtų galima palikti Dakarą, tai būtų galima jį palikti kitokia nata, kuri būtų smagi“, – sugrįžęs į Lietuvą sakė B. Vanagas.

Atsitiko kaip ir visada,su pompastika,orogancija,pries lenktynes,gryzo uodega pabrukes,Tai pastoviai jam nutinka,bet tipo ne jis kaltas.Aplinka
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų