Senegalo sostinėje Dakare sekmadienį finišavo ilgai lauktas „Africa Eco Race“ ralis. Tradicinėmis spėjusios tapti lenktynės 2021 m. nevyko dėl covid-19 pandemijos, o šiemet iš kovo mėnesio buvo nukeltos į spalį.

Dakaro ralio alternatyva vadinamos lenktynės startavo Monake. Vėliau sportininkai persikėlė į Maroką, važiavo 50 laipsnių karštyje Mauritanijoje ir finišavo Senegale. Iš viso teko įveikti 12 greičio ruožų ir 5951 km.

Tarp motociklininkų nugalėjo gerai žinomas slovakas Štefanas Svitko su „KTM“. Jis finišavo per 44 val. 11 min. 56 sek. Slovakas 1 val. 38 sek. aplenkė italą Maurizio Gerini („Husqvarna“) ir 2 val. 25 min. 17 sek. – prancūzą Xavierą Flicką („Husqvarna“).

Bendroje automobilių ir sunkvežimių įskaitoje triumfavo prancūzas Philippe‘as Gosselinas („Optimus MD“, 50:04:47 val.). Antras buvo Senegalo ekipažas su Jeanu Dagheriu-Hayecku priešakyje („Can-Am“, 56:56:13), trečias – olandas Laurensas Meijeris („Can-Am“, 58:18:18).

J.Dagheris-Hayeckas taip pat nugalėjo bagių klasėje, o tarp sunkvežimių triumfavo čekas Tomašas Tomečekas su „Tatra“.

Deja, šių metų lenktynes paženklino ir tragedija. Antrajame etape žuvo 52-ejų motociklininkas Armindo Nevesas. Greičio ruožo pabaigoje sportininkas krito nuo motociklo ir patyrė mirtinus sužalojimus. Iki etapo finišo A.Nevesui buvo likę tik 23 km.

„Gelbėti sportininko gyvybės atskubėjo du sraigtasparniai su gydytojais ir medikų automobilis, tačiau visos pastangos buvo bevaisės. Patyręs 52-ejų sportininkas „Africa Eco Race“ lenktynėse startavo pirmą kartą. Nuo 2009 m., kai „Africa Eco Race“ lenktynės buvo sukurtos, tai yra pirma tokia tragedija. Jeanas-Louisas Schlesseras buvo sukrėstas šios žinios ir paprašė sportininkų trasoje būti itin atsargiems bei važiuoti galvojant apie Armindo atminimą. Visa „Africa Eco Race“ komanda reiškia nuoširdžią užuojautą žuvusiojo šeimai“, - rašoma „Africa Eco Race“ pranešime.