Dainius Adomaitis palieka Lietuvos rinktinę specialiai tv3.lt iš Kinijos

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės treneris Dainius Adomaitis paskelbė, kad traukiasi iš užimamų pareigų. Rinktinėje treneris dirbo nuo 2016 metų.

D. Adomaitis spėjo sudalyvauti 2017 metų Europos čempionate, kuriame Lietuva krito aštuntfinalyje. Šių metų pasaulio čempionate neįveiktas antrasis etapas.

(29 nuotr.)
FOTOGALERIJA. D. Adomaitis palieka Lietuvos rinktinę

Po rinktinės treniruotės sekmadienį, praėjus beveik parai po skaudaus pralaimėjimo Prancūzijai, treneris paskelbė, kad sprendimas yra priimtas ir jis atsistatydina. Priežastį jis įvardijo blogus rinktinės rezultatus.

„Sulaukime rytojaus rungtynių. Kai baigsis čempionatas, bus pasakyta viskas. Jūs viską svarstykite logiškai – pasakymas gali būti tik vienas, kito nėra. Lietuvai būti tarp 16 nėra geras rezultatas. Už rezultatą atsako treneris. Aš kito varianto nematau. Čia net nesvarstytina visiškai. Sprendimas yra priimtas galvoje. Ir pasakiau prieš čempionatą – tenkina patekimas į olimpiadą per Pasaulio taurę. Žinojome, ką turime pasiekti ir įgyvendinti. Jeigu ne, tada trauktis“, – sakė jis.

Paklausus, kokią nuomonę dėl to turi krepšinio federacija, D. Adomaitis teigė, jog tai nėra taip svarbu.

„Tai yra mano asmeninė pozicija. Aš keliu sau ambicijas. Išprovokavote mane čia gerai“, – juokėsi specialistas.

Pirmadienio rungtynės su Dominikos Respublika taps paskutinėmis D. Adomaičiui.

Kaip atrodė naktis po pralaimėjimo?

Laikrodis kažko nesupranta, nes nėra datos. Nieko nepadarysi – liko vienas mačas, kur žaidžiame dėl garbės ir dėl sirgalių. Privalome išeiti susikaupę ir padaryti savo darbą. Šioje situacijoje labiausiai gaila sirgalių.

Kaip vertinate FIBA atmestą protestą?

Nenoriu nieko komentuoti.

Galbūt tausosite kažkuriuos žaidėjus?

Svarbiausia yra žaidėjų sveikata. Rytoj ryte turėsime atsakymus iš daktarų. Dabar atrodo, kad viskas gerai. Norisi, kad kiekvienas pažaistų tų minučių.

Kokia yra ta Dominikos Respublikos komanda?

Žaidžia gerą ir greitą krepšinį su daug judesio ir daug perdavimų. Turi du lyderius perimetre, kurie priima daug sprendimų nutraukdami jų sistemą. Turi daug laisvės tiek patys atakuoti, tiek kuriant situacijas. Labai emociška ir pavojinga komanda.

Ar reikėjo kažką pasakyti vyrams, jog suteiktumėte jiems motyvacijos?

Turbūt visiems darbe pasitaiko sunkių dienų. Čia yra mūsų darbas, kurį mylime, todėl privalome jį iki galo padaryti gerai dėl sirgalių. Jie pasiėmė atostogas, taupė visus metus tai išvykai. Dėl jų turime išeiti ir kautis tik dėl pergalių bei pamiršti viską.

Ar po vakarykščių įvykių sulaukėte daug palaikymo iš šalies?


Atvirai pasakysiu, labai nustebau. Buvo daug žinučių ir pokalbių sudaugybe trenerių, kurie dalyvauja Pasaulio taurėje arba darbuojasi rinktinėse, kurių čia nėra. Tikrai nustebau.


Rašyti komentarą...
A
As
2019-09-08 13:56:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
Eik tu geriau patreniruosi
Atsakyti
0

E
Egidukas
2019-09-08 14:40:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jo pritariu tau, ka jis gali treniruot kad pats nekazka zaidejas buvo.per ilgai jis ta rinktine skandina,o ji tikrai verta ketvertuko maziausiai.
Atsakyti
-2

K
Kodėl tik dabar?
2019-09-08 14:24:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
Prisiment, kurias vietas Lietuvos rinktinė užėmė paskutiniuose Europos čempionatuose?
2013 ir 2015 - sidabro medaliai.
2016 atėjo Adomaitis.
2017 - 9 vieta.
Jau tada jį reikėjo vyti lauk. Šitame Pasaulio čempionate, daugeliui rinktinų nesurinkus geriausių žaidėjų, Lietuva pagal savo potencialą turėjo būti ketverte, ar bent jau aštuonete.
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (7)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų