D. Motiejūnui patiko Hjustone du mėnesius praleisti be televizijos ir interneto

Hjustono „Rockets“ klubo apžvalgininkai prieš sezoną kalbasi su kiekvienu komandos nariu. Naujausiu žurnalistų taikiniu tapo NBA ekipos naujokas Donatas Motiejūnas, besiruošiantis savo debiutui stipriausioje krepšinio lygoje.

D.Motiejūnas nestokojo gero humoro jausmo ir su oficialia „Rockets“ internetine svetaine dalijosi mintimis apie tai, kas jam atrodo neįprasta JAV, su kokiais iššūkiais jam teko susidurti ir atviravo kitais klausimais.

Panašu, kad prieš sezoną naujokams rengtuose apmokymuose kaip bendrauti su žiniasklaida, D.Motiejūnas nieko pernelyg naujo nesužinojo - jis, kaip jau įprasta, laisvai bendravo su žurnalistu ir laidė pokštus.

- Prie ko labiausiai teko prisitaikyti?

- Didžiausias sunkumas - atvykimas iš Europos. Iškart po NBA vasaros lygos grįžau namo ir dariausi vizą. Kai ją pasidariau, maniau, kad viskas padaryta - atvyksiu į Hjustoną, gausiu būstą ir viskas bus paprasta. Tačiau kai atvykau į miestą, viskas pasirodė kur kas sunkiau nei galvojau. Norint gauti automobilį, reikia turėti socialinio draudimo skaičius ir pan., todėl apie du mėnesius neturėjau televizijos bei interneto vien dėl įvairių smulkmenų, kurių reikia sudarant dokumentus. Tačiau ši patirtis buvo gan linksma.

- Nejaugi „Rockets“ klube dirbantis lietuvis Artūras Karnišovas jūsų šiais klausimais neparuošė?

- (Juokiasi.) Jis turi paruošti visą savo šeimą. Nesu jo sūnus ar panašiai. Bet jis tikrai man daug padeda. Artūras rado žmones, kurie man gali padėti. Vis dėlto visa tai noriu daryti savarankiškai, kad ateityje viską galėčiau tvarkyti pats.

REKLAMA

- Du mėnesiai be televizijos ir interneto turbūt išvestų kiekvieną 20-metį iš proto. Ką tuomet veikdavote?

- Jei atvirai, viskas buvo gerai. Visą tą laiką galėjau susikoncentruoti treniruotėms. Tiesiog valgiau, miegojau ir treniravausi. Vienintelis mano tikslas - tobulėti.

- Tačiau juk buvo vakarų, kai namuose sėdėdavote vienas ir tiesiog nebūdavo, ką veikti?

- Taip, bet gyvenu labai arti svarbiausių vietų. Beje, pastate, kuriame yra mano butas, yra baseinas, o žvelgdamas į dangų jausdavausi tarsi per atostogas. Buvo puiku.

- Kokie didžiausi Europos ir Hjustono kultūros skirtumai?

- Manęs kultūros pokyčiai nepaveikė. Tiesa, Hjustone - daug meksikietiškos virtuvės užkandinių. Be abejo, Europoje to nėra. Tačiau nieko tokio, nes maistas - puikus.

- Vienintelis trūkumas, kad tau tas maistas nėra labai tinkamas.

- Taip, dabar turiu bėgioti daugiau nei kada nors anksčiau. (Juokiasi.)

- Kaip sekasi treniruotis su „Rockets“ komanda. Gal dirbdamas su kitais vyrukais supratote, kad turite erdvių, kur dar reikėtų daug patobulėti?

- Žinoma. Čia visi atiduoda visas jėgas. Treniruotės yra viena, o rungtynės - jau visai kas kita. Treniruodamasis stengiuosi tobulinti žaidimą ir stiprinti save fiziškai, kad būčiau kuo ištvermingesnis. Bet, kaip sakiau, rungtynės yra kita, visiškai nauja istorija - tie, kas gerai atrodė treniruotėse, galbūt nėra tokie geri aikštėje. Noriu, kad man taip nebūtų, bet pirmas dalykas, kurį turiu padaryti - treniruotėse įrodyti treneriams, jog esu geras. Tiesa, jie jau žino, kad atiduosiu visą save kiekvieną dieną ir mano tikslas yra būti kuo geresniu krepšininku.

- Kaip konkrečiai su jumis dirba treneris McHale'as?

- Jis su manimi dirba visais aspektais, nes turiu tiek daug išmokti. Tiek puolant, tiek ginantis, vienas prieš vieną, du prieš du - darome viską. Treneris taip pat prašo, kad aikštėje negalvotume apie pernelyg daug pašalinių dalykų. Tarpsezonis yra laikotarpis, skirtas tobulinti viską iš eilės, o mes tai ir darome.

- Kaip praverčia treniruotėse kautis prieš tokį galingą vyruką kaip Omeras Ašikas?

- Žaisdamas prieš tokį krepšininką labai greitai pamatai, kur reikia dirbti. Jis turi gerą reputaciją NBA, todėl man tai puikus jėgų pasitikrinimas. Man reikia išmokti kautis būtent prieš tokius vyrukus kaip Omeras, nes sezono metu tokių kaip jis sutiksiu kiekvienose rungtynėse.

REKLAMA

- Ko išmokai per šį laiką?

- Mano greitis yra mano ginklas, bet tai jau žinojau. Tiesa, jei varžovas irgi yra greitas, turiu jį pergudrauti. Atvykęs į NBA pamačiau dalykų, prie kurių turiu priprasti ir prisitaikyti.


Rašyti komentarą...
L
Lika
2012-08-29 17:26:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
Geresnis nei Valančiūnas. Stabiliau žaidžia. Gaila, kad rinktinėje jo nebuvo, gal ir kitoks rezultatas dabar būtų.
Atsakyti
0

f
fanas
2012-08-29 16:38:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
motiejunas maladiec. galvoju, kad jis visai nemazai pasieks nba.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų