Ketvirtadienį Kauno sporto halėje prasidėjusio Vieningosios krepšinio lygos finalo ketverto turnyro pirmajame pusfinalyje Maskvos CSKA komanda su Ramūnu Šiškausku 71:66 (14:12, 15:21, 24:20, 18:13) įveikė Maskvos srities "Chimki" (abi - Rusija) ekipą, kuriai atstovauja du lietuviai, ir tapo pirmąja finalo dalyve.

R. Šiškauskas per 37 min. pelnė 13 taškų (dvitaškiai 3/7, tritaškiai 1/7, baudos 4/4) ir buvo antras pagal rezultatyvumą nugalėtojų gretose. Jis dar atkovojo 7 ir perėmė 4 kamuolius, blokavo 2 metimus, išprovokavo 3 varžovų pražangas ir 2 kartus prasižengė pats.

CSKA komandai Zoranas Planiničius pelnė 16 taškų, Džonas Robertas Holdenas (John Robert Holden) surinko 11 taškų, o Antonas Ponkrašovas ir Treidženas Langdonas (Trajan Langdon) pridėjo po 10 taškų.

"Chimki" ekipai 16 taškų pelnė Vitalijus Fridzonas, 14 - Keitas Lengfordas (Keith Langford), 12 - Timofejus Mozgovas (11 atk. kam.).

Robertas Javtokas per 12 min. surinko 5 taškus (dvitaškiai 2/5, baudos 1/2), atkovojo ir perėmė po 1 kamuolį bei 2 kartus prasižengė. 16 min. žaidusio Pauliaus Jankūno sąskaitoje - 3 taškai (dvitaškiai 0/1, tritaškiai 1/2), 3 atkovoti kamuoliai, 2 klaidos ir 1 asmeninė pražanga.

Pirmąjį kėlinį 14:12 laimėjo CSKA krepšininkai, o po pirmosios rungtynių pusės keturių taškų pranašumą (33:29) jau turėjo "Chimki" ekipa. Trečiajame kėlinyje Maskvos srities klubo turima persvara tapo dviženklė 44:33, tačiau CSKA spurtavo 16:2 ir persvėrė rezultatą savo naudai 49:46. Po trijų ketvirčių rezultatas buvo lygus 53:53, o per paskutines 10 žaidimo minučių geriau sekėsi CSKA komandai, kuri ir pelnė pirmąjį kelialapį į turnyro finalą.

Antrajame pusfinalyje taip pat ketvirtadienį susitinka Kauno "Žalgiris" ir Kazanės "Uniks" (Rusija) komanda, kurią treniruoja Valdemaras Chomičius ir kurioje žaidžia Saulius Štombergas.