„Liverpool“ ir „Ajax“ futbolininkai grupių etapą UEFA Čempionų lygoje baigė be pralaimėjimų, į kitą etapą įšoko Madrido „Atletico“, o Dortmundo „Borussia“ garsiai trinktelėjo durimis prieš persikeldama į Europos lygą.

B grupėje „Liverpool“ išvykoje 2:1 (1:1) palaužė „AC Milan“, kuriam buvo būtina pergalė, norint žengti toliau.

Legendinis Italijos klubas pirmavo po Fikayo Tomori įvarčio 29-ąją minutę, bet euforija ilgai nesitęsė – po septynių minučių rezultatą išlygino Mohamedas Salah. 55-ąją minutę „Liverpool“ į priekį išvedė Divockas Origi.

Kitose šios grupės rungtynėse „Atletico“ išvykoje 3:1 (0:0) įveikė „Porto“ ir žengė į kitą etapą. Abi ekipos mačą baigė dešimtiese.

56-ąją minutę pasižymėjo Antoine’as Griezmannas. 67 min. Yannickas Carasco užsidirbo raudoną kortelę ir „Atletico“ liko žaisti mažumoje, tačiau neilgam – po penkių minučių raudoną kortelę prieš save išvydo ir „Porto“ atstovas Wendellis.

„Porto“ visiškai sugriuvo pačioje mačo pabaigoje – 90 min. rezultatą padvigubino Angelis Corre, o per pridėtą laiką trečią įvartį mušė Rodrigo de Paulas.

Jiems pavyko tik pelnyti paguodos įvartį paskutinėmis susitikimo akimirkomis, kai tikslus buvo Sergio Oliveira.

C grupėje abu mačai jau nieko nelėmė – jau prieš juos buvo aiškios ekipų vietos grupėse.

Amsterdamo „Ajax“ namie 4:2 (2:1) įveikė Lisabonos „Sporting“ ir pasirodymą grupėje baigė nė karto nesuklupę ir laimėję visus šešis mačus.

Įvarčius nugalėtojams pelnė Sebastienas Halleris (8 min.), Antony (42 min.), Davidas Neresas (58 min.) ir Stevenas Berghuisas (62 min.). Portugalų gretose pasižymėjo Nuno Santosas (22 min.) ir Bruno Tabata (78 min.).

Kitose rungtynėse Dortmundo „Borussia“ namie net 5:0 (2:0) sutriuškino Stambulo „Bešiktaš“. Turkai grupėje liko su nuliu taškų, o „Borussia“ pasirodymą tęs Europos lygoje.

Jiems po du įvarčius pelnė Marco Reusas (45 ir 53 min.) ir Erlingas Haalandas (68 ir 81 min.), vieną pridėjo Donyellas Malenas (29 min.).

„Bešiktaš“ nuo 43 min. žaidė dešimtiese, kai raudoną kortelą užsidirbo Welintonas.

D grupėje sprendėsi pirmos vietos likimas – ją užtikrintai iškovojo namie žaidęs Madrido „Real“, kuris 2:0 (1:0) nugalėjo Milano „Inter“.

17 min. karališkąjį klubą į priekį išvedė Toni Kroosas, o Italijos čempionų padėtis dar labiau pablogėjo 64 min., kai raudoną kortelę gavo Nicolo Barella.

79 min. „Real“ pergalę įtvirtino Marco Asensio.

Kitose, nieko jau nelėmusiose rungtynėse, Donecko „Šachtar“ namie 1:1 (1:0) sužaidė su Tiraspolio „Sheriff“. Jau anksčiau buvo aišku, kad „Sheriff“ pratęs pasirodymą Europos lygoje.

42 min. pelnė Fernando išvedė šeimininkus į priekį, bet per pridėtą antro kėlinio laiką rezultatą išlygino Bobanas Nikolovas.