REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvos profesionalių sportininkų elito gretas papildė buriuotojas Rokas Milevičius. Lietuvis olimpietis įveikė paskutinį atrankos etapą ir yra oficialiai patvirtintas olandų „Brunel“ komandos nariu prestižinėse „Volvo Ocean Race“ buriavimo lenktynėse aplink pasaulį.

REKLAMA
REKLAMA

Jis ir belgas Louis Balcean atrinkti iš penkių kandidatų kategorijoje iki 30 metų, kurie kartu su komanda keturis mėnesius intensyviai treniravosi Lanzerotės saloje Ispanijoje, teigiama pranešime spaudai.

REKLAMA

„Man tai išsipildžiusi svajonė. Esu pirmas lietuvis šitose lenktynėse, ir man, kaip lietuviui ir kaip buriuotojui, tai didelė garbė,“ – sakė į Lietuvą trumpam grįžęs Rokas Milevičius.

Pagal „Volvo Ocean Race“ taisykles, įguloje privalo būti bent 2 buriuotojai iki 30 metų. Iš viso į laisvas vietas komandoje pretendavo per 300 buriuotojų iš viso pasaulio, tačiau po kelių atrankos etapų tik penkiems buvo suteiktas šansas vykti į treniruočių stovyklą.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak „Brunel“ komandos trenerės Anje-Marijcke Van Boxtel, po praktinių užsiėmimų tapo akivaizdu, kad į komandą geriausiai tinka Rokas ir Louis.

„Jie pademonstravo didžiulį entuziazmą ir akivaizdžius komandinio darbo gebėjimus. Tačiau svarbu ne tik tai. Jiedu tarpusavyje turi ryšį, kuris komandai įneša draugystės dvasios. Reikėjo matyti Roko veidą, kai jam pranešėme naujieną – jis plačiai išsižiojo ir išsišiepė nuo ausies iki ausies, “ – pasakojo treneris.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Rokas Milevičius pastebi, kad komandoms nėra paprasta rasti du jaunus, patyrusius ir patikimus buriuotojus. Kartelė iškelta aukštai: dauguma varžovų – pasaulio buriavimo čempionai, Olimpiniai medalininkai, Amerikos taurės veteranai.

„Nepaisant mano olimpinės patirties galėčiau tik pasvajoti apie „Volvo Ocean Race“, jei ne „Tūkstantmečio odisėja“ ir visas laikas, praleistas jachtoje „Ambersail“. Tiek laiko plaukiojęs atviruose vandenyse, jau maždaug žinau, ko galiu tikėtis ir šiose lenktynėse,“ – sakė R.Milevičius.

REKLAMA

Vis tik sportininkas prisipažįsta, kad kelis mėnesius treniravęsis su „Brunel“ komanda, jaučiasi patekęs į visiškai naują profesionalų lygą.

„Man tai didelis šuolis. Anksčiau, stebėdamas „Volvo Ocean Race“, galvodavau, kad jie daro maždaug viską taip, kaip mes „Ambersail“. Dabar suprantu, kad tai yra nuolatinis mokymasis ir atradimai – yra daugybė mažų detalių, dėl kurių jachta plaukia dar greičiau. Ta patirtis ir tos žinios, kuriomis jie dalijasi su mumis, yra neįkainojama,“ – pasakojo Lietuvos buriuotojas.

REKLAMA

Pačiam Rokui didžiausias iššūkis treniruotėse buvo ne fizinis pasiruošimas, bet profesinės kalbos barjeras ir kultūrų mišinys – ant vieno „Brunel“ laivo denio susitinka bent 6 tautybių buriuotojai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų