Kauno „Žalgiris“ ir toliau rimtai buksuoja Lietuvos krepšinio lygos (LKL) ketvirtfinalyje. Kazio Maksvyčio auklėtiniai antrą kartą suklupo Klaipėdoje ir turės žaisti lemiamą mačą serijoje.

Dainiaus Adomaičio vadovaujamas „Neptūnas“ namie kauniečius patiesė 87:78 (21:17, 20:14, 12:15, 34:32) ir išlygino serijos iki trijų pergalių rezultatą – 2-2.

Lemiamas mačas vyks trečiadienį, Kaune. Šios poros laimėtojas pusfinalyje susikaus su Panevėžio „Lietkabeliu“.

Šiame mače „Neptūnas“ vertėsi be traumą patyrusio pagrindinio įžaidėjo Žygimanto Janavičiaus. „Žalgiriui“ toliau nepadeda Edgaras Ulanovas.

Klaipėdiečius į priekį tempė geriausias karjeros rungtynes sužaidęs 21-erių N. Mineikis. Puolėjas pelnė 23 taškus, susmeigdamas 6 tritaškius iš 7.

Tritaškiai ir tapo pagrindiniu klaipėdiečių ginklų – jų realizavo 11 iš 22.

„Neptūnas“ dviženklį pranašumą susikrovė antrame kėlinyje – kol Artūras Milaknis švaistė puikias progas – triskart prametė iš toli būdamas laisvas, Nojus Mineikis neklydo ir vienu metu „Neptūno“ pranašumas šoktelėjo iki 13 taškų (41:28).

„Žalgiris“ po pertraukos bandė priartėti, bet į tai atsakė N. Mineikis ir D. Gailius, įskraidinę po tritaškį. Po šių epizodų „Neptūnas“ susigrąžino dviženklį pranašumą – 51:39.

Gynybą pagerinę kauniečiai vėl ėmė artėti, o ketvirto kėlinio pradžioje po Tylerio Cavanaugh ir Karolio Lukošiūno tritaškių „Neptūno“ pranašumas ištirpo iki minimalaus – 53:52.

Netrukus T. Cavanaugh pelnė du taškus su pražanga ir pirmą kartą nuo pirmo kėlinio pabaigos išvedė „Žalgirį“ į priekį 55:53.

Vis tik tokia sunki kėlinio pradžia uostamiesčio ekipos nepalaužė – M. Jogėla pataikė vieną, N. Mineikis pridėjo du tritaškius ir 14:2 spurtas leido susigrąžinti dviženklį pranašumą.

Po kelių akimirkų T. Cavanaugh užsidirbo techninę pražangą, o M. Jogėla pataikė eilinį tritaškį ir įpusėjus ketvirčiui „Neptūnas“ susikrovė rekordinę persvarą – 75:61.

„Žalgirį“ gelbėti dar bandė du tolimus metimus iš eilės pataikęs Karolis Lukošiūnas – likus žaisti pusantros minutės kauniečiams pavyko priartėti per šešis taškus, bet „Neptūnas“ užpuolė ir išsaugojo pergalę.

Vien per pirmus du kėlinius „Žalgiris“ suklydo dešimt kartų, o rungtynes baigė su 17 klaidų.

„Neptūnas“: N. Mineikis 23, M. Jogėla ir D. Gailius po 19, B. Griciūnas 12, E. Želionis 11.

„Žalgiris“: L. Lekavičius 19, T. Websteris 17, K. Lukošiūnas 12, J. Lauvergne’as 11, T. Cavanaugh 10.