Prieš pat rungtynes rezultatyviausio savo žaidėjo netekęs „Lietkabelis“ (9/7) krito Paryžiuje ir neturės aikštės pranašumo Europos taurės varžybų atkrintamosiose varžybose.

Nenado Čanako auklėtiniai išvykoje 69:76 (22:20, 15:17, 17:20, 15:19) nusileido Paryžiaus „Metropolitans“ (11/6).

A grupėje „Lietkabelis“ liko penktas ir aštuntfinalyje turės kautis su vienais turnyro favoritų – Bolonijos „Virtus“ klubu, kuris B grupėje liko ketvirtas.

Visus Europos taurės atkrintamuosius etapus sudarys vos vienerios rungtynės – jos bus žaidžiamos aukštesnę vietą reguliariame sezone užėmusios komandos namų aikštėje.

Pirmoje mačo pusėje nė vienai komandai nepavyko susikrauti apčiuopiamos persvaros, bet trečiasis kėlinys „Lietkabeliui“ prasidėjo sėkmingai.

Įpusėjus jam iš aikštės už dvi technines pražangas buvo išvarytas varžovus į priekį tempęs ir vien per pirmus du kėlinius 15 taškų surinkęs Jordanas McRae. Po šio epizodo panevėžiečiai susikrovė rekordinę persvarą 52:44.

Vis tik likusi kėlinio dalis sėkminga nebuvo – varžovai įsūdė tris tritaškius iš eilės, laimėjo atkarpą 13:0 ir prieš lemiamą ketvirtį turėjo trijų taškų pranašumą.

Jį „Lietkabelis“ sugebėjo panaikinti ir vėl išsiveržti į priekį, bet visiškai subyrėjo asmeninėje gynyboje – varžovai smaginosi dėjimais net keturiose atakose, lengvai rinko taškus greitame puolime, prasiveržimais ir spurtavę 12:3 pavojingai atitrūko 69:61.

„Lietkabelis“ dar bandė kabintis, bet varžovai iniciatyvos nepaleido.

Turnyro aštuntfinaliai bus žaidžiami balandžio 19-20 d.

„Metropolitans 92“: W. Cummingsas 22, V. Hunteris 19, J. McRae 15, T. Ginatas 10.

„Lietkabelis“: P. Kalaitzakis 18, D. Giedraitis 15, Dž. Gagičius 10, V. Lipkevičius 9, G. Maldūnas 8.