Lenkijoje vykstančiame atvirajame Europos biatlono čempionate šeštadienį įspūdingą pergalę moterų 10 km persekiojimo lenktynėse iškovojo lenkė Kamila Zuk.

Tik iš 18-os vietos startavusi sportininkė numušė visus 20 taikinių, po paskutinio šaudymo ruožo išsiveržė į lyderės poziciją ir tapo Europos čempione. Ji distanciją įveikė per 29 min. 12.7 sek.

Sidabrą laimėjo norvegė Karoline Erdal (+13.4 sek., 3 baudos ratai), bronzą – jos tautietė Aasne Skrede (+16.2, 3). Sprinto nugalėtoja latvė Baiba Bendika prašovė 4 kartus ir nukrito iki 11-os vietos (+1:17.5).

Lietuvė Natalija Kočergina po gero pasirodymo sprinte turėjo teisę startuoti iš 12-os vietos, tačiau lenktynėse taip ir nepasirodė. Penktadienį Lietuvos atstovė tikino, kad, nepaisant geros vietos, jaučiasi prastai.

„Vieta tikrai nebloga, bet savijauta pastaruoju metu nedžiugina. Gal po Antholco susikaupė nuovargis, nes trasoje per paskutines dvejas varžybas buvo sunku, o šiandien ypač. Treneriai šaukia, jog esu lyderė, bet negaliu nieko iš savęs išspausti, nes važiuoju tuščia“, – po sprinto komentavo N.Kočergina.

Šeštadienį dar vyks vyrų 12,5 km persekiojimo lenktynės. Jose startuos net 4 lietuviai – Vytautas Strolia, Karolis Dombrovskis, Linas Banys ir Tomas Kaukėnas.