• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

2024-ųjų Europos futbolo čempionate galima išvysti ne vieną futbolo žvaigždę, bet turbūt ryškiausia iš jų – Portugalijos simbolis Cristiano Ronaldo. 

2024-ųjų Europos futbolo čempionate galima išvysti ne vieną futbolo žvaigždę, bet turbūt ryškiausia iš jų – Portugalijos simbolis Cristiano Ronaldo. 

REKLAMA

Niekas negali abejoti legendos meistriškumu, o tai įrodo ir jo pavardė Europos čempionatų rekordų knygoje. Portugalas yra visų laikų rezultatyviausias Senojo Žemyno pirmenybių žaidėjas, įmušęs jau 14 įvarčių. 

Šis čempionatas 39-erių legendai jau bus šeštasis ir, galimai, paskutinis, tad daugybė sirgalių visoje Europoje, o gal net pasaulyje, trokšta aikštelėje pamatyti šią žvaigždę. 

Tai sirgaliai galės padaryti jau šiandien, kai Portugalijos rinktinė stos į pirmąją F grupės kovą su Čekijos komanda. Akistata prasidės 21.40 val., o ją tiesiogiai transliuos TV3 ir naujienų portalas tv3.lt. 

Nors apie C. Ronaldo pasiekimus galima kalbėti daug, įdomi ir jo gyvenimo istorija. Daugiausiai sekamas žmogus „Instagram“ tinkle per savo gyvenimą yra praėjęs ir šilto, ir šalto, o naujienų portalas tv3.lt kviečia susipažinti su įdomiausiais aspektais.

REKLAMA
REKLAMA

Svarbus tėvo vaidmuo

Vienas geriausių visų laikų futbolininkų žemėje, Cristiano vis dar svarsto, ar jo sėkmę lėmė tai, kad tėvas jį stebėjo iš dangaus. Jose Dinis Aveiro mirė nuo alkoholizmo sukeltos kepenų ligos, kai C. Ronaldo buvo vos 20 metų.

REKLAMA

Nors Aveiro šeimos gyvenimas toli gražu nebuvo tobulas, būtent Jose supažindino Cristiano su futbolu ir padėjo jam tapti tuo, kuo jis yra dabar. 

Jo tėvas tarnavo Portugalijos kariuomenėje ir dalyvavo dviejuose karuose Angoloje ir Mozambike, o grįžęs namo buvo bedarbis ir išgyveno sunkius laikus, nors vėliau įsidarbino vietos futbolo klube, kuriame Cristiano žaidė „CF Andorinha“. 

Visgi Cristiano viename interviu atskleidė, kad su savo tėvu nebuvo artimas ir sunkiai surasdavo progų nuoširdžiai pasikalbėti. Prieš savo mirtį Jose davė interviu, kuriame sakė, jog didžiuojasi savo sūnaus pasiekimais. Į tai vėliau sureagavo ir pats futbolininkas. 

REKLAMA
REKLAMA

„Niekada nemačiau to vaizdo įrašo. Neįtikėtina.

Maniau, kad interviu bus juokingas, bet nesitikėjau, kad verksiu. Tikrai nepažinojau savo tėvo 100 procentų. Niekada su juo nesikalbėjau, kaip normaliame pokalbyje. Buvo sunku“, – su ašaromis akyse kalbėjo Portugalijos rinktinės žvaigždė.

Nesustabdė net širdies problemos

Vos pradėjęs kopti į futbolo viršūnę C. Ronaldo papuolė į medikų rankas. Ronaldo buvo diagnozuota tachikardija, kuri reiškė, kad jo širdis plaka nereguliariai ir net ramybės būsenoje padažnėja. Norint išsaugoti karjerą, jam teko atlikti širdies operaciją.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Visgi net ir tokia operacija, atlikta būnant 15 metų, negalėjo jo atitraukti nuo aikštės. 

„Jie naudojo tam tikrą lazerį, kad pašalintų problemos šaltinį. Jis buvo operuotas ryte, o po pietų jau išėjo“, – pasakojo jo motina Maria Dolores Aveiro.

Nors ji baiminosi dėl sūnaus sugrįžimo į futbolo aikštę, Ronaldo tokių dvejonių neturėjo ir negalėjo sulaukti, kada vėl galės spardyti kamuolį.

Neįtikėtina, bet praėjus vos kelioms dienoms po operacijos jis vėl grįžo į treniruotes, o visa kita – istorija.

REKLAMA

„Viskas, ką jis norėjo daryti būdamas berniukas, buvo žaisti futbolą, – britų žurnalistams sakė jo krikštatėvis Fernao Sousa. – Jis taip mėgo šį žaidimą, kad praleisdavo pietus arba pabėgdavo su kamuoliu pro miegamojo langą, kai turėjo ruošti namų darbus.“

Sunkus charakteris

Cristiano Ronaldo niekada nestokojo pasitikėjimo savimi, o kartą interviu davusiam žurnalistui pasakė: „Dažniausiai įkvepiu save. Esu motyvuotas pats savęs.“

REKLAMA

Šis jo pasitikėjimas ir aštrus temperamentas yra nesunkiai matomas ir aikštelėje, ypač praleidus svarbias progas arba pralaimėjimų momentu. 

Sunkus portugalo charakteris buvo pastebimas ir vaikystėje. Cristiano buvo išdidus, bet neramus berniukas, jauniausias iš keturių vaikų.

Jo motina buvo virėja ir valytoja. Šeima buvo tokia neturtinga, kad jo motina Dolores Aveiro svarstė galimybę nutraukti nėštumą ir išbandė naminį receptą, o apie tai vėliau atskleidė savo knygoje „Motinos drąsa“. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Sužinojęs apie tai, jis man pasakė: „Žiūrėk, mama, tu norėjai nutraukti mano nėštumą, o dabar aš esu tas, kuris namuose tempia piniginę“, – vėliau prisiminė jo mama.

Cristiano sunkiai valdė savo temperamentą ir buvo pašalintas iš mokyklos už tai, kad metė kėdę į mokytoją. Jis manė, kad taps kaimo žveju ir nesidomėjo mokslais. Tačiau Cristiano buvo apsėstas futbolo ir būdamas 14 metų metė mokyklą, kad galėtų treniruotis visą dieną.

Įdomi šeimos istorija

„Jei neturėsi šeimos, gyvenimas bus labai, labai sunkus“, – sakė Cristianas savo biografiniame filme. 

REKLAMA

Futbolininko šeimyniškumą įrodo ir jo meilė penkiems vaikams. Ronaldo ir jo mergina Georgina Rodriguez kartu yra nuo 2017 m. ir dalijasi atsakomybe už savo vaikus, įskaitant sūnų Ronaldo jaunesnįjį. 

C. Ronaldo niekada viešai neatskleidė savo pirmojo sūnaus motinos tapatybės, tačiau Cristiano jaunesnysis yra svarbi futbolo žvaigždės gyvenimo figūra ir dažnai pasirodo šalia tėvo per apdovanojimų ceremonijas.

Ronaldo didžiuojasi savo vyresniuoju sūnumi ir yra pasidalijęs keliais vaizdo įrašais, kuriuose jis žaidžia futbolą, todėl spėliojama, kad jaunuolis ketina sekti tėvo pėdomis.

REKLAMA

2017 m. birželį grįžęs iš Konfederacijų taurės turnyro Cristiano pasauliui parodė ir naujausią šeimos papildymą – dvynukus.

Berniukas ir mergaitė – Mateo ir Eva – gimė padedant surogatinei motinai. Kaip ir savo pirmagimio atveju, C. Ronaldo mielai rodo savo dvynukus, ir jie nuolat puikuojasi tiek jo, tiek jo draugės Georginos Instagramo socialiniuose tinkluose.  

Tais pačiais metais 32-ejų metų futbolininkas paskelbė, kad laukiasi pirmojo vaiko su Georgina. Iš pradžių detalės apie nėštumą pradėjo aiškėti liepos mėnesį, kai pora paskelbė, kad laukiasi mergaitės, o vardą Alana Martina jie pasirinko iš anksto.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Po beveik penkerių metų pertraukos 2022 m. pora susilaukė mergaitės, tačiau jiems taip pat teko išgyventi sūnaus mirtį.

2022 m. balandžio 18 d. Ronaldo parašė emocingą žinutę „Instagram“ tinkle, kurioje pranešė pasauliui liūdną žinią apie jų sūnaus mirtį, bet taip pat pasidalijo džiaugsmu, kad sulaukė mergaitės.

„Su didžiausiu liūdesiu turime pranešti, kad mūsų berniukas mirė, – socialiniame tinkle rašė jis. – Tai didžiausias skausmas, kokį tik gali jausti tėvai. Tik mūsų mergaitės gimimas suteikia mums jėgų išgyventi šią akimirką su tam tikra viltimi ir laime.

REKLAMA

Norėtume padėkoti gydytojams ir slaugytojoms už visą jų kvalifikuotą priežiūrą ir paramą. Mes visi esame sugniuždyti šios netekties ir maloniai prašome užtikrinti privatumą šiuo labai sunkiu metu. Mūsų berniuk, tu esi mūsų angelas. Mes visada tave mylėsime.“

Neaplenkė ir skandalai

Nors šeima ir futbolas yra Cristiano išsigelbėjimas, per savo karjerą jis susidūrė su sunkumais – aikštėje ir už jos ribų jis gali būti temperamentingas, ypač jei neįmuša įvarčių. Jo asmeninis gyvenimas taip pat buvo dramų ir traumų šaltinis. 

REKLAMA

Amerikiečių modelis ir mokytoja Kathryn Mayorga apkaltino futbolininką išprievartavus ją viename Las Vegaso viešbučio kambaryje 2009 m., o policijos tyrimas buvo atnaujintas 2018 m. – metus, kuriuos Cristiano apibūdino kaip galbūt blogiausius savo gyvenime.

Visgi apygardos prokuratūra atsisakė kelti baudžiamąją bylą, vėliau pranešė AP. Sportininkas ne kartą neigė kaltinimus, o išprievartavimą vadino „bjauriu nusikaltimu, prieštaraujančiu viskam, kuo esu ir kuo tikiu“.

REKLAMA
REKLAMA

Taip pat 2015 m. buvo pradėtas tyrimas dėl keturių C. Ronaldo mokesčių sukčiavimo atvejų 2011-2014 m., kurių vertė – 14,7 mln. eurų. Ronaldo buvo kaltinamas naudojęsis fiktyviomis bendrovėmis už Ispanijos ribų, kad nuslėptų pajamas, gautas iš teisių į atvaizdą.

Portugalijos futbolo žvaigždė 2019 m. buvo nubaustas beveik 19 mln. eurų bauda šį sukčiavimą, tačiau taip išvengė 23 mėnesių laisvės atėmimo bausmės.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų