Prienų-Birštono „Vytauto“ komanda pasibaigus šiam Lietuvos krepšinio lygos sezonui bus priversti palikti čempionatą.

Tai paaiškėjo po šiandien Pasvalyje įvykusių rungtynių, kuriose „Pieno žvaigždės“ namuose 79:73 (27:20, 15:21, 16:12, 21:20) įveikė prieniškius.

„Vytautas“ nuo devintoje vietoje esančio Alytaus „Dzūkijos“ klubo atsilieka dviem pergalėmis, o prieniškiams beliko tik vienerios rungtynės, tad Šeškaus kariaunai nebeliko šansų pakilti iš paskutinės pozicijos.

Paskutinę vietą užėmusi „Vytauto“ ekipa iškris į NKL pirmenybes, kadangi Šakių „Vytis“ pareiškė norą persikelti į stipriausią Lietuvos lygą.

„Vytauto“ ekipa trečiajame kėlinyje po ilgos pertraukos buvo išsiveržusi į priekį (43:42), tačiau tada „Pieno žvaigždės“ spurtavo 14:3 ir perėmė rungtynių iniciatyvą (56:46).

Vis dėlto ši pasvaliečių persvara ilgai nesilaikė ir lemiamo ketvirčio pradžioje skirtumas tarp komandų sumažėjo iki 4 taškų – 61:57.

Komandoms ketvirtajame kėlinyje sunkiai sekėsi užpulti, tačiau likus pustrečios minutės po Viačeslavo Bobrovo dviejų taškų su pražanga komandas jau skyrė 9 taškai (69:60).

Po kelių akimirkų stiprų smūgį „Vytautui“ sudavė ir Martynas Varnas pataikęs iš trijų taškų zonos.

Vis dėlto E. Žukauskas likus minutei pataikė du tritaškius ir sumažino prieniškių atsilikimą per pusę (66:72), o likus 5 sekundėms E. Šeškus nubraukė deficitą ir iki 3 taškų.

Nepaisant to, aikštės šeimininkai neklydo prie baudų metimų linijos ir iškovojo sunkią pergalę.

Prienų komanda LKL žaidė nuo 2009 metų. Prieš tai ekipa rungtyniavo Nacionalinėje krepšinio lygoje.

„Pieno žvaigždės“: Osvaldas Olisevičius 22, Martynas Varnas 14 (3/3 trit.), Trevonas Hughesas 11, Jahennsas Manigatas 9.

„Vytautas“: Edvinas Šeškus 18, Eigirdas Žukauskas 16 (8 atk. kam.), Egidijus Dimša (7 atk. kam.), Justas Sinica, Paulius Ivanauskas ir Regimantas Miniotas po 8.