naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pietų Amerikoje tik ką prasidėjusiame Dakaro ralio maratone įtampos trasose netrūksta tiek lenktynių lyderiams, tiek ekipažams iš Lietuvos. Pirmąją dieną laimėjusio lenktynininko Carloso Sousos automobilyje sugedo turbina, o Antano Juknevičiaus vadovaujamos „Astana“ komandos ekipažui, pažymėtam numeriu 368, nepasisekė dar labiau: užsidegė jų automobilis.

REKLAMA

Antroji Dakaro lenktynių diena dalyviams buvo ilga ir varginanti. Jiems teko įveikti 433 kilometrus greičio ruožuose, o tarp bivuakų teko nuvažiuoti dar 365 kilometrus. Labiausiai nepasisekė Kazachstano „Astana“ komandos ekipažui, kurių automobilis „Toyota Hilux“ užsiliepsnojo trasoje, teigiama pranešime spaudai.

REKLAMA

„Iš pradžių pakeitėme padangą, kuri buvo įkaitusi. Ją įdėjome į automobilio galą, užfiksavome. Važiavome toliau ir maždaug už 6 kilometrų pastebėjau, kad rūksta dūmai. Išlipome. Spėjau išsitraukti gesintuvą. Pradėjome gesinti, bet jau buvo vėlu. Spėjome išsitraukti tik savo dokumentus iki automobilis pradėjo degti“, – pasakojo ekipažo šturmanas Gabdula Ašimovas, kuris praėjusiame Dakare nukrito nuo skardžio ir nežino, ar dalyvaus kitais metais dykumų lenktynėse Pietų Amerikoje.

REKLAMA

„General Financing – Autopaslauga“ komandos ekipažui Benediktui Vanagui ir Andrejui Rudnickiui nepasisekė trasoje po sėkmingų 300 kilometrų greičio ruože. Likus 100 kilometrų iki finišo prasidėjo vėl techniniai nesklandumai, o vėliau sekė navigacijos klaida.

„Diena galėjo būti labai gera. Nors ji ir nebuvo itin bloga, tačiau – pakankamai vidutiniška. Nuo starto demonstravome labai gerą tempą. Iki įvažiavimo į smėlynus, manau, rodėme pakankamai konkurencingą laiką. Pralenkėme daugiau nei 35 automobilius. Po to pamečiau skaičių. Smėlynuose truputį nepasisekė. Vėl turėjome bėdų dėl kaistančių kuro siurblių. Galų gale aš padariau klaidą – nuvažiavome, kur galvojome, pasitikėjome ir pasidavėme minios instinktui. Vėliau ilgai ieškojome teisingo maršruto. Jei neužlipsime ant podiumo ir pritrūks vienos valandos – tai mano kaltė“, – juokavo Andrejus Rudnickis po greičio ruožo grįžęs į bivuaką.

REKLAMA
REKLAMA

„General Financing – Autopaslauga“ komandą nuo lyderių bendroje įskaitoje skiria 3 val. 36 min ir 44 s.

Trečiąją Dakaro lenktynių dieną dalyviams reikės įveikti apie 261 km maršrutą greičio ruože, nes organizatoriai 40 kilometrų sutrumpino distanciją dėl greičio ruožo sudėtingumo ir didelio akmeningumo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų