naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
6
V. Žala  (nuotr. Vytauto Dranginio)

Sekmadienį, sausio 1-ąją, Dakaro dalyviai įveikė pirmąjį rimtą išbandymą – Raudonosios jūros prieigose suformuotą 368 kilometrų ilgio greičio ruožą.

6

Sekmadienį, sausio 1-ąją, Dakaro dalyviai įveikė pirmąjį rimtą išbandymą – Raudonosios jūros prieigose suformuotą 368 kilometrų ilgio greičio ruožą.

REKLAMA

„Teltonika Racing“ komandos ekipažas, Vaidotas Žala ir Paulo Fiuza, visą dieną tvirtai laikėsi pirmajame automobilių įskaitos dešimtuke, o galiausiai finišavo šeštoje vietoje. 

„Šiandien važiuoti tikrai buvo labai smagu. Galbūt tik vidurinė dalis buvo šiek tiek nervinga, kadangi teko lenkti daug varžovų. Ir pikčiausia, kad 5 iš 10 atvejų pavyti kolegos tiesiog grubiai nenorėjo mūsų praleisti. Tekdavo spausti juos iš galo ir taip važiuot ne vieną kilometrą. Pagal taisykles už tai jiems turėtų būti skiriamos baudos“, – po finišo piktinosi lenktynininkas.

Aukštą šeštą vietą keturračių klasėje užėmė ir kitas lietuvis Laisvydas Kancius. 

L. Kanciui pirmasis Dakaro ralio greičio ruožas praėjo be didesnių problemų. Tiesa, Lasvydas sakė, kad pirmą trečdalį greičio ruožo jį visgi kankino startinis jaudulys.

REKLAMA

„Vakar po prologo galvojau. Kad nebejausiu startinio jaudulio, tačiau šiandien po starto gal kokį šimtą kilometrų jaučiau kad jaudinuosi. Bet po to viskas susigulėjo, pajutau savo važiavimo ritmą ir viskas praėjo neblogai,“ – po finišo sakė L. Kancius.

REKLAMA

Klaipėdietis vienoje vietoje prašoko kontrolės punktą ir turėjo apsisukti – prarado gal vieną minutę. Iš esmės greičio ruožas kaip ir sakė organizatoriai nebuvo klaidus. Pasitaikė tik kelios klaidžios vietos.

Na, o kai prasidėjo kopos vienoje iš jų Laisvydas vertėsi, tačiau prarado vos penkiolika ar dvidešimt sekundžių. Laimei, nei sportininkas nei keturratis nenukentėjo.

Galėjo baigtis blogiau kitoje vietoje – sportininko keturratis trenkėsi į akmenį ir sudaužė ratlankį. Laimei, padangos yra su specialiu užpildu ir greičio sumažinti nereikėjo. Tik po finišo Laisvydas truputį prisibijojo kaip reikės grįžti į bivaką, nes iki jo dar liko beveik du šimtai penkiasdešimt kilometrų.

REKLAMA

Bendroje įskaitoje tarp keturračių Laisvydas kyla į šeštąją vietą ir nuo lyderio atsilieka mažiau nei 15 minučių.

Tuo metu sunkvežimių klasėje Vaidoto.Paškevičiaus komanda trasoje užtruko 4 val. 18 min. 51 sek. ir nuo lyderio čeko Martino Maciko atsiliko 32 min. 16 sek. Preliminariai lietuvis yra 9-as, tačiau dar gali jo vieta nukristi į 10-11Visą straipsnį galite rasti.

Gintas Petrus taip pat pasiekė finišą ir bagių klasėje nuo lyderio atsiliko 46 min. 13 sek. ir preliminariai yra 53-ias.

Dakarą sudaro penkiolika etapų.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų