Atsarginiams pasireikšti leidęs „Žalgiris“ sutriuškino Baltarusijos čempionus

Šeštąją pergalę VTB Vieningosios lygos B grupėje iškovojo Kauno „Žalgirio“ (6/1) krepšininkai, kurie namuose 81:57 (23:10, 16:21, 16:10, 26:16) sutriuškino autsaiderius Minsko „Tsmoki-Minsk“ (0/8) krepšininkus.

Žalgiriečiai užtikrintai pradėjo dvikovą. Po keturis taškus pelnė Paulius Jankūnas ir Rimantas Kaukėnas, o Mindaugas Kuzminskas įdėjo į krepšį ir po to metimu „ore“ su varžovo pražanga užbaigė idealiai surengtą „Žalgirio“ ataką – 13:6. Į aikštelę žengęs Kšištofas Lavrinovičius iškart pasižymėjo taikliu tritaškiu (16:8). Vėliau R.Kaukėnas įmetė mindamas trijų taškų liniją (18:10). Pirmąjį kėlinį puikiais prasiveržimais baigė Adas Juškevičius ir Vytenis Lipkevičius – 23:10.

Antrojo kėlinio pradžioje spurtą 10:0 vainikavo Marko Popovičiaus tritaškis (26:10). Po to jau svečiai sugebėjo pelnyti 7 taškus be atsako. Po A.Juškevičiaus dviejų rezultatyvių perdavimų K.Lavrinovičius ir Mario Delašas kurį laiką išlaikė dviženklį pranašumą (28:17, 30:19). Po kelių nesėkmingų atakų „Žalgiris“ dar kartą sėkmingai įvykdė naują derinį, kai Oliveris Lafayette‘as pakabino kamuolį M.Kuzminsko dėjimui – 33:23. Už 2 minučių baigiantis atakos laikui K.Lavrinovičius įmetė iš vidutinio nuotolio – 35:26. Per paskutinę antrojo kėlinio minutę A.Juškevičius pataikė tritaškį bei pridėjo baudą ir „Žalgiris“ pirmavo 39:31.

Trečiajame kėlinyje pirmą kartą aikštelėje pasirodė Ibrahimas Jaaberas ir Tremmellas Dardenas. Būtent pastarasis smeigė tritaškį iš kampo ir po to atliko perdavimą K.Lavrinovičiaus metimui iš vidutinio nuotolio – 44:33. Kėlinio viduryje žalgiriečiai rinko taškus tik nuo baudų metimo linijos (48:35), kol galiausiai I.Jaaberas reidu per visą aikštę užbaigė ataką – 50:38. Jį pakeitęs O.Lafayette‘as įmetė tritaškį, bet skirtumas augo pamažu, nes žalgiriečiai ne visai taikliai realizuodavo baudų metimus – 55:41.