Po 10 metų pertraukos Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė vėl žaidžia Europos čempionato finale. Jono Kazlausko auklėtiniai kovos dėl ketvirto aukso medalių komplekto mūsų šalies krepšinio istorijoje. Balsas.lt kviečia pažvelgti į gana sudėtingą ir klampų kelią, kuriuo Lietuvos krepšininkai žengė į kulminacines turnyro rungtynes.

B grupės rungtynės Serbija – Lietuva 63:56.

Starto jaudulys kamavo abi komandas, tačiau greičiau su juo susitvarkę serbai sugebėjo diktuoti žaidimo sąlygas. Rungtynių herojumi tapo taip ir nesustabdytas varžovų lyderis Nenadas Krstičius, pelnęs 20 taškų ir atkovojęs 9 kamuolius. Lietuvos rinktinės rezultatyviausias buvo Mantas Kalnietis su 17 taškų.

B grupės rungtynės Lietuva – Makedonija 75:67.

Nesėkminga turnyro pradžia ir noras revanšuotis už 2011 metų pralaimėjimą ketvirtfinalyje suteikė užtektinai jėgų lietuviams atsitiesti ir įveikti makedonus. Vėl pagrindinis komandos variklis buvo M. Kalnietis – 17 taškų. Makedonų treneris Alešas Pipanas ir puolėjas Pero Antičius dėl pralaimėjimo apkaltino ispanų teisėją Juaną Arteagą.

B grupės rungtynės Latvija – Lietuva 59:67.

Dar viena sunki pergalė, kurioje atsiskleidė abu NBA žaidžiantys krepšininkai J. Valančiūnas ir D. Motiejūnas. Kartu jie surinko 20 taškų, atkovojo 16 kamuolių ir tapo neįkandama mįsle varžovams. M. Kalnietis kalbėjo apie sunkų žaidimą, L. Kleiza – apie turimus rezervus, o latvis Janis Blumas pripažino, kad jo tautiečiai tikriausiai išsigando lietuvių.

B grupės rungtynės Lietuva – Juodkalnija 77:70.

Natūralizuotas amerikietis Tyrece‘as Rice‘as taikliu tritaškiu išplėšia pratęsimą, kurį J. Kazlausko auklėtiniai laimėjo 14:7 ir nepaliko vilčių pergalių skonio neragavusiems juodkalniečiams. Rungtynių herojumi tapo Kšištofas Lavrinovičius – 24 taškai. „Jaučiausi labai gerai“, - po mačo kalbėjo Brolis.

B grupės rungtynės Lietuva – Bosnija ir Hercegovina.

Bosniams reikėjo pergalės 10 taškų skirtumu, kad patektų į kitą etapą ir išsiųstų lietuvius po grupės varžybų namo. Vienu metu atrodė, kad mūsų šalies krepšininkai jau krausis lagaminus, tačiau lemiamu momentu iniciatyvos ėmęsis ir tritaškį pataikęs L. Kleiza išgelbėjo nuo fiasko. Varžovams nepadėjo nė 31 Mirzos Teletovičiaus taškas ir fantastiški jo metimai. L. Kleiza pelnė dvigubą dublį – 20 taškų ir 10 atkovotų kamuolių.

E grupė Lietuva – Prancūzija 76:62.

Iš Balkanų peklos arba „mirtininkų“ vadinamos grupės išėję lietuviai skambiai pradėjo antrąjį etapą – daugiau nei įtikinamai įveikė Europos vicečempionus prancūzus. Po rimto pokalbio komandos viduje geležinę gynybą pademonstravę lietuviai varžovų lyderiui T. Parkeriui leido įmesti tik 11 taškų. Lietuvos rinktinėje rezultatyviausiai žaidė R. Seibutis – 15 taškų. „Lietuva tikrai pretenduoja į auksą“, - po dvikovos pranašavo T. Parkeris.

E grupė Lietuva – Belgija 86:67.

Trečiame kėlinyje lietuviai buvo pasiekę triuškinamą 30 taškų pranašumą – 55:25, tačiau per paskutines 5 rungtynių minutes, už kurias vėliau sirgalių atsiprašinėjo treneris J. Kazlauskas, belgai sugebėjo gerokai sumažinti skirtumą. J. Valančiūnas per mažiau nei 13 minučių pelnė 12 taškų ir atkovojo 10 kamuolių.

E grupė Ukraina – Lietuva 63:70.

Fiziškai kietose į imtynes panašiose rungtynėse nugalėtojas paaiškėjo tik per paskutinę minutę. 15 taškų surinkęs L. Kleiza vėl ištraukė komandą pataikydamas svarbų tritaškį. Po mačo nuskambėjo ir garsi D. Lavrinovičiaus frazė: „Truputį pašnekėsime su vyrais kas kaip, kažkam per kepenis duosime.“

Ketvirtfinalis Lietuva – Italija 81:77.

Skirtingai nei laukė Simone‘o Pianigiani kariauna Lietuvos rinktinėje „iššovė“ ne aukštaūgiai, o gynėjai. M. Kalnietis ir R. Seibutis pelnė po 17 taškų, M. Pocius – 11. Po didžiosios pertraukos nepralaužiama gynyba padėjo lietuviams spurtuoti 15:0, varžovai po tokio smūgio neatsigavo – daugiausia M. Belinelli pastangomis sugebėjo tik priartėti. „Tai buvo psichologiškai sunkiausios rungtynės“, - pripažino J. Kazlauskas.

Pusfinalis Lietuva – Kroatija 77:62.

Aštuonių iš eilės nepralaimėtų rungtynių serijos Europos čempionate įkvėptus kroatus Lietuvos rinktinė įvarė į kampą trečio kėlinio pradžioje, kai spurtavo 18:3. Rungtynių didvyriais tapo J. Mačiulis ir L. Kleiza, su jais nesugebėjo susitvarkyti visa varžovų gynyba. Puolėjai pelnė atitinkamai 23 ir 22 taškus. „Norėjome užčiaupti visus skeptikus ir parodyti, kad ne tik senoji karta, bet ir mes šį tą sugebame“, - sakė J. Mačiulis.

Europos krepšinio čempionato finalas Prancūzija – Lietuva vyks šįvakar 22 val. Lietuvos laiku. Rungtynes gyvai sekite ir komentuokite portale Balsas.lt. Iš karto po dvikovos aktualūs žaidėjų ir trenerių komentarai. 18.30 val. rungtynėse dėl bronzos susigrums Ispanijos ir Kroatijos krepšininkai.