Kauno „Žalgiris“ (2-2) penktadienio vakarą Atėnuose nutraukė istorinę seriją ir po dešimties iš eilės pralaimėjimų išvykoje rezultatu 87:83 (20:13, 24:20, 14:18, 18:25, 11:7)  po pratęsimo nugalėjo „Panathinaikos“ (2-2).

„Žalgiris“ nuo 2000-ųjų iki šio vakaro Eurolygos išvykos rungtynėse niekada nebuvo įveikęs Atėnų komandos. Graikijos sostinėje vykusių dvikovų santykis prieš šią akistatą buvo 10:0, tačiau kauniečiai „nurašė“ išankstines prognozes ir pirmąkart įveikė varžovus.

Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai savo pranašumą įrodinėjo nuo pat rungtynių pradžios (4:10), o pirmąją rungtynių pusę žalgiriečiai laimėjo 11 taškų skirtumu (33:44).

Tiesa, antroji dvikovos dalis buvo sunkesnė, „Žalgiris“ iššvaistė 17 taškų pranašumą (ketvirtojo kėlinio metu šeimininkai penkiskart pirmavo, o vėliau buvo žaidžiamas pratęsimas), tačiau Kauno komanda po įnirtingos dvikovos iškovojo itin svarbią pergalę keturių taškų skirtumu.

„Panathinaikos“: Nickas Calathes 22, Keithas Langfordas 13, Jamesas Gistas 9.

„Žalgiris“: Brandonas Daviesas 18, Thomasas Walkupas 14, Aaronas White'as 13 (8 atk. kam.), Edgaras Ulanovas 11, Nate'as Woltersas 10.

Blokuoti metimai: 3 – 3.

Kauniečiai dvikovą Atėnuose pradėjo aktyviai ir sėkmingai.

Pirmuosius rungtynių taškus pelnė „Pao“, tačiau vėliau „Žalgiris“ dar pirmojo kėlinio metu buvo įgavę 10 taškų pranašumą (10:20).

Susitikimą puikiai pradėjo Brandonas Daviesas, kuris vien per pirmąsias dešimt minučių buvo surinkęs 8 taškus.

Per pirmąjį kėlinį varžovams „Žalgiris“ leido pelnyti vos 13 taškų ir įgavo 7 taškų (13:20) pranašumą.

Antrajame kėlinyje Š. Jasikevičiaus auklėtiniai ir toliau rungtyniavo pavyzdingai, neleido „Panathinaikos“ pelnyti lengvų taškų, o po įspūdingo Aarono White'o dėjimo ir komandos naujoko Derricko Waltono dvitaškio „Žalgiris“ turėjo 17 taškų (20:37) pranašumą.

Tiesa, iškart po to „Pao“ per kelias atakas sumažino atsilikimą iki 12, o vėliau ir 9 taškų (32:41).

Po kiek sunkesnės atkarpos kauniečiai vėl parodė charakterį ir prieš pat pertrauką N. Woltersas smeigė svarbų tritaškį. Po dviejų kėlinių „Žalgiris“ išlaikė dviženklę persvarą (33:44).

Trečiajame kėlinyje žalgiriečiams vis sunkiau sekėsi gintis, besibaigiant kėliniui pranašumas siekė vos 4 taškus (49:53), tačiau puikiai rungtyniavo Thomasas Walkupas, per pirmas penkias ketvirčio minutes triskart sėkmingai užpuolęs varžovų krepšį, o vėliau pavyzdingai sužaidė ir tritaškį pelnė D. Waltonas (49:58).

Prieš lemiamą ketvirtį „Žalgiris“ skaičiavo 7 taškų pranašumą (51:58).

Ketvirtojo ketvirčio metu, likus 4 minutėms, „Pao“ pirmą kartą nuo rungtynių pradžios persverė rezultatą (66:64), tačiau žalgiriečiai atsakė 5 taškais paeiliuj. Komandos žaidė taškas į tašką (74:74) ir iki pat dvikovos pabaigos nebuvo aišku, kas taps šio susitikimo nugalėtoju.

Pagrindinis rungtynių laikas baigėsi lygiosiomis (76:76), todėl Atėnuose buvo žaidžiamas pratęsimas.

Penkias papildomas minutes įspūdingai sužaidę kauniečiai šventė svarbią pergalę.

RUNGTYNIŲ EIGA:

STARTINIAI PENKETAI:

„Panathinaikos“: Keith Langford, Ioannis Papapetrou, James Gist, Nick Calathes, Konstantinos Mitoglou

„Žalgiris“: Brandon Davies, Nate Wolters, Thomas Walkup, Paulius Jankūnas, Artūras Milaknis.

Pratęsimas (83:87)

Itin sėkmingai dėl kamuolių kovojęs „Žalgiris“ pratęsimo metu pelnė 11 taškų ir įveikė „Panathinaikos“.

4 kėlinys (76:76)

Lemiamą ketvirtį šeimininkai pradėjo šešiais taškais iš eilės, tačiau svarbius taškus pelnė T. Walkupas (57:60).

Likus 4 minutėms „Pao“ pirmą kartą nuo rungtynių pradžios į priekį išvėdė I. Papapetrou tritaškis (66:64). Penki žalgiriečių taškai ir rezultatas lygus (69:69).

N. Calathesas siaučia ir pelno itin skaudų tritaškį (74:70). Rezultatą išlyginę kauniečiai keliauja į pratęsimą (76:76).

3 kėlinys (51:58)

T. Walkupas pelno keturis taškus paeiliuj, tačiau šeimininkai atsako tuo pačiu (37:48). I. Papapetrou sumažina „Pao“ atsilikimą iki 9 taškų, tačiau A. Kavaliauskas pataiko dvitaškį ir komandas skiria 11 (39:50).

Varžovai po truputį įsibėgėja ir mažina atsilikimą iki 7 (43:50), tiesa, T. Walkupas pelno 6 savo tašką šiame kėlinyje ir „Žalgiris“ priekyje (43:52). Atkarpa 6:1 ir pranašumas tirpsta iki 4 taškų (49:53).

Puikus Žalgiriečių žaidimas gynyboje ir D. Waltono tritaškis grąžina 9 taškų persvarą (49:58). Tiesa, dvitaškį pelnęs N. Calathesas prieš lemiamą ketvirtį kauniečiams palieka 7 taškų pranašumą (51:58).

2 kėlinys (33:44)

Aaronas White'as po chaoso varžovų baudos aikštelėje pelno du lengvus taškus ir komandas vėl skiria 9 taškai (15:24). I. Vougioukas pelno keturis „Pao“ taškus iš eilės, tačiau L. Westermannas pataiko tritaškį (17:27).

Kauniečiai ir toliau agresyviai ginasi, tačiau prabėgus 3 kėlinio minutėms „Žalgiris“ jau surinko 4 komandines pražangas. Dar vienas įspūdingas A. White'o dėjimas greitajame puolime (su pražanga) ir „Žalgiris“ priekyje 15 taškų (17:32).

Į T. Antetokounmpo tritaškį atsako ir E. Ulanovas (20:35). Pirmuosius savo taškus pelno ir D. Waltonas, komandas skiria 17 taškų (20:37). J. Gistas smeigia tritaškį ir „Pao“ mažina atsilikimą iki 14 (25:39).

L. Birutis krauna kamuolį į krepšį, tačiau „Pao“ atsako 6 taškais ir „Žalgirui“ lieka 10 taškų (31:41). Prieš pat antrojo kėlinio pabaigą N. Woltersas smeigia tritaškį ir Š. Jasikevičius į rūbinę „atsineša“ 11 taškų pranašumą (33:44).

1 kėlinys: (13:20)

Rungtynes aktyviau pradėjo kauniečiai. Po ketvirtojo P. Jankūno taško „Žalgiris“ įgavo 4 taškų persvarą (4:8). Vėliau pranašumą padidino puikiai sužaidęs B. Daviesas (4:10).

Įpusėjus pirmąjam kėliniui „Panathinaikos“ (K. Langfordas) pelnė pirmą rungtynių tritaškį ir sumažino atsilikimą (7:10), tačiau B. Daviesas ir toliau rungtyniauja sėkmingai (7:12).

B. Daviesas blokuoja J. Gisto metimą, tačiau užpulti nepavyksta ir N. Calathes pataiko vieną baudos metimą (9:14). Šeimininkų puolimą puikiai stabdantis „Žalgiris“ įgauna 9 taškų pranašumą (9:18).

Įspūdingas A. White'o „alley-oop“ dėjimas, „Panathinaikos“ tritaškis ir komandas po pirmojo kėlinio skiria 7 taškai (13:20).

PRIEŠ RUNGTYNES:

„Panathinaikos“ šio Eurolygos sezono metu namų rungtynėse vidutiniškai pelnydavo po 90 taškų, o tai iki šių rungtynių buvo geriausias rodiklis visame turnyre.

Praėjusiame sezone „Žalgiris“ ir „Panathinaikos“ pasidalijo po pergalę. Išvykoje kauniečiai po pratęsimo nusileido rezultatu 93:94, o namuose pajėgiausia Lietuvos komanda graikus įveikė 80:74.

Tai buvo ketvirtoji „Žalgirio“ dvikova naujame Eurolygos sezone. Per pirmąsias 4 rungtynes kauniečiai iškovojo dvi pergalę ir patyrė dvi nesėkmes. „Panathinaikos“ taip pat yra iškovoję dvi pergales ir dukart pralaimėjo.

Prieš dvikovą Atėnuose treneris Š. Jasikevičius akcentavo, kad varžovai yra itin pajėgus individualiai, o pagrindinių žaidėjų stabdymas taps pagrindine „Žalgirio“ užduotimi.

„Varžovų branduolys liko labai panašus. Jų žaidimo sistema liko panaši – jei žaidžia mobilūs „centrai“, tai labai daug keičiasi ginamaisiais, jei mažiau mobilūs – tada standartinė gynyba. Daugiau ar mažiau ten viskas priklauso nuo Nicko Calatheso. Tokia ta komanda. Reiks jį stabdyti“, – kalbėjo Š.Jasikevičius.

Į Atėnus kauniečiai išvyko po pralaimėjimo Stambulo „Fenerbache“ komandai. „Panathinaikos“ stipriausią Lietuvos komandą priemė po pergalės prieš „Gran Canaria“