Atėnų „prakeiksmas“ įveiktas: „Žalgiris“ po pratęsimo nugalėjo „Panathinaikos“

Kauno „Žalgiris“ (2-2) penktadienio vakarą Atėnuose nutraukė istorinę seriją ir po dešimties iš eilės pralaimėjimų išvykoje rezultatu 87:83 (20:13, 24:20, 14:18, 18:25, 11:7)  po pratęsimo nugalėjo „Panathinaikos“ (2-2).

„Žalgiris“ nuo 2000-ųjų iki šio vakaro Eurolygos išvykos rungtynėse niekada nebuvo įveikęs Atėnų komandos. Graikijos sostinėje vykusių dvikovų santykis prieš šią akistatą buvo 10:0, tačiau kauniečiai „nurašė“ išankstines prognozes ir pirmąkart įveikė varžovus.

Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai savo pranašumą įrodinėjo nuo pat rungtynių pradžios (4:10), o pirmąją rungtynių pusę žalgiriečiai laimėjo 11 taškų skirtumu (33:44).

Tiesa, antroji dvikovos dalis buvo sunkesnė, „Žalgiris“ iššvaistė 17 taškų pranašumą (ketvirtojo kėlinio metu šeimininkai penkiskart pirmavo, o vėliau buvo žaidžiamas pratęsimas), tačiau Kauno komanda po įnirtingos dvikovos iškovojo itin svarbią pergalę keturių taškų skirtumu.

„Panathinaikos“: Nickas Calathes 22, Keithas Langfordas 13, Jamesas Gistas 9.

„Žalgiris“: Brandonas Daviesas 18, Thomasas Walkupas 14, Aaronas White'as 13 (8 atk. kam.), Edgaras Ulanovas 11, Nate'as Woltersas 10.

Blokuoti metimai: 3 – 3.

Kauniečiai dvikovą Atėnuose pradėjo aktyviai ir sėkmingai.

Pirmuosius rungtynių taškus pelnė „Pao“, tačiau vėliau „Žalgiris“ dar pirmojo kėlinio metu buvo įgavę 10 taškų pranašumą (10:20).

Susitikimą puikiai pradėjo Brandonas Daviesas, kuris vien per pirmąsias dešimt minučių buvo surinkęs 8 taškus.

Per pirmąjį kėlinį varžovams „Žalgiris“ leido pelnyti vos 13 taškų ir įgavo 7 taškų (13:20) pranašumą.

Antrajame kėlinyje Š. Jasikevičiaus auklėtiniai ir toliau rungtyniavo pavyzdingai, neleido „Panathinaikos“ pelnyti lengvų taškų, o po įspūdingo Aarono White'o dėjimo ir komandos naujoko Derricko Waltono dvitaškio „Žalgiris“ turėjo 17 taškų (20:37) pranašumą.

Tiesa, iškart po to „Pao“ per kelias atakas sumažino atsilikimą iki 12, o vėliau ir 9 taškų (32:41).

Po kiek sunkesnės atkarpos kauniečiai vėl parodė charakterį ir prieš pat pertrauką N. Woltersas smeigė svarbų tritaškį. Po dviejų kėlinių „Žalgiris“ išlaikė dviženklę persvarą (33:44).

Trečiajame kėlinyje žalgiriečiams vis sunkiau sekėsi gintis, besibaigiant kėliniui pranašumas siekė vos 4 taškus (49:53), tačiau puikiai rungtyniavo Thomasas Walkupas, per pirmas penkias ketvirčio minutes triskart sėkmingai užpuolęs varžovų krepšį, o vėliau pavyzdingai sužaidė ir tritaškį pelnė D. Waltonas (49:58).

Prieš lemiamą ketvirtį „Žalgiris“ skaičiavo 7 taškų pranašumą (51:58).

Ketvirtojo ketvirčio metu, likus 4 minutėms, „Pao“ pirmą kartą nuo rungtynių pradžios persverė rezultatą (66:64), tačiau žalgiriečiai atsakė 5 taškais paeiliuj. Komandos žaidė taškas į tašką (74:74) ir iki pat dvikovos pabaigos nebuvo aišku, kas taps šio susitikimo nugalėtoju.

Pagrindinis rungtynių laikas baigėsi lygiosiomis (76:76), todėl Atėnuose buvo žaidžiamas pratęsimas.

Penkias papildomas minutes įspūdingai sužaidę kauniečiai šventė svarbią pergalę.

RUNGTYNIŲ EIGA:

STARTINIAI PENKETAI:

„Panathinaikos“: Keith Langford, Ioannis Papapetrou, James Gist, Nick Calathes, Konstantinos Mitoglou

„Žalgiris“: Brandon Davies, Nate Wolters, Thomas Walkup, Paulius Jankūnas, Artūras Milaknis.

Pratęsimas (83:87)

Itin sėkmingai dėl kamuolių kovojęs „Žalgiris“ pratęsimo metu pelnė 11 taškų ir įveikė „Panathinaikos“.

4 kėlinys (76:76)

Lemiamą ketvirtį šeimininkai pradėjo šešiais taškais iš eilės, tačiau svarbius taškus pelnė T. Walkupas (57:60).

Likus 4 minutėms „Pao“ pirmą kartą nuo rungtynių pradžios į priekį išvėdė I. Papapetrou tritaškis (66:64). Penki žalgiriečių taškai ir rezultatas lygus (69:69).

N. Calathesas siaučia ir pelno itin skaudų tritaškį (74:70). Rezultatą išlyginę kauniečiai keliauja į pratęsimą (76:76).

3 kėlinys (51:58)

T. Walkupas pelno keturis taškus paeiliuj, tačiau šeimininkai atsako tuo pačiu (37:48). I. Papapetrou sumažina „Pao“ atsilikimą iki 9 taškų, tačiau A. Kavaliauskas pataiko dvitaškį ir komandas skiria 11 (39:50).

Varžovai po truputį įsibėgėja ir mažina atsilikimą iki 7 (43:50), tiesa, T. Walkupas pelno 6 savo tašką šiame kėlinyje ir „Žalgiris“ priekyje (43:52). Atkarpa 6:1 ir pranašumas tirpsta iki 4 taškų (49:53).

Puikus Žalgiriečių žaidimas gynyboje ir D. Waltono tritaškis grąžina 9 taškų persvarą (49:58). Tiesa, dvitaškį pelnęs N. Calathesas prieš lemiamą ketvirtį kauniečiams palieka 7 taškų pranašumą (51:58).

2 kėlinys (33:44)

Aaronas White'as po chaoso varžovų baudos aikštelėje pelno du lengvus taškus ir komandas vėl skiria 9 taškai (15:24). I. Vougioukas pelno keturis „Pao“ taškus iš eilės, tačiau L. Westermannas pataiko tritaškį (17:27).

Kauniečiai ir toliau agresyviai ginasi, tačiau prabėgus 3 kėlinio minutėms „Žalgiris“ jau surinko 4 komandines pražangas. Dar vienas įspūdingas A. White'o dėjimas greitajame puolime (su pražanga) ir „Žalgiris“ priekyje 15 taškų (17:32).

Į T. Antetokounmpo tritaškį atsako ir E. Ulanovas (20:35). Pirmuosius savo taškus pelno ir D. Waltonas, komandas skiria 17 taškų (20:37). J. Gistas smeigia tritaškį ir „Pao“ mažina atsilikimą iki 14 (25:39).

L. Birutis krauna kamuolį į krepšį, tačiau „Pao“ atsako 6 taškais ir „Žalgirui“ lieka 10 taškų (31:41). Prieš pat antrojo kėlinio pabaigą N. Woltersas smeigia tritaškį ir Š. Jasikevičius į rūbinę „atsineša“ 11 taškų pranašumą (33:44).

1 kėlinys: (13:20)

Rungtynes aktyviau pradėjo kauniečiai. Po ketvirtojo P. Jankūno taško „Žalgiris“ įgavo 4 taškų persvarą (4:8). Vėliau pranašumą padidino puikiai sužaidęs B. Daviesas (4:10).

Įpusėjus pirmąjam kėliniui „Panathinaikos“ (K. Langfordas) pelnė pirmą rungtynių tritaškį ir sumažino atsilikimą (7:10), tačiau B. Daviesas ir toliau rungtyniauja sėkmingai (7:12).

B. Daviesas blokuoja J. Gisto metimą, tačiau užpulti nepavyksta ir N. Calathes pataiko vieną baudos metimą (9:14). Šeimininkų puolimą puikiai stabdantis „Žalgiris“ įgauna 9 taškų pranašumą (9:18).

Įspūdingas A. White'o „alley-oop“ dėjimas, „Panathinaikos“ tritaškis ir komandas po pirmojo kėlinio skiria 7 taškai (13:20).

PRIEŠ RUNGTYNES:

„Panathinaikos“ šio Eurolygos sezono metu namų rungtynėse vidutiniškai pelnydavo po 90 taškų, o tai iki šių rungtynių buvo geriausias rodiklis visame turnyre.

Praėjusiame sezone „Žalgiris“ ir „Panathinaikos“ pasidalijo po pergalę. Išvykoje kauniečiai po pratęsimo nusileido rezultatu 93:94, o namuose pajėgiausia Lietuvos komanda graikus įveikė 80:74.