Kol Lietuvos gyventojai džiaugiasi tokia ankstyva vasara, profesionaliausiems Lietuvos buriuotojams, rungtyniaujantiems ASUS RS-280 jachtų klasės taurės varžybose, tokia „vasara“ nežada nieko gero. Prieš dvi savaites pirmasis taurės etapas dėl silpno vėjo neįvyko iš viso, o praėjusį savaitgalį nepilnai suplauktas ir antrasis. Iš penkių numatytų plaukimų dėl besikeičiančios vėjo krypties arba štiliaus RS-280 jachtų įgulos suplaukė tik tris plaukimus, teigiama pranešime spaudai.

Šeštadienį vykęs pirmasis plaukimas buvo atidėtas dėl bekeičiančios vėjo krypties. Po starto teisingą priešvėjinės distancijos kryptį pasirinkusi kap. Šarūno Abraičio vadovaujama „Horn“ įgula išlaikė lyderių poziciją iki pat finišo ir finišavo pirmieji. Antroji finišavo kap. Ramūno Sakalausko vedama „Alfetos“ įgula, trečioji – kap. Gedimino Sirvido „Knygų klubo“ įgula.

Prieš antrąjį plaukimą teisėjams vėl teko perstatyti distancijos ženklus, kad varžybos vyktų pagal nustatytas varžybų taisykles. Kova buvo permaininga, ir distancijoje pirmavo vis kitos jachtos. Tačiau praplaukus paskutinį antvėjinį distancijos ženklą ir likus paskutinei atkarpai iki finišo, užvirė arši kova.

Pirmoji antvėjinį ženklą apiplaukė „Arabelos AG Baltic“ įgula, antroji – jachtos „Raganosis-Eltel“ įgula, trečioji – „Knygų klubas“ įgula. Labai arši kova, kai kartais laivus skyrė mažiau nei 1 metro atstumas, užvirė tarp praėjusių metų lyderių „Arabela AG Baltic“ ir „Raganosis-Eltel“ įgulų, kurią laimėjo kap. R. Šiugždinio vadovaujama įgula. Tačiau, pasinaudojusi „Arabela AG Baltic“ ir „Raganosis-Eltel“ bekompromise kova, jachtos „Knygų klubas“ įgula galėjo plaukti tiesiai į finišą ir laimėjo šį plaukimą. Antroji finišavo „Arabela AG Baltic“, trečioji - „Raganosis-Eltel“ jachta.

Trečiajame plaukime nuo pat starto pradėjusi pirmauti „Arabelos AG Baltic“ įgula neužleido pozicijų iki pat finišo. Tačiau jiems teko visą trečiojo plaukimo distanciją kovoti su „Bartos“ įgula, vadovaujama kap. Simono Steponavičiaus, kuri kartais net išsiverždavo į priekį. Kap. S.Pajarsko „Raganosis-Eltel“ įgulai pavyko per paskutinę pavėjinę distancijos dalį sumažinti skirtumą nuo lyderių dviem trečdaliais, tačiau prisivyti varžovų nepavyko. Pirmoji finišavo jachta “Arabela AG Baltic“, antroji „Barta“, trečioji „Raganosis-Eltel“

Po dviejų ASUS RS-280 jachtų klasės taurės etapų pirmauja jachta „Arabela AG Baltic“ (kap. R. Šiugždinis, 7 baudos taškai), antroje vietoje – jachta „Knygų Klubas“ (kap. Gediminas Sirvidas, 11 baudos taškų), trečioje – jachta „Barta“ (kap. Simonas Steponavičius, 12 baudos taškų).

Gegužės 25-26 d. Kauno mariose vyks RS-280 jachtų klasės „Match Race“ varžybos. O trečiasis ASUS RS-280 jachtų klasės taurės etapas startuos Kauno mariose birželio 8-9 d.