Budapešte (Vengrija) tęsiasi pasaulio lengvosios atletikos čempionatas, kuriame trečiadienį varžėsi ir Lietuvos bėgikė Greta Karinauskaitė.

Pasaulio čempionato debiutantė iš Lietuvos startavo moterų 3000 m kliūtinio bėgimo atrankoje. Trečiajame bėgime lietuvė po galingo spurto link finišo pakilo iki 6-os vietos ir distanciją įveikė per 9 min. 30.28 sek.

Deja, pagal čempionato sistemą į finalą pateko tik 5 geriausios kiekvieno bėgimo dalyvės, tad G.Karinauskaitei pritrūko vienos pozicijos. Paskutinį bilietą į finalą iš trečiojo bėgimo dalyvių nugvelbė vokietė Olivia Gurth (9:24.28). Ta pati O.Gurth šiemet laimėjo Europos U23 (iki 23 metų) čempionatą ir tąkart finale aplenkė sidabrą pelniusią G.Karinauskaitę.

Trečiąjį atrankos bėgimą laimėjo Kenijos stajerė Jackline Chepkoech (9:16.41). Ji šiemet vienintelė pasaulyje 3000 m su kliūtimis yra nubėgusi greičiau nei per 9 min. (8:57.35).

22-ejų G.Karinauskaitė galutinėje čempionato įskaitoje tarp 35 dalyvių buvo 21-a.

Šis sezonas G.Karinauskaitei buvo geriausias karjeroje. Gegužės 27 d. ji pasiekė moterų 3000 m kliūtinio bėgimo Lietuvos rekordą – 9 min. 26.88 sek.