REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
68
G. Žibėnas  (Erikas Ovčarenko/ BNS nuotr.)

Antrąją pergalę Kaune LKL finalo serijoje iškovojo Kauno „Žalgiris“, kuris 95:80 pranoko Vilniaus „Rytą“. Šiuo metu finalo serijos rezultatas yra 2:1 žalgiriečių naudai, o ketvirtosios rungtynės vyks ketvirtadienį Vilniuje.

68

Antrąją pergalę Kaune LKL finalo serijoje iškovojo Kauno „Žalgiris“, kuris 95:80 pranoko Vilniaus „Rytą“. Šiuo metu finalo serijos rezultatas yra 2:1 žalgiriečių naudai, o ketvirtosios rungtynės vyks ketvirtadienį Vilniuje.

REKLAMA

Po neišlaikyto Kauno išbandymo vilniečių strategas Giedrius Žibėnas išliko pozityvus ir pabrėžė, jog visomis jėgomis bandys vėl sugrįžti į Kauną.

„Sveikinimai „Žalgiriui“, šiandien tikrai nusipelnė pergalės. Kas liečia mus, dar nieko nepralaimėjome. Kova vis dar vyksta ir stengsimės į čia sugrįžti.

Šios rungtynės, kaip ir dažniausiai „Žalgirio“ arenoje būna apie atkarpas. Tose atkarpose darėme neteisingas smulkmenas, reagavome netinkamai ir nebuvome kartu, todėl „Žalgiris“ šiandien įgijo tą persvarą, kurią vėliau būna sudėtinga panaikinti.

Tokia yra rungtynių istorija“, – po pralaimėjimo spaudos konferencijoje sakė G. Žibėnas.

Pagrindines klaidas apžvelgęs G. Žibėnas pakomentavo Margirio Normanto bei Marcuso Fosterio pasirodymus ir pasidalijo, ko reikia, kad serija sugrįžtų vėl į Kauną.

REKLAMA
REKLAMA

Atrodė, kad koją labiausiai pakišo trečiasis kėlinys, kaip galite tai paaiškinti?

Mes žinojome, kad mums duos daugiau kontakto, žinojome, kaip išeidinės iš užtvarų. Negalima trečiose rungtynėse serijos rezultatui esant 1:1 taip išeiti paverkti prie teisėjų, kurie šiandien dirbo nuostabiai. Kažkur išsimušėm iš savo ritmo, reikia pripažinti, kad svarbus faktorius buvo „Žalgirio“ sukietinta gynyba. Bet esmė tame, kad kai yra 8 klaidos per trečią kėlinį finale, baigtis iškarto aiški. Prie to dar prisidėjo mūsų nepasiteisinusios rizikos gynyboje. Šiandien tikrai gerai pataikė šeimininkų komanda. Viskas taip ir susidėstė, kad kai įgijo dviženklį skirtumą, tada labai sunku sugrįžti buvo.

REKLAMA

Šiandien atrodė, kad neturėjote aiškaus lyderio. Kiek iš vėžių išmušė „Žalgirio“ stipri gynyba?

Šiandien prastokai dalijomės kamuoliu, kartais trūko ekstra perdavimo. Trūko kantrybės, nes per daug norėjome viską išspręsti individualiais veiksmais, nebuvome šiandien kartu ir nenusipelnėme pergalės. Tai yra aiškiau negu aišku.

Margiris Normantas šioje serijoje atrodo kiek išsimušęs iš vėžių. Kiek trūksta kapitono pagalbos?

Trūksta. Laukiam ir tikim. Jis čia, jis sveikas ir motyvuotas, todėl laukiam.

Po antrųjų serijos rungtynių Vilniuje minėjote, kad laukiate „Žalgirio“ reakcijos. Turbūt apie tokį žalgiriečių fiziškumą ir kalbėjote?

REKLAMA
REKLAMA

Nebuvo taip, kad būtų kažkoks nematytas fiziškumo lygis. Žinojome kiek jie gali. Bet šiandien mes nebuvome tokie kieti, kaip buvome antrose rungtynėse, tai toks skirtumas. Labai priminė pirmas rungtynes, kur aš tikrai skundžiausi netinkamu nusiteikimu finalo serijai. Taip kaip mes atrodėme kovoje vienas prieš vieną, tai nebuvo finalinės kovos veiksmai. 

Šioje serijoje daug kalbama apie sirgalius ir jų kuriamą atmosferą. Ar šiandien Kaune pajautėte finalo nuotaikas ir priešiškumą?

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Gera atmosfera. Šeimininkų sirgaliai tikrai sureagavo į antras rungtynes ir susirinko. Žinojome, kad ir pati komanda padarys reakciją ir žinoma, fanai pridėjo. Didelė arena, kiekybė yra, bet aš pasikartosiu, kad kokybė Vilniuje yra geresnė.

Ko reikia, kad serija dar sugrįžtų į Kauną?

Pergalės ir tikėjimo. Pastovėjimo vienas už kitą. Žaidžiame prieš žiauriai gerą komandą, todėl tų atkarpų bus, o jose turime išlikti kartu. Nekovoti prieš kažkokius demonus, o išlikti kartu ir eiti ataka po atakos. Reikia greitai pamiršti prieš tai buvusią ataką. Šį sezoną buvo daug tokių momentų, kai buvome sunkioje padėtyje, bet labai dažnai mes iš jos išlipdavome, todėl aš tikrai išreikšiu tikėjimą savo komanda. Pasikartosiu, kad nieko dar nepralaimėjome, mes toliau ginsim titulą ir tikėsim. 

REKLAMA

Marcusas Fosteris po šių rungtynių prisiėmė nemažai atsakomybės sau. Pritatumėt, kad kažkiek daugiau iš jo reikėjo?

Mes esame komanda, kartu laimime ir kartu pralaimime. Marcusas šaunuolis, kad prisiima atsakomybe, tačiau atsakomybę prisiimu ir aš. Ir turbūt kiekvienas žaidėjas šiandien tą patį padarytų. 

Minėjote nepasiteisinusias rizikas. Ar dabar yra tikslinga keisti kažką gynyboje kitoms rungtynėms?

Tikrai taip. Mes reaguojame po kiekvienų rungtynių ir tai privalome daryti. Daug labai nepakeisime, ypač, kai serija gilėja, rungtynių daugėja. Kuo tolimesnės rungtynės, tuo labiau ryškėja charakteriai ir tuo labiau mažėja pataisymų. Tačiau jei tikrai bus, neabejoju, kad ir „Žalgirio“ komandoje. Mūsų toks darbas turime reaguoti ir komandą pastatyti į komfortabilesnę padėtį.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų