Turine (Italija) vykstančio prestižinio „ATP Finals“ turnyro antrajame pusfinalyje dviejų geriausių pasaulio tenisininkų dvikovą laimėjo serbas Novakas Džokovičius (ATP-1), per pusantros valandos 6:3, 6:2 įveikę ispaną Carlosą Alcarazą (ATP-2). Tai buvo trečia serbo pergalė prieš ispaną per penkias tarpusavio dvikovas.

C.Alcarazas jau pirmajame mačo geime vos neperėmė iniciatyvos, kai pirmavo 40:15, tačiau nerealizavo dviejų „break pointų“. Vėliau lygi kova vyko iki aštuntojo geimo. Tada pasipylė C.Alcarazo klaidos ir jis savo padavimų metu atsiliko 15:40. Vieną „break pointą“ ispanas atlaikė, bet vėliau suklydo ir serbas perėmė iniciatyvą. Devintąjį geimą N.Djokovičius laimėjo „sausai“ ir užbaigė setą.

Antrojo seto pirmajame geime ispaną dar gelbėjo galingi padavimai, tačiau jau trečiajame geime jo žaidimo lygis vėl nukrito, o N.Džokovičius realizavo „break pointą“ ir dar kartą perėmė iniciatyvą. Penktajame geime serbas vėl turėjo „break pointą“, tik šį sykį savo progos nerealizavo. C.Alcarazas šeštajame geime pirmavo 40:15 ir buvo netoli to, kad išlygintų rezultatą, bet serbas įspūdingai išsigelbėjo. Negana to, septintajame geime N.Džokovičius laimėjo varžovo padavimų seriją ir tada jau galutinai palaužė ispaną.

Kiek anksčiau į finalą pateko italas Jannikas Sinneris (ATP-4), šiame turnyre dar nepralaimėjęs nė vieno mačo. J.Sinneris yra pirmas italas per istoriją, žaisiantis „ATP Finals“ turnyre, todėl turės didžiulį sirgalių užnugarį. 22-ejų J.Sinneris šeštadienį tapo antru jauniausiu žaidėju po Rafaelio Nadalio, kuris per sezoną iškovojo daugiau nei 9 pergales prieš pirmojo reitingo penketuko žaidėjus. Ši statistika skaičiuojama nuo 1973 m.

N.Džokovičius finale turės galimybę pagerinti visų laikų rekordą. Šiuo metu serbas turi 6 „ATP Finals“ nugalėtojo titulus ir dalijasi pirmą vietą kartu su šveicaru Rogeriu Federeriu.

J.Sinneris ir N.Džokovičius Turine jau susitiko grupės etape. Tai buvo vienas įspūdingiausių metų mačų, o pergalę tąkart šventė italas – 7:5, 6:7 (5:7), 7:6 (7:2).

Bendras „ATP Finals“ prizų fondas šiemet rekordinis – net 15 mln. JAV dolerių.