Nedidukas Lietuvos atletas E. Valčiukas: „Į tuos, kurie šaipydavosi, nekreipiau dėmesio“

„Spėju ir sportuoti ir tėvų ūkį prižiūrėti“, – plačiai šypsosi Egidijus Valčiukas.

E. Valčiuko akimirka (nuotr. asmeninio albumo („Facebook“)

Egidijus gimė kur kas mažesnio ūgio nei kiti. Jis prisimena – iš pradžių su šia mintimi susitaikyti buvo sunkoka dėl aplinkinių dėmesio, tačiau bėgant laikui vyriškis ėmė nekreipti į tai dėmesio ir begalinės motyvacijos sėmėsi sportuodamas.

E. Valčiuko akimirka (nuotr. asmeninio albumo („Facebook“)

„Aš tiesiog neklausiau, ką kiti kalba. Stengiuosi nuolat judėti į priekį, o tie, kurie šneka, dažniausiai ir lieka šnekėtojais“, – tikina 133 centimetų ūgio atletas.

Egidijus tikina, kad mažas ūgis jam dažniau tampa ne problema, o privalumu. Jis džiaugiasi, kad kasdien gali ne tik užsiimti savo veikla, bet kartu ir padėti tėvams.

„Gimiau ir augau Kelmės rajone, ten turime ūkį, kurį, žinoma, reikia prižiūrėti. Ten padedu tėvams, o sportuoju ir studijuoju Šiauluose. Laiko randu viskam, čia ne pasiteisinimas, turint noro viską tikrai galima suderinti“, – sako antro kurso Kūno kultūros ir sporto pedagogikos studentas E. Valčiukas.

E. Valčiuko akimirka (nuotr. asmeninio albumo („Facebook“)

Lengvąją atletika Egidijus užsiima jau trečius metus. Anksčiau savo jėgas vyriškis išbandė ir sunkiosios atletikos rungtyse, tačiau vėliau kilo sąnarių skausmai ir dėl visokeriopai geresnių sąlygų sportininkas save galutinai nukreipė lengvosios atletikos – ieties metimo ir rutulio stūmimo – link.

REKLAMA

E. Valčiukas rutulio stūmimo rungtyje yra tapęs Europos jaunimo čempionu, vėliau ir vicečempionu, tačiau, kaip sako pats sportininkas, jis nuolat norėjo varžytis su vyrais.

Tai jis itin sėkmingai išbandė šiais metais – Europos čempionate pirmu bandymu iškovojo bronzos medalį, tačiau tai – tikrai ne viskas, ką atletas ketina iškovoti.

„Lapkritį Abu Dabyje (Jungtiniai Arabų Emiratai) vyks pasaulio čempionatas. Jei pavyks įvykdyti normatyvus, žinoma, būtinai dalyvausiu“, – nekantrauja Egidijus.

E. Valčiuko akimirka (nuotr. asmeninio albumo („Facebook“)

Lietuvos sporto pažiba labiausiai džiaugiasi jam suteikiamomis galimybėmis ir skatina kitus panašaus likimo žmones kelti galvas į viršų.

„Viskas, kas susije su Lietuvos neįgaliųjų sportu, eina tik į gerąją pusę. Noriu pridurti, kad visų svarbiausia – niekada nenuleisti rankų, siekti savo tikslų ir, patikėkite, visos pastangos atsipirks“, – pokalbį baigia žemaitis atletas Egidijus Valčiukas.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų