Futbolo genijus Zinedine’as Zidane’as šeštadienį gali laimėti trečiąjį UEFA Čempionų lygos titulą iš eilės. Kadaise prancūzas vilkėjo ne Madrido „Real“ trenerio kostiumą, o futbolininko marškinėlius ir finale įmušė pergalingą komandos įvartį.

Z. Zidane’as įvartį prisiminė šiame sezone

Z. Zidane’as 2002-ųjų Čempionų lygos finale savo žodį tarė 45-ąją rungtynių minutę.

Santiago Solari kairiuoju kraštu paleido Roberto Carlosą. Šis pakėlė kamuolį į baudos aikštelę, kur dabartinis „Real“ treneris neįtikėtinu smūgiu vienu lietimu iš toli nukreipė kamuolį į viršutinį vartų kampą.

Šis įvartis lėmė „Real“ pergalę 2:1 prieš Lėverkuzeno „Bayer“. Madrido klubas iškovojo devintąjį titulą savo istorijoje. Po jo kito trofėjaus „Real“ reikėjo laukti 12 metų.

Dbartinis „Real“ strategas išrinktas geriausiu 2002-ųjų finalo žaidėju. Tų metų pergalė Čempionų lygoje – vienintelė Z. Zidane’o futbolininko karjeroje.

Tikslus prancūzo smūgis dažnai įtraukiamas į įvairius gražiausių ne tik Čempionų lygos, o ir visos futbolo istorijos įvarčių sąrašus.

Z. Zidane’as savo taiklų spyrį prisiminė ir šiame sezone – po Cristiano Ronaldo įvarčio per save pirmosiose Čempionų lygos ketvirtfinalio rungtynėse su Turino „Juventus“.

„Gali lyginti šiuos įvarčius, bet mano buvo gražesnis. C. Ronaldo – šviežesnis ir šiuo metu svarbesnis“, – geros nuotaikos nestokojo Z. Zidane’as.

Jis šeštadienį Kijeve galės laimėti trečiąjį trofėjų iš eilės. To nėra pavykę padaryti nė vienam Čempionų lygos treneriui.

„Real“ buvo tikra „Los Galacticos“

2002-aisiais žvaigždžių perpildytai „Real“ rungtynės nebuvo lengvos. Nors atrodė, kad gali būti priešingai.

8-ąją minutę Madrido komandą į priekį išvedė Raulis, bet po penkių minučių rezultatą išlygino Lucio.

Tuo metu „Real“ buvo tikra „Los Galacticos“. Madrido komandoje be Z. Zidane’o, R. Carloso, S. Solari ir Raulio žaidė gynėjai Michelas Salgado, Fernando Hierro, Ivanas Helguera, saugai Claude’as Makelele, Luisas Figo, puolėjas Fernando Morientesas.

Po keitimo pasirodė tada 20-ies vartininkas Ikeras Casillas, 68-ąją minutę į aikštę žengęs vietoje Cesaro.

Žaidė ir Steve’as McManamanas bei Flavio Conceicao. Ant suolo liko Guti.

Komandą treniravo Vicente del Bosque.

„Bayer“, be Lucio, atstovavo vartininkas Hansas-Jorgas Buttas, saugai Carstenas Ramelow, Berndas Schneideris, Michaelis Ballackas, puolėjai Oliveris Neuville’is ir Dimitaras Berbatovas.

Finalas vyko gegužės 2002-ųjų 15-ąją Glazge, „Hampden Park“ stadione.