Penktadienį „Barclaycard“ arenoje Kauno „Žalgiris“ (0/3) susitiko su Madrido „Real“ (2/1) klubu. Namuose žaidę Madrido krepšininkai šventė pergalę rezultatu 92:86 (26:18, 19:24, 20:11, 27:33).

Madrido „Real“ 92:86 Kauno „Žalgiris“

Startiniai penketukai:

Madrido „Real“: K.C.Rivers, J.Mačiulis, S.Rodriguez, G.Ayon, T.Thompkins.

Kauno „Žalgiris“: M.Kalnietis, R.Seibutis, P.Jankūnas, M.Sajus, E.Ulanovas.

Rungtynių eiga:

Ketvirtas kėlinys:

Abi komandos puikiai sužaidė paskutinę rungtynių atkarpą, o Madrido „Real“ krepšininkai išsaugojo persvarą ir šventė pergalę rezultatu 92:86.

Likus žaisti kiek daugiau nei 3 minutes ketvirtajame kėlinyje komandas skiria vos 5 taškai. Žalgiriečiai atsilieka 73:78.

Sužaidus 3 minutes lemiame kėlinyje „Real“ išlaiko 12 taškų pranašumą, 73:61.

Trečias kėlinys:

Šeimininkai galingai finišavo trečiajam kėlinį ir sugebėjo susikrauti 12 taškų pranašumą, 65:53.

Žalgiriečiams ir toliau nepavyksta perimti iniciatyvos, o „Real“ ir toliau sėkmingai išlaiko solidžią persvarą, 56:48.

Trečiąjį kėlinį „Žalgiriečiai“ pradėjo kibia gynyba, tačiau „Real“ krepšininkai sėkmingai padidino pranašumą prieš žalgiriečius, 52:44.

Antras kėlinys:

Žalgiriečiai sėkmingai spurtavo kėlinio pabaigoje ir sumažino skirtumą iki 3 taškų, 42:45.

Madrido krepšininkai karaliauja po savo krepšiu leisdami pakartoti sau daugelį netaiklių metimų. Sužaidus 6 minutes antrajame kėlinyje šeimininkai priekyje 43:30.

„Real“ klubas antrajame kėlinyje ir toliau išlaiko saugią persvarą. Sužaidus tris minutes šeimininkai pirmauja 36:26.

Pirmas kėlinys:

Per paskutines minutes kauniečiai neatliko didesnio spurto ir prieš antrąjį kėlinį atsilieka 18:26.

Likus žaisti dvi minutes pirmajame kėlinyje karališkasis klubas sugebėjo susikrauti dviženklę persvarą, 24:14.

Praėjus pusei pirmojo kėlinio žalgiriečiams pavyko surengti kelias sėkmingas atakas iš eilės ir sumažino atsilikimą iki 2 taškų, 12:14.

Rungtynes sėkmingiau pradėjo namie žaidžiantis Madrido krepšininkai. Šeimininkai per kiek daugiau nei 3 minutes įgijo 8 taškų persvarą, 10:2.

Situacija prieš rungtynes:

Madrido ekipa šį sezoną toli gražu neatrodo taip galingai kaip praėjusį. Ispanijos komanda sunkiai pateko į „Top 16“ varžybas, o antrajame etape jau 81:95 nusileido Maskvos CSKA krepšininkams ir namie per plauką įveikė Bambergo „Brose Baskets“ 82:79. Ispanijos čempionate Pablo Laso auklėtiniai dalijasi 3-4 vietas su Vitorijos „Laboral Kutxa“ (12 pergalių, 3 pralaimėjimai).

„Real“ gretose nerungtyniaus traumuoti lyderiai Sergio Lullas ir Rudy Fernandezas. S. Lullas Eurolygoje renka po 13,8 taško ir yra rezultatyviausias „karalių“ žaidėjas. „Žalgiris“ versis be Roberto Javtoko ir Vytenio Lipkevičiaus.

„Real“ su „Žalgiriu“ „Top 16“ turnyre susitiks ketvirtus metus iš eilės. Per tą laikotarpį iš šešių dvikovų kauniečai triumfavo tik vienoje. Ispanijos komanda nuo 2000 metų kauniečius įveikė 11 kartų iš 12-os.