Tamperėje (Suomija) ir Rygoje (Latvija) tęsiasi pasaulio ledo ritulio čempionatas, kuriame apmaudžią nesėkmę patyrę Latvijos rinktinė.

Latviai antrose čempionato rungtynėse 1:2 (0:1, 1:0, 0:1) nusileido Slovakijai ir po dviejų čempionato rungtynių išlieka be taškų.

Slovakai jau 44-ą rungtynių sekundę sugebėjo išsiveržti į priekį, kai pasižymėjo Matus Sukelis.

Visgi antrojo kėlinio pabaigoje Rodrigo Abols (36:51) pelnė pirmąjį Latvijos rinktinės įvartį šiame čempionate bei atstatė lygybę 1:1.

Lemiamu tapo trečiajame kėlinyje pelnytas slovako Mareko Hriviko (50:04) įvartis. Latviai savo šansus išplėšti pratęsimą susikomplikavo prasižengę likus žaisti 2 min. 31 sek. ir nors dar vartininką pakeitė penktuoju aikštės žaidėju, tačiau tai jų nebeišgelbėjo.

Slovakija atliko 29 smūgius į vartus, tuo tarpu latviai – 28.

Kitas rungtynes latviai žais gegužės 15-ą dieną prieš Čekiją, tuo tarpu Slovakija tą pačią dieną susitiks su Kanada.

Tuo tarpu A grupėje pirmą pergalę iškovojo Suomija, kuri 4:3 (1:1, 2:2, 1:0) palaužė Vokietijos ledo ritulininkus.

Sužaidus šiek tiek daugiau nei 32 minutes Vokietija dar pirmavo 2:1, kai po įvartį vokiečiams buvo pelnę Marcelis Noebels (17:45) ir Kai Wissmannas (32:26), o suomių gretose pasižymėjo Joelis Armia (9:30).

Tada suomiai sužaidė fantastišką atkarpą ir per mažiau nei 2 minutes Sakari Manninenas (34:09 ir 35:56) pelnė po įvartį bei išvedė suomius į priekį 3:2. Visgi vokiečiai, iki kėlinio pabaigos likus žaisti 19 sekundžių, sugebėjo pasinaudoti kiekybine persvara ir po Johno Peterka (39:41) įvarčio atstatė lygybę 3:3.

Pergalingą įvartį suomiams pelnė Mikko Lehtonenas (52:45). Nors likus kiek mažiau nei 2 minutėms iki rungtynių pabaigos vokiečiai dar keitė vartininką šeštuoju aikštės žaidėju, tačiau tai jų neišgelbėjo.

Suomija atliko 25 smūgius į vartus, tuo tarpu Vokietija – 13.

Kitas rungtynes Suomija žais gegužės 15-ą dieną prieš Švediją, o Vokietija tą pačią dieną susikaus su JAV ekipa.