Pekine vykstančiose olimpinėse žaidynėse aukso medalį vyrų kalnų greitojo nusileidimo rungtyje iškovojo šveicaras Beatas Feuzas (1:42.69 min.).

Įspūdingą pasirodymą surengė 41-erių metų prancūzas Johanas Clarey (1:42.79), kuris šveicarui nusileido vos 0,10 sek. bei užėmė antrą vietą ir tapo vyriausiu šios sporto šakos atletu, laimėjusiu medalį olimpinėse žaidynėse.

Dukart olimpinis čempionas austras Matthiasas Mayeris (1:42.85) iškovojo bronzą, tuo tarpu kanadietis Jamesas Crawfordas užėmė ketvirtą vietą.

Anksčiau vyriausias žmogus, laimėjęs medalį kalnų slidinėjime, buvo 36-erių metų Bode Milleris.

Nugalėtojui B. Feuzui pastarosios savaitės buvo tikras svajonių išsipildymas: jam gimė antroji dukra, jis laimėjo prestižiškiausią pasaulio taurę Kicbiuhelyje, Austrijoje, o dabar iškovojo ir olimpinį auksą. Finišavęs, B. Feuzas išmetė vieną slidę į orą ir greitu judesiu ją pagavo. Taip jis pagerbė buvusį šveicarų kalnų lenktynininką Didierį Cuche, kuris atlikdavo tokius šventimus.

Vienas iš favoritų norvegas Aleksandras Aamodtas, kuris penktadienį treniruotėje buvo greičiausias, finišavo penktas.

Iš pradžių lenktynės buvo suplanuotos sekmadienį, tačiau dėl stipraus vėjo buvo atidėtos.