Specialiai iš Kinijos: atvykusius lietuvius nustebino maisto kainos

Krepšinio sirgaliai, laukdami rinktinės kovų Kinijoje, turi laiko ir suvenyrams, ir prekybos centrams, ir vietiniams technikos turgums. Tėvynainiai neslepia likę nustebę kinietiškomis kainomis, mat įprasta nuomonė, kad jei iš Kinijos – tai pigu, pasiteisina toli gražu ne visada. Tiesa, yra ir tokių paslaugų kainų, kad jų menkumas pribloškia ir taupiausius lietuvius. Apie maisto ir kitas kainas, kurias moka krepšinio fanai Kinijoje – tiesiai iš ten.

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė šiame pasaulio čempionate gali džiaugtis viena didžiausių sirgalių armijų tarp visų turnyro dalyvių. O lietuviai į Kinijos Pietuose esantį Donguaną plūdo iš viso pasaulio – kas atskrido iš Lietuvos, kas iš Australijos, kas iš Jungtinių Valstijų, Didžiosios Britanijos, ar Pietryčių Azijos. Maždaug 1,5 tūkst. eurų už skrydį ir gyvenimą viešbučiuose sumokėję sirgaliai pasakoja daugiausiai išleidžiantys bilietams į rungtynes ir maistui. O kokio jo ir už kiek galima nusipirkti vietos maisto parduotuvėse, tikriname ir mes.

(24 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Kinijos kontrastai: nuo prabangos iki maisto lėkštės už nepilnus 2 eurus

Kaip ir visi esame įpratę, čia, Kinijos parduotuvėje pasirinkimas yra platus. Čia yra beveik visko. Beveik, nes čia tikrai nėra juodos duonos. Netgi Lietuvos rinktinės krepšininkai su tuo turėjo bėdų, kai komandos personalas vietoje norėjo keptis duoną, bet planas liko neįgyvendintas. O baltos duonos yra daug – jos galima rasti kiek nori, net ir tokių skonių kaip apelsinų ar bananų. Ji čia kainuoja maždaug tiek, kiek ir Lietuvoje – apie vieną eurą.

REKLAMA

Stereotipas „pigu, nes iš Kinijos“, žvelgiant į maisto kainas parduotuvėje nepasiteisina, mat produktų kainos labai panašios į tas, kurias mokame Lietuvoje.

Pavyzdžiui, 10 vienetų kiaušinių pakuotė čia kainuoja daugiau nei du eurus. Pusė kilogramo bananų atsieina maždaug pusę euro, o skardinė tarptautinio, bet ne populiariausio alaus, į pirkinių krepšelį įkrenta už mažiausiai 80 euro centų. Kad maisto kainos kinų parduotuvėse panašios į kainas tėvynėje, sako pastebėję ir lietuviai sirgaliai. Tiesa, vienų tai nenustebino, o kiti liko priblokšti:

„Nėra taip pigu, kaip galvojau ir daugelis sakė. Mes atvykome iš Australijos, o lyginant su mūsų kainomis, tai labai daug nesiskiria.“

„Mes galvojome, kad bus pigu, iš tikrųjų nėra pigu. Mes gyvename ne Lietuvoje, tai mums čia atrodo pigu. Labai nustebino malonus kinų aptarnavimas.“ 

„Jei nueini į kokį restoraną, tai gali pavalgyti dviese už 15 eurų. Gali prisivalgyti laisvai. Parduotuvėse labai brangūs dezodorantai. 4 eurai nedidelis dezodoranto indelis.“ 

„Paslaugos yra penkis kartus pigiau nei Lietuvoje. Nekilnojamas turtas labai brangus. Maisto kainos panašiai kaip Lietuvoje. Kainų šoko tikrai nebuvo.“

Lietuviai pasakoja daugiausiai pinigų išleidžiantys ne tik bilietams į rungtynes, kurių kainos prasideda nuo 30-ies eurų, o kai kurie vienam mačui pakloja net ir po 100 eurų. Populiarios ir ekskursijos į milžinišką ir neramumų šiuo metu purtomą Honkongą ar netoliese esantį Makao regioną su salomis. Tokios dienos ekskursijos lietuviams atsieina mažiausiai 50 eurų. Tiesa, milžiniškose Kinijos džiunglėse gelbsti susisiekimo kainos. Pavyzdžiui, 15 kilometrų kelionė taksi automobiliu mums tekainavo viso labo 4 eurus. Tuo stebisi ir kiti lietuviai:

REKLAMA

„Važiavom gal 25 kilometrus. Neįsivaizduoju, už ką jie pila kurą.“

Lietuvoje dažnai vyrauja mitas, kad atvykę į Kiniją jūs būtinai rasite pigių elektronikos prietaisų. Tiesą sakant, tai nėra visiškai tiesa. Čia nuvykę į originalią elektronikos parduotuvę, pamatysite, kad kainos skiriasi tik minimaliai nuo lietuviškų. Tačiau čia yra daug vadinamųjų elektronikos turgelių, kurį gali sudaryti net trijų aukštų pastatas. Pavyzdžiui, čia kinų gamybos mobilųjį telefoną galima įsigyti iki 100 eurų. O už įvairiausius įkroviklius – vos iki penkių eurų.


Rašyti komentarą...
J
Jo
2019-09-07 14:19:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kinija turi daug veidu:)
Atsakyti
0

N
Noreciu
2019-09-07 14:19:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kinija pamatyt is arti, bet kad kelioniu kainos zveriskos
Atsakyti
0

V
Vietine lietuve
2019-09-07 14:20:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
Duona euras???? Jus gal vip rajone perkat??? Kas jums yra?!!
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (8)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų