Tik per plauką: įspūdingiausios Lietuva–Australija rungtynių akimirkos

Lietuvos rinktinė Pasaulio taurėje patyrė pirmąją nesėkmę, kai 82:87 nusileido Australijos krepšininkams.

Australijos aukštaūgiai nuo rungtynių pradžios štai taip išnaudoja lietuvių gynybos spragas. Aronas Bayenesas pakelia visus ant kojų.

(32 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Pasaulio čempionatas: Lietuva-Australija

Mūsiškius australai baudžia tritaškiais. Tolimais metimais pasižymi ir naujasis „Žalgirio“ pirkinys Jockas Landale’as.

Iki ilgosios pertraukos jie suvarpė Lietuvą devyniais taikliais tritaškiais iš 14-os, kol mūsiškiams toks įkrito tik vienas.

Nors Lietuviai pralaimi, šimtai Lietuvos sirgalių, sergančių Donguano arenoje, vis dar nepraranda ūpo.

O štai, ką po dviejų kėlinių sakė žiūrovai:

„Reikėtų susitvarkyti su gynyba. 52 taškai – daugokai.“

„Mes tikimės, kad lietuviai eis pirmi ir toliau bus toliau.“

„Atvažiavome iš Kambodžos palaikyti Lietuvą, tai yra kažkas nerealaus.“

„Laimėsime 10, labai lengvai.“

O šįkart po susitikimų Briuselyje stebėti rungtynes rado laiko ir prezidentas Gitanas Nausėda.

Tačiau didysis trileris prasideda paskutiniame ketvirtyje. Lukas Lekavičius veda Lietuvą į priekį. Fantastiška paskutinio kėlinio pradžia ir 11 taškų mūsiškių spurtas. Paskutinėmis minutėmis – tikras nervų karas. Lieka minutė ir dviejų taškų skirtumas.

Tačiau čia žudantį tritaškį pasiunčia Patty Millsas. Būtent šis San Antonijaus „Spurs“ žaidėjas daugiausia sumėtė į lietuvių krepšį – 23.

Desperatiški bandymai apsiginti Domantui Saboniui užtarnauja nesportinę pražangą.

Tiksint paskutinėms sekundėms, panaikinti atsilikimo nepavyksta. Lietuviai nusileidžia rezultatu 82:87, o australai užbaigia pirmą grupių etapą H grupės viršūnėje.

Kol rinktinės nariai gyvena dar šviežiomis rungtynių emocijomis, ištikimieji sirgaliai nenuleidžia rankų, jau planuoja savo tolimesnes keliones Kinijoje paskui krepšininkus ir skaičiuoja rinktinės šansus kituose etapuose: