Ralio varžybose – lietuvių triumfas ir ore skraidantys ukrainiečiai

Penki Lietuvių ralio ekipažai savaitę praleido Ukrainoje. Organizatorių kvietimu dalyvavo „Rally Fortecya“ varžybose. Nepasišiukšlino, kopė ant podiumo. Nors patys lietuviai juokauja, kad pagal organizatorių priėmimą ir rūpestį svečiais, šie tikriausiai net vietinių lenktynininkų paprašė, kad padėtų svečiams nuversdami savo automobilius į griovius.

Varžybų akimirka (nuotr. Organizatorių)

Lietuvių triumfas

„Rally Fortecya“ – Ukrainos pietvakariuose vykstantis vienas seniausių Ukrainos ralių, vadinamas 100 tramplinų raliu.

Organizatoriai labai stipriai stengiasi jį paversti didele ir populiaria švente, o kadangi dalyvių Ukrainos čempionate ne daugiau nei 30, jie intensyviai kviečia dalyvauti svečių šalių sportininkus.

Geriausi draugai – iš Baltijos šalių, tad ir Lietuvių čia buvo net 5 ekipažai, iš kurių didžiausią taurę namo parsivežė „Alca Germany“ komandos nariai Aurimas Eidžiūnas su Justu Barysu, „Lada 2105 VFTS“ automobiliu klasėje tarp viena ašimi varomų automobilių išplėšę pergalę.

Gerai pasirodė ir Darius Biesevičius važiavęs su Stasiu Taraile, „Mitsubishi Lancer EVO“ automobiliu bendroje įskaitoje pakilę iki 6-osios pozicijos, ir likę 4-ti klasėje.

7-ti 4WD įskaitoje finišą pasiekė tokiu pačiu bolidu važiavę Artūras Daunoravičius ir Edgaras Urbonavičius. Dėl techninių nesklandumų finišo nepasiekė „Subaru Impreza“ pilotavę Karolis ir Marius Kairiai bei BMW lėkę Dovilas Čiutelė su Daivanu Pranciuliu.

REKLAMA

Ukrainiečiai skraido oru

„Geri įspūdžiai. Visada smagu naujais, užsienietiškais keliais pasivažinėti. O Ukrainoje jie kiek kitokie nei pas mus. Labai kieti, akmenuoti ir greiti. Žvyro danga – labai kieta. Nors slidesnė nei pas mus, automobiliai ten prasčiau stoja, tačiau neišsiaria net važiuojant 4 kartą. Kai kurias atkarpas teko važiuoti net po 4 kartus, tai tikrai nustebino, kad visą laiką danga išliko tokia pati, o tai labai gerai, nes visi dalyviai turėjo vienodas sąlygas, tiek startuojantys priekyje, tiek gale, kas mums Lietuvos čempionate dažnai kiša koją“, - sakė su „Lada“ geriausią rezultatą tarp viena ašimi varomų automobilių parodęs Aurimas Eidžiūnas.

„Subaru“ važiavęs Karolis Kairys sako, kad 100 tramplinų ralio vardą jis gali visiškai pateisinti ir prideda, kad jų ten gali būti ir gerokai daugiau, neva kai kuriuose greičio ruožuose bene pusę kelio tenka skristi oru.

O vietiniai ralistai skraido ir dar kaip, prieš ukrainiečius pakovoti nėra lengva. Lenktynininkai pastebėjo, kad šie trasoje važiuoja taip greitai, kaip tik gali. Ir netgi greičiau nei gali. Barsto savo pergales ir čempionato taškus grioviuose kone kas antras.

„Įdomus ukrainiečių vairavimo stilius. Rodos, starte jie priklijuoja dešinį pedalą prie grindų ir lekia. O tai labai atsispindi rezultatuose. Iš 46 startavusių finišą pasiekė tik 21, mažiau nei pusė. Matėme trasoje daug ekipažų laikančių OK ženklus, o kur jų mašinos nusivartė – net nepastebėjom“, - sakė technikos tausojimo taktiką pasirinkęs ir į finišą pirmas atvažiavęs A. Eidžiūnas, išsiveržęs į priekį savo įskaitoje nuo ralio vidurio.

REKLAMA

Ukrainos ralio dalyvių parko lygis primena Baltijos šalių parkus prieš kelis metus. Didžiausia žvaigždė – Valerijus Gorbanas, sukaupęs daug patirties Pasaulio ralio čempionate, „Rally Fortecya“ užtikrintai laimėjęs „Mini WRC“ automobiliu. Ralyje dalyvavo dar vienas R5 klasės automobilis, o visi kiti – visais ratais varomi „Mitsubishiai“ ir priekine ašimi varomi „Honda Civic“. Vienas kitas „Žigulys“.

Negailėjo dėmesio tiek dalyviams, tiek žiūrovams

Ralio organizatoriai kaip niekur kitur skiria daug dėmesio dalyviams. Svečiams sumažino startinius mokesčius, padėjo kirsti sieną, pasirūpino nakvynėmis ir vis rūpestingai skambinėjo klausinėdami ar nieko netrūksta.

„Priėmimas tikrai aukšto lygio, o ir organizacija stipri. Žiūrovų zonose stovėjo ekranai, kurie transliavo vaizdą žiūrovams, buvo net keturi greičio ruožai pačiame Kaminec Podalsky senamiestyje. Labai gražu, žiūrovų ten minios.

Tuo metu kitur jų buvo mažiau, mat nelabai buvo kaip privažiuoti iki gražių vietų. Prie kai kurių tramplinų žiūrovus vežiojo Ukrainos visureigių klubo nariai“, - pasakojo Aurimas Eidžiūnas.

Karolis Kairys jam pritarė dėl priėmimo ir dėl organizatorių dėmesio. Jie rūpinosi, kad ralis būtų matomas, tai vaizdo reportažų ir nuotraukų netrūko. Vis tik kliurkų jie neišvengė.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų