Dažniausios klaidos vairuojant ir kaip jų išvengti

Vairavimas – mokslas, kuris toli gražu nesibaigia vos gavus vairuotojo pažymėjimą. Tai kaskart naujų iššūkių žadantis procesas, kuriam ypatingai svarbu turėti pakankamai įgūdžių ir patirties. Žmonės klysta ir tai yra normalu, tačiau klaidos prie automobilio vairo kartais gali baigtis ypač liūdnai, sako vairavimo ekspertai.

Vairavimo instruktorės, ekspertės Marijos Ulevičienės teigimu, klaidų daro nemaža dalis vairuotojų. Liūdniausia, patyrusios vairuotojos nuomone, kad dėl to dažnai nukenčia ir niekuo dėti eismo dalyviai.

,,Turbūt pati baisiausia žmogiška klaida yra vairavimas išgėrus. Tai - ne techninė klaida, todėl jos tikrai galima išvengti. Apmaudžiausia tai, kad dažnai dėl to nukenčia ir tie, kurie pilnai laikosi taisyklių ir naudojasi saugaus vairavimo priemonėmis”, – sako M. Ulevičienė.

Ekspertė kaip vieną pagrindinių klaidų vairuojant automobilį nurodo netinkamą greičio pasirinkimą. Taip pat, neatsakingą naudojimąsi mobiliuoju telefonu.

,,Netinkamas ir per didelis greitis taip pat yra labai didelė klaida vairuojant. Jaunimas ypatingai mėgsta viršyti leistiną greitį, todėl jiems svarbu suprasti galimus pavojus. Viršijant leistiną vairavimo tempą pavojus gali kilti ir dėl į kelią iššokančių gyvūnų. Tinkamai įvertinti situaciją esant dideliam greičiui – ypatingai sunku.

REKLAMA

Tiek vairuotojams, tiek pėstiesems labai aktualu ir naudojimasis telefonais. Net keli mygtukų paspaudimai kelia rimtą pavojų, nes tuo metu vairuotojas eisme realiai neegzistuoja. Automobilį reikia vairuoti atsakingai. Primenu – mes visi esame žmonės, todėl turime būti kuo saugesni ir sąžiningesni vieni kitų atžvilgiu”, - dėstė vairavimo instruktorė.

Vairavimo instruktorius, ekspertas Darius Kanapinskas viena dažniausiai realiame eisme pasitaikančių klaidų laiko vengimą rodyti posūkius. Jo teigimu, saugaus eismo nekuria ir kasdieniai įpročiai prie vairo.

,,Žmonės vis labiau vengia rodyti posūkius. Tai kelia atitinkamą pavojų kitiems eismo dalyviams, nes priešais važiuojantis automobilis iš esmės yra neprognozujamas. Taip pat reiktų atsisakyti kasdienių įpročių, tokių kaip valgymas ar naudojimasis telefonu vairuojant”,-kalbėjo D. Kanapinskas.

Vairavimo ekspertai šalies eismo dalyviams prieš vairuojant automobilį pataria įvertinti oro sąlygas, automobilį aprūpinti langų skysčiu, patikrinti, ar veikia valytuvai, vengti viršyti greiti ir, žinoma, gerbti kitus eismo dalyvius.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų