• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Beveik visiems vaikams, o taip pat ir suaugusiems patinka leisti muilo burbulus – šie spalvingi skraidantys stebuklai persilieja su saule ir spindi ryškiomis spalvomis.

REKLAMA
REKLAMA

Muilo burbulų pramogos vyksta nuo seniausių laikų, o šiuo metu jie vėl tokie patys populiarūs kaip kad buvo prieš šimtmečius. Žinoma, šiais laikais burbulus galima be vargo nusipirkti parduotuvėje, tačiau visai kas kitą, jei vaikai padedami suaugusiųjų patys paruošia muilo burbulus. Pateiksime jums keletą paprastų muilo burbulų receptų ir būdų, kaip su jais žaisti. Taigi, kaip paruošti muilo burbulus namuose? Tai nėra sudėtinga, jei žinosite keletą paslapčių.

REKLAMA

Pavyzdžiui, iš kieto vandens burbulų negausite, o geriausiai tam tiks atšaldytas virintas vanduo, į kurį reiktų įpilti skysto muilo arba šampūno proporcija vienas prie dešimt. Jei burbulais žais mažas vaikas, geriausiai naudoti vaikišką šampūną „be ašarų“, o stipriems ir stambiems burbulams – reiktų pridėti glicerino ir želatinos.

REKLAMA
REKLAMA

3 naminių muilo burbulų receptai

1. Paimkite 200 g paprasčiausio skysto indų ploviklio sumaišyti su 600 ml vandens ir 100 ml glicerino.

2. Ypatingai gražiems burbulams reikia ištirpinti 20 lašų amoniako, 300 g glicerino ir 50 g plaunamosios priemonės milteliais – visą tai ištirpinti 600 ml karšto vandens. Viską reikia atsargiai išmaišyti ir leisti nusistovėti 2-3 dienas, perkošti ir palikti šaldytuve 12 valandų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

3. Taip pat galima pridėti ir vieną šaukštelį cukraus bei 100 ml vaikiško šampūno į 120 ml vandens. Išmaišote ir leidžiate burbulus! Atminkite, kad geri, kokybiški burbulai neturi sprogti bent jau pusę minutės, jei jų diametras siekia 3-4 cm. Be to, burbulas neturėtų sprogti, jei jūs tai darytumėte su drėgnu nuo muiluoto vandens pirštu.

REKLAMA

Kaip galima žaisti su muilo burbulais:

• Saulėtą dieną paprasčiausiai smagu leisti bet kokius muilo burbulus ir jais gėrėtis.

• Galima atsargiai gaudyti burbulus ore ir „lipdyti“ vieną prie kito, leisti vieną paskui kitą ir pan.

• Jei jūs sudrėkinsite plokščią lėkštę muilo tirpale ir pūsite ant jos paviršiaus burbulus šiaudelio pagalba, atsargiai prakiškite šiaudelį į gautus burbulus ir toliau pūskite burbulus burbulų viduje. Taip gaunamos sudėtingos, tačiau žaismingos figūros.

REKLAMA

• Muilo burbulai nuostabiai atšoka nuo sausų vilnonių medžiagų – taip galima mėtyti burbulus tol, kol jie nesprogo.

• Labai gražiai burbulai atrodo ant vandens, kai sėdasi ant paviršiaus ir persilieja visomis vaivorykštės spalvomis. Dėl „magiško“ efekto juos galima suleisti į romantišką vonią su žvakėmis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

• Išpilsčius muilo tirpalą į stiklinaites ir pridėjus skirtingas spalvas, galima leisti burbulus ant švarių popieriaus lapų. Galima naudoti ir visas paruoštas spalvas – gaunasi gražūs ir įdomūs raštai.

• Su muilo burbulais galima užsiimti netgi žiemos metu, jei temperatūra yra -7° С arba žemesnė – tuomet galima stengtis užšaldyti burbulus ant sniego. Tiesa, tam reikia šiek tiek laiko.

• Yra ir nemažai fokusų su muilo burbulais – juos galima išmokti patiems ir taip džiuginti mažylius įvairių švenčių metu, o galima ir pasikviesti specialistus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų