Pirmieji keletas mėnesių su dvyniais ar daugiau vaikų gali tapti tikru išbandymu jūsų šeimai. Rūpintis keletu naujagimių yra darbas be pertraukų.
Miego trūkumas prisideda prie fizinio nuovargio, kai tuo tarpu buvę hormoniniai svyravimai sustiprina nekontroliuojamas emocijas. Netgi patyrę tėvai gali patekti į tokias pinkles dėl dvynukų, trynukų ar dar daugiau gimusių vaikų. Venkite tokių spąstų ir pamatysite, jog pirmieji rūpinimosi vaikais mėnesiai yra daug lengviau įveikiami.
Atsargų trūkumas
Gyvenant su dvynukais didėja ir atsargų poreikis, kurios suvartojamos labai greitai. Apsirūpinkite dalykais, kuriuos daugiausiai naudojate: vystyklais, nosinaitėmis, buteliukais ir pieno mišinukais. Bodžiukų ir lengvų pižamyčių gausa ne būtinybė. Daiktus laikykite jų originaliame įpakavime bei turėkite jų pirkimo kvitus, kad nereikalingus galėtumėte gražinti. Aukščiau minėti klubai rengia metinius išpardavimus; tai nuostabi galimybė apsipirkti mažai naudotų rūbelių ir reikmenų.
Poilsio neturėjimas
Galbūt nuskambės kvailai, tačiau šis patarimas kartojamas dažnai beveik visų dvynių ar daugiau vaikų turinčių tėvų. Labai vilioja išnaudoti brangų ramybės laiką kitų darbų užbaigimui, tačiau turite prisiminti savo poilsio reikalavimus. Lengvai galite pasijusti sugniuždyti, kai esate pavargę. Miegas yra labai brangus, taigi pasinaudokite kiekviena galimybe. Daugiau informacijos rasite: miego šaltiniai
Jokios vaikiškos kėdutės arba bloga kėdutė
Vienas iš kebliausių dalykų yra strategija: bet kur nukeliauti tampa košmaru, kai turite daugiau vaikų negu rankų. Gera vaikiška kėdutė išvyką padaro lengvesne. Kai kurie tėvai mieliau renkasi dvigubą kėdutę (priekis/nugara) manevrams ankštose erdvėse, kai kiti supranta, jog modelis vienas-šalia kito yra patogesnis jų vaikams. Specializuotos kėdutės trynukams ir keturnaičiams taip pat įmanomos. Nors ir brangios, jos vertos tokios investicijos.
Sudėtingi vaikai
Kiek ji suvalgo? Kada paskutinį kartą jos vystyklas buvo šlapias? Organizuota sistema užtikrins, kad visų poreikiai būtų patenkinti. Pasidarykite grafiką maitinimo laikui ir kiekiui, vystyklų keitimui, gydymui vaistais ir kitai svarbiai informacijai pažymėti. (Patarimas: jei turite bėdų atskiriant savo vaikus – netgi tada, jei jie neidentiški! – mažas nagų lako lašelis ant vieno iš jų kojos pirštelio padės atskirti juos.)
Prioritetų derinimas
Galvokite, jog tai paprasta. Leiskite viskam vykti savaime. Jūsų dėmesys, pirmaisiais mėnesiais su vaikais, turi būti sutelktas ties pagausėjusia šeima. Dabar ne laikas gaminti gurmaniškus patiekalus, daryti pavasarinę tvarką ar imtis naujos veiklos. Rūpinkitės savo naujais džiaugsmeliais ir leiskite viskam klostytis pamažu. Jūs dar turėsite laiko tiems kitiems dalykams, kai žinosite nusistovėjusį planą kaip rūpintis mažyliais.
Pagalbos atsisakymas
Žmonės myli vaikus ir jie nuoširdžiai nori padėti. Pasinaudokite kiekvienu tinkamu pasiūlymu. Deleguokite. Būkite konkretūs. Leiskite to trokštantiems padėjėjams pasirūpinti valgiais, pavedimais, kitų vaikų priežiūra, namų ruoša, kiemo darbais, skalbiniais, pirkiniais ir kitomis gyvenimo detalėmis, kad galėtumėte susitelkti ties svarbiausiais dalykais.
Jokio atsipalaidavimo
Netgi jei jūsų statusas pasikeitė, įsijautėte į naują daugiavaikių tėvų rolę, jūs negalite leisti nesirūpinti savimi. Labai svarbu paskirti šiek tiek laiko sau ir savo sutuoktiniui. Paprašykite padėti giminaitį, kaimyną ar netgi paauglę mamos padėjėją pasirūpinti vaikais, kad keletą akimirkų galėtumėte atsipūsti. Išsimaudykite vonioje, pasivaikščiokite ar paprasčiausiai prigulkite. Jūs būsite nustebinta kaip pailsėjote po tokios trumpos pertraukėlės.
Atsiskyrimas nuo kitų
Susitikimas su kitais dvynių, trynukų ar daugiau vaikų tėvais gali ypatingai nuraminti ir praturtinti. Jie netik jums parodys, kad gyvenimas su keletu vaikų yra įmanomas, bet ir gali duoti patikimą patarimą, kaip su viskuo susitvarkyti. Yra svarbu turėti informacijos apie tai dariusius, padariusius veteranus tėvus, kuriems galima būtų paskambinti krizės metu. Taip pat galite susirašinėti su tėvais - draugais internetu; užeiti į forumą ir pasisveikinti.
Buvimas nelanksčiais
Kiekviena šeima turi skirtingus įpročius ir poreikius bei "tikrąjį" pasirinkimo kelią, kuris jiems geriausiai tinka. Kai viskas tampa rutina, net ir naujausi dalykai, pabandykite grafikų įvairovę, naujus produktus. Prisiminkite, kad jūsų vaikai yra asmenybės, o ne puikiai surinktas rinkinys. Kas tinka vienam gali netikti kitam.
Nematymas perspektyvų
Laikykite visus dalykus perspektyviais. Nesvarbu kaip viskas yra blogai, tai laikina. Kūdikiai auga. Jie pradės daugiau miegoti ir rečiau valgyti. Taps daug lengviau su jais pasirodyti viešumoje. Su lig kiekviena diena vis artėjate link kontroliuojamų dalykų. Mėgaukitės nuostabiomis kūdikystės akimirkomis: mieguistais prisiglaudimais, droviomis šypsenomis ir skaniu jūsų vaikų kvapu. Viskas greitai bus tik labai brangūs prisiminimai.