Kiek kainuoja „meilė“

Kiek šiandien kainuoja meilė? Įsimylėjęs vaikinas ją įvertintų kaip  neįkainojamą, už 4 mln. litų ją pardavinėja „dar nekalta“ studentė, už daugiau negu 10000 litų ją padovanos bet kuri pop žvaigždė ar ilgakojė manekenė, o už 500 litų jos gali nusipirkti iš gatvės prostitutės. Pamažu ryškėja tendencija, jog meilė nūdienos visuomenėje nebėra tokia jau neįperkama, gyvenimas jai pritaikė didelę nuolaidą.

Prostitutės - meilės vaidilutės

Prostitucijos ištakos siekia net III a. pr. m. e., dėl to ji ne veltui įvardijama kaip viena seniausių profesijų pasaulyje. Kažkada buvęs garbingas amatas (šventyklose meilės vaidilutės mylėdavosi su šventikais), neva padėdavęs tikintiesiems užmegzti artimesnius ryšius su dievais, šiandien išplito po visą pasaulį ir įsigalėjo ne tik tarp paprastų žmonių, bet ir pramogų versle bei turtingųjų iščiustytuose miegamuosiuose. Meilę pardavinėjančios „aistros nešėjos“ iš vaidilučių tapo apsukriomis turtingų vyrų viliotojomis, verslininkų gyvenimo palydovėmis, bebalsėmis gerų prodiuserių mergaitėmis arba tiesiog naktinėmis plaštakėmis stoties rajone.

Kiek kainuoja „meilė“ Lietuvoje?

Prostituciją Lietuvoje vis dar gaubia paslapties šydas, trūksta duomenų kiek žmonių mūsuose „pardavinėja meilę“, tačiau ekspertai teigia, kad apytiksliai tuo užsiima nuo 5 iki 8 tūkst. žmonių, mažumą iš jų sudaro vyrai. Gatvėse, autobusų bei geležinkelio stotyse, masažo salonuose, striptizo klubuose arba agentūrose „pagal iškvietimą“ galima rasti trijų rūšių prostitučių. „Gatvės plaštakės“ kainuoja pigiausiai, vos 80 -150 litų už valandą, bet, kaip sakoma, kokybė atitinka kainą. Dauguma jų serga įvairiausiomis ligomis, vartoja narkotikus, o nuo agresyvių klientų jas sergsti suteneriai kampuotais veidais. Firmose dirbančios moterys kiek brangesnės, jų valanda kainuoja 120 - 150 litų. Informacijos apie šių „mergaičių“ teikiamas paslaugas nesunkiai galima rasti tiek internete, tiek spaudoje. Pagal iškvietimą dirbančios aistronašos paprastai yra jaunesnės nei „gatvinės“, tačiau dažniausiai jos veikia būriais t.y. gyvena butuose po penkias arba šešias ir teikia seksualines paslaugas ne tik tam, kad išgyventų, bet ir norėdamos papildyti šeimos biudžetą. Už aukščiausios klasės elitinių prostitučių, vadinamojo eskorto, paslaugas klientas turi susimokėti 2000 – 7000 litų. Tokių prostitučių Lietuvoje nėra daug, tai dažniausiai išsilavinusios, mokančios užsienio kalbas, savo interneto tinklalapį turinčios moterys, puikiai susitvarkiusios buitį, važinėjančios prabangiais automobiliais bei savo išvaizda niekuo nesiskiriančios nuo kitų.

Populiarumo kaina – naktis su prodiuseriu

„Visos moterys prekiauja savo kūnu. Bučinius, lyg miniatiūrinius kvepalų buteliukus, dovanoja, o visu kitu prekiauja. Sėkmingai arba nesėkmingai, mažais arba dideliais kiekiais, sąmoningai arba nesąmoningai“, taip rašė rusų rašytojas Viktoras Jerofejevas. Ši mintis tik dar kartelį patvirtina faktą, jog moterys parsiduoda ir už „brangiai“. Dažna muzikos atlikėja, mažai kam žinoma aktorė ar karjeros laiptais dar tik pradedanti kilti manekenė vardan sotesnės ateities ir didesnės šlovės pasiryžta parduoti vieną arba kelias meilės naktis garsiam prodiuseriui, dėdei šauniąjam, kad šis iš jos nulipdytų megažvaigždę. Taip ir užgimsta scenoje bebalsės dainorėlės, šleoivakojės šokėjėlės, vos paeinančios manekenės ir teksto mintinai nesugebančios pasakyti aktorės. Tokia realybė -  nuskriaustos mergaitės ir pinigų iš jų fiasko pasidarę geradariai.

Nekaltybės turgus

Kiek įkainotumėte savo nekaltybę? Subtilus klausimas. Viena 22 metų JAV studentė nebuvo tokia subtili, ji viešai internete pradėjo pardavinėti savo „rūtų vainikėlį“ užsiprašydama už jį nei daug, nei mažai  243 tūkst. dolerių. Kaip rašo Didžiosios Britanijos dienraštis „Telegraph“,  kad adiduos savo nekaltybę vyrui, kuris daugiausiai už ją sumokės, Natalie Dylan paskelbė vienos Kalifornijos radijo stoties eteryje dar rugsėjo mėnesį. Dabar šio prkinio kaina pakilo iki 3,7 mln. dolerių, o aukcione jau spėjo sudalyvauti 10 tūkst. žmonių. Pačios merginos teigimu, ji gautus pinigus ketina investuoti į savo išsilavinimą.

Italų modelis Rafella Fiko sugalvojo lygiai taip pat pasipelnyti iš savo nekaltybės įvertinusi ją 1 mln eurų suma.Už gautus pinigus manekenė žada nusipirkti namą Romoje bei sumokėti už aktorystės kursus. R. Fiko visiškai nesvarbi vyro, su kuriuo jai teks permiegoti, išvaizda. „Jeigu jis bus labai negražus, aš tiesiog išgersiu taurę vyno ir negalvosiu apie nieką“, - „Telegraph“ sakė manekenė.

Prabangos ištroškusios barakudos

Barakudos, arba kitaip, turtingų vyrų medžiotojos, už pasiturinčius, garsius ir įtakingus vyrus sumoka brangiai ne pinigais, o laiku ir pastangomis juos viliodamos. Jos nedirba arba dirba mažai, nes daug laiko praleidžia grožio salonuose, sporto klubuose, aukštuomenės vakarėliuose. Šios moterys renka duomenis apie verslininkus, jų finansinę padėtį ir net santykius šeimoje. Samdo detektyvus, kad sužinotų, kada ir kur jie lankosi. Į kiekvieną turtingą vyrą  žiūri kaip į verslo projektą. Būna su juo, kol gali iš jo „išmelžti“ pinigų, o kai „brangiausiajam“ pradeda nebesisekti, jos nusitaiko į kitą turtuolį. Lietuvoje barakudų taip pat yra, jos turi įkūrusios savotišką klubą. Kadangi potencialių jas dominančių kandidatų rinka mūsų šalyje yra ganėtinai maža, jos retkarčiais susitinka kokiame nors restorane paplepėti ir pasidalinti informacija. Draugėmis per daug neapsimetinėja, nes vis dėlto yra aršios varžovės. Ar tokias moteris galėtume pavadinti prostitutėmis, parsiduodančiomis už turtais ir prabanga išpuoštą gyvenimą? Jos save greičiausiai įvardintų kovotojomis, įnirtingai besidrąskančiomis dėl dar vieno žurnalų viršelio adonio.

Neįkainojamoji

Ir vis dėlto norisi tikėti, kad meilę perka bei parduoda tik kvailiai ir jokia aistronaša tinklinėmis kojnėmis negali jos įkainoti...


Inga Lebrikaitė

dykai.lt


Rašyti komentarą...
S
Samas
2012-05-03 12:29:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tokios kainos- nesąmonė.Studentės duoda veltui.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų