Seksologų tvirtinimu, idealų sekso partnerį gyvenime galima sutikti dviem atvejais: romanuose apie meilę ir savo fantazijose: pamatė vienas kitą ir suprato, kas skirti vienas kitam.

Seksualinis suderamumas – abiejų partnerių darbo rezultatas Iš tikrųjų steorotipas, atkeliavęs iš knygų, kur "jie sutverti vienas kitam" realiame gyvenime neturi nieko bendro. Todėl, kad seksualinis suderamumas – abiejų partnerių darbo rezultatas: stengiasi prisitaikyti vienas prie kito, „šlifuoja kampus“ intymioje gyvenimo sferoje. Tuo tarpu dažniausiai pasitaikančios seksualinio nesuderamumo sritys – tai skirtingi bioritmai, temperamentai ir seksualiniai pomėgiai. O kaip įveikti šias kliūtis reikėtų klausti seksologų nuomonės, bet, patikėkite, amerikų neatrasite. Tai - daug paprasčiau, nei galėtumėte pagalvoti. Tarkim, jei vyras dirba nuo penktos valandos ryto iki pietų, o žmona nuo priešpiečių iki vakaro, tai, akivaizdu, jie gali normaliai intymiai bendrauti tik per išeigines dienas Tačiau moteris gali prieš atsikeliant vyrui ne tik pasimylėti su juo, bet ir paduoti jam pusryčius. O jam išėjus, vėl atsigulti ir dar kiek pasnausti. Kitaip tariant, prisitaikyti prie jo. Kaip žinia, bioritmai dalijami į dvi dalis. Vieni (jų mažuma) yra genetiniai ir jokiai korekcijai nepasiduoda. Kita bioritmų grupė sugeba prisitaikyti prie organizmo permainų. Todėl jie gali keistis priklausomai nuo aplinkybių. Lova – ne vieta aiškintis intymius santykius

REKLAMA

Pora, besiskundžianti bioritmų neatitikimu, paprastai turi omenyje vieną iš dviejų dalykų: arba visiškai skirtingos jų seksualinio aktyvumo piko valandos, arba neatitinka pelėdos ir vieversio „grafikas“, dėl ko nesutampa intymaus bendravimo laikas. Kitaip tariant, partnerių skirtingas mylėjimosi laikas. Todėl vienam iš jų reikėtų nusileisti ir prisitaikyti prie kito.

Pasaulio seksologijos specialistų tvirtinimu, nebūna globalinio bioritmo neatitikimo. Pasak jų, net esant itin skirtingiems dviejų žmonių bioritmams, yra laiko tarpsnis, kai jis sutampa ir yra patogus abiems. taip pat seksologai siūlo ir tokią išeitį: šiandien jūs mylitės tada, kai patinka vienam partneriui, o rytoj ar poryt, kai patinka kitam. Vienaip ar kitaip, tačiau bioritmų neatitikimais seksualinio gyvenimo sugriauti neįmanoma. Taip pat seksologai siūlo bioritmų neatitikimus su partneriu aptarti iš anksto. Tik jokiu būdu nepradėti aiškintis tuos klausimus lovoje. Tai ne ta vieta aiškintis seksualinius santykius. Be to, tokiais atvejais nereikėtų visą kaltę versti ir bioritmams. Geriau bioritmų „derinimui“ išnaudoti išeigines dienas, kai nereikia anksti keltis ir niekur skubėti. Tačiau nepamirškite ir prioritetų. Kitaip tariant, vyras ir seksas turi būti prioritetai, o visi kiti reikalai gali palaukti. Juk seksualinis gyvenimas – viena svarbiausių harmoningų tarpusavio santykių dalis.

Geriausias „receptas“, įveikiant seksualinį neatitikimą Galų gale jei metų metais nesutampa darbo laikas, tai reikėtų kažkam iš jųdviejų jį keisti. Antraip, anksčiau ar vėliau gali atsirasti „pagalbininkai“ seksualinėje sferoje, kurie ir padėtų išspręsti šią problemą. Be to, ilgainiui iš tokios santuokos ar gyvenimo drauge išgaruoja aistra, jausmingos emocijos, potraukis. Žmonės tampa panašūs į „seserį su broliu“ ar „kaimynus“. Pajunta susvetimėjimą, atitolsta vienas nuo kito. Tas pats atsitinka, jei partnerių skirtingi ir seksualiniai temperamentai. Nors moterų žurnalai jau mus išmokė mintinai, kad sekso reikia norėti visada ir visur, tačiau nepaisant to, dažnai vienas nori sekso vieną kartą per dvi savaites, kitam - tiesiog būtina, kad tai įvyktų bent 5 kartus dažniau...

REKLAMA

Nereikia būti ir pasaulinio garso seksologu, norint suprasti, kad partnerių seksualinių temperamentų skirtumas gali gerokai išbalansuoti seksualinį gyvenimą. Tačiau tada, jei partneriai nė nemėgina ieškoti kompromiso. Pats geriausias „receptas“, įveikiant tą neatitikimą, - pamiršti save ir pirmiau galvoti apie savo mylimą žmogų, kad jam būtų gerai. Nors tai lengviau padaryti tam, kuris šeimoje užima lyderio pozicijas. O dar geriau ir teisingiau būtų, kad iniciatyvos imtųsi ta pusė, kuri pasižymi aktyvesniu seksualiniu temperamentu... Svarbiausia, kalbėtis apie tai ir išsiaiškinti savo pozicijas. Be to, susiklosčius tokiai situacijai, galima būtų praplėsti priimtinų glamonių diapazoną. Pavyzdžiui, į pagalbą pasitelkti oralinį seksą, manualinio stimuliavimo būdus. Svarbiausia, nesėdėti sudėjus rankų ir nelaukti, kol blogėjantys tarpusavio santykiai baigsis skyrybomis. Kai atsiranda seksualinis nepasitenkinimas, reikėtų aptarti seksualinio temperamento neatitikimą. Tačiau, deja, tai būna viena didžiausių problemų, nes retai pavyksta įtikinti antrą pusę, kad ši suprastų ir priimtų su dėkingumu. Dažniausiai - įsižeidžia, supyksta, nenori net girdėti. Juk mokslininkai seniai įrodė, kad nuolatinis lytinis gyvenimas ne tik stimuliuoja protinę veiklą, stiprina širdį, bet ir prailgina gyvenimą.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų