REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Žmonės, ilgą laiką piktnaudžiavę alkoholiu, po truputi praranda humoro jausmą, nebesugeba suprasti daugelio pokštų ir net visai nelaiko jų juokingais.

REKLAMA
REKLAMA

Vokietijos ir Didžiosios Britanijos mokslininkai, vadovaujami Gženifer Jukermann ištyrė 29 pacientus, sergančius chronišku alkoholizmu ir besigydančius klinikoje Bochum, Vokietijoje.

REKLAMA

Jiems buvo pasiūlyta keletas testų, nustatančių nuotaiką, intelektualines galimybes, atminties būklę ir psichomotorines funkcijas, o tai pat sugebėjimą suprasti pokštus. Kontrolinėje grupėje dalyvavo 29 sveiki žmonės.

Tiriant sugebėjimą suprasti juokus, buvo siūloma keletas pokšto išaiškinimo variantų – kokia vieno ar kito pokšto esmė, be to tik vienas iš variantų buvo teisingas – logiškiausias ir nuosekliausias iš pateiktų. Tarp klinikos pacientų tik 68 procentai apklaustųjų pasirinko teisingą variantą, o kontrolinėje grupėje – net 92 procentai.

REKLAMA
REKLAMA

Pirmoje grupėje atminties ir mastymo sugebėjimų testų rezultatai taip pat buvo blogesni. Tai, tyrinėtojų nuomone, paaiškina nusilpusį sugebėjimą suvokti juokus.

svKartu su socialine dezadaptacija, humoro jausmo praradimas apsunkina tokių pacientų reabilitaciją. Jukermann ir jos kolegos mano, kad būtinos specializuotos reabilitacinės programos, turint omeny šią sergančių chronišku alkoholizmu žmonių ypatybę.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų