• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Drakonas gyvenamajame kambaryje

Trerariumistika žavi daugelį – tai tarsi tiesioginis susipažinimas su mūsų pačių istorija. Mylimiausios reptilijos ir amfibijos yra vėžliai ir lyg pasakų drakonai atrodantys driežai. Savo gerbėjų turi ir įvairiausių rūšių gyvatės bei varlės.
Ar šie gyvūnai gali būti laikomi namie, priklauso nuo kiekvieno žmogaus sugebėjimų jais rūpintis. Terariume laikomiems augintiniams reikia daug priežiūros ir išmanymo. O nuodingoms gyvatėms ar milžiniškiems vėžliams mūsų butuose nėra ką veikti. Spontaniški pirkiniai iš smalsumo ar dėl prestižo dažniausiai baigiasi kančia tiek gyvūnui, tiek jo prižiūrėtojui.

REKLAMA
REKLAMA

Prieš pirkdami kartais visai nepigiai kainuojantį terariumo gyventoją, išsiaiškinkite, ką jis valgo, kur ir kaip miega, kokios temperatūros jam reikia ir, svarbiausia, kokio dydžio jis užauga. Gal į 9 kvadratinių metrų kambariuką netilps taip trokštamas krokodilas? Pirmiausia vertėtų įsigyti visą reikiamą įrangą, o tada jau neštis augintinį namo, o ne atvirkščiai. Spontaniškai įsigyta iguana nakties visai nenorės praleisti šeimininko lovoje arba batų dėžėje.

REKLAMA

Pirmą kartą susidūrus su terariumistika, neskubėkite auginti pačių didžiausių vėžlių ar gyvačių. Pradedančiajam užteks ir mažyčių vandens vėžliukų ar žolėdžių sausumos vėžlių (pavyzdžiui, graikinių). Dėl savo drakoniškos išvaizdos ir įdomios elgsenos populiarūs driežai, bet pradžiai užtektų ir mažosios iguanos, agamos, gekono ar paprastojo sciniko. Jeigu šlykštitės pelėmis, apie gyvatę geriau net negalvokite. Jos maitinasi gyvu grobiu.


Reptilijų ir amfibijų namai - terariumai - yra keturių rūšių – akvaterariumas, tropinių miškų terariumas, pusiau sausas ir dykumų terariumas. Kad dirbtinis klimatas išliktų toks, koks reikia, nepamirškite termometrų, hidrometrų, šiluminių lempų ir ultravioletinių spindulių. Esant netinkamai temperatūrai, dauguma gyvūnų nevirškina maisto ir negali ilsėtis.
Laikyti terariumo gyvūnus stiklinėje dėžutėje ar dubenyje su vandeniu – nusikaltimas gamtai. Jiems reikia gerai įrengto būsto, kam su tropinių miškų klimatu, kam su uolomis ir sudžiūvusiomis šakomis. Šiems gyvūnams tai gyvybiškai svarbu. Jei patys nenorėtumėte gyventi kartoninėje palapinėje po medžiu, pagalvokite ir apie savo augintinių poreikius. 80 proc. reptilijų nudvesia dėl streso, kurį sukelia netinkamas joms klimatas, blogas maitinimas arba netaisyklingai įrengtas terariumas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų