Praėję metai padangų gamintojams įsimins labai ilgam. Dauguma jų akcentuoja neatsimenantys, kad dveji metai einantys iš eilės būtų tokie skirtingi. 2011 ir 2012 m. skyrėsi kaip diena ir naktis.

Paklausos ir pasiūlos šuoliai, žaliavų kainų pokyčiai stipriai įtakojo pastarųjų metų nuotaikas. 2011 m. rinkos dar labai stipriai jautė krizės pasekmes ir netikėtai atsiradusi paklausa dauguma didžiųjų gamintojų užklupo nepasiruošusius. Atsirado produkcijos deficitas. 2012 m. nors žaliavų kainos ir krito, sumažėjo paklausa, atsirado pagamintos produkcijos perteklius.

Kalbėdami apie svarbiausius ateinančių metų tikslus ir padangų rinkos tendencijas, specialistai išskiria vieną pagrindinį aspektą – kuro taupumas. Transporto parkų savininkai siekia kuo labiau optimizuoti savo veiklą, tad nieko keisto, kad siekia maksimaliai sumažinti kuro sąnaudas, o padangos čia atlieka nemažą vaidmenį.

Tiesa, gaminant tokias padangas reiktų stengtis, kad nenukentėtų jų ilgaamžiškumas ir, kad padangos būtų tinkamos restauracijai. Taip pat visi žino seną tiesą – tinkamas slėgis padangose yra jų ilgaamžiškumo ir automobilio saugumo garantas.

REKLAMA

Ko tikėtis artimiausiu metu?

Šiems metams prognozuojamas nedidelis rinkos ūgtelėjimas. Paklausos ir pasiūlos santykis turėtų stabilizuotis ir jei neįvyks nenumatytų įvykių, tuomet kainos bus taip pat stabilios. Žymaus rinkos atsigavimo laukiama 2014, 2015 m.

Labai daug kas priklausys ir nuo vežėjų sėkmės. Didėjant išlaidoms, nemaža dalis jų rečiau keičia padangas, o tai stipriai mažina paklausą. Problema ir nepatyrę ar prasti vairuotojai, kurie neprižiūri padangų ir šios susidėvi greičiau nei turėtų. Vežėjai pradeda skeptiškai vertinti vieno ar kito gamintojo padangas ir perka konkurentų produkciją.  


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų