• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Žmogui nustatė "diagnozę" psichekspertai

M.Radžvilaitė

Pavyzdžiui, ŠIZOFRENIJA. Žmogus atverčia TLK-10 (Tarptautinė ligų klasifikacija, 10-oji redakcija, "Medicina", 1997 m., 289 puslapiai), tenai susiranda Šizofrenijos (F-20) diagnostikos kriterijus (puslapis 70), simptomų grupė:

REKLAMA
REKLAMA

a) minčių skambėjimas, minčių įterpimas ar atėmimas, minčių perdavimas.

Dėl visa ko pažiūri dar į Lietuvių kalbos žodyną (VIII tomas, "Minties" leidykla, 1970 m., psl. 244, 245), kur žodis mintis: 1. mąstymas, mąstymo procesas: perbėgdavo mintimis, paskendęs savo mintyse. 2. mąstymo rezultatas, idėja, sumanymas: gera mintis, kūrinio mintį, pakišti mintį, mintį palaikys, sapnas pagal mintis, mintys ateina. 3. sąmonė: bet nors garsiai ir nepasakysi, o mintyse vis vien jau pasakyta.

REKLAMA

Dar pažiūri į Dabartinės lietuvių kalbos žodyną (II papildytas leidimas, apie 60 000 žodžių, leidykla "Mintis", 1972 m., psl. 403), žodis tas pats - mintis. 1. mąstymo vyksmas: perbėgau mintimis visą savo gyvenimą. Paskendęs savo mintyse. Sukurti vaizdą mintyse. 2. mąstymo išdava, idėja, sumanymas: įdomi mintis. Atėjo į galvą mintis. Liūdnos mintys. Ten pat psl. 704: skambėti, skamba, skambėjo. 1. išduoti tam tikrą darnų garsą: plienas, varpai, stiklai skamba. Skamba kanklės. 2. aidėti: kaimas skamba juokais,... skambėjimas: balso, varpų, taurių skambėjimas.

REKLAMA
REKLAMA

Žmogus įsitikina, kad jam nėra jokio "minčių skambėjimo", nėra jokių "minčių įterpimo ar atėmimo", "minčių perdavimo" ir, vadinasi, nėra ŠIZOFRENIJOS diagnostikai simptomų grupės a). Po to įsitikina, kad nėra nei kitų grupių - b), c),... simptomų.

Žmogus padaro galutinę išvadą: TLK-10 rodo - sutrikimo ŠIZOFRENIJA (F20) nėra! Psichekspertų nustatyta "diagnozė" neatitinka tikrovės, jos nėra, todėl kabutėse.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Imkime kitą psichikos sutrikimą, pavyzdžiui, (F21) ŠIZOTIPINIS SUTRIKIMAS - ten pat TLK-10 susiranda, puslapiai 76 ir 77. Yra 9 tipiški požymiai: a), b), c)... h), i). Susiranda sunkiau suprantamus žodžius (dismorfofobija, depersonalizacija, dar derealizacija ir kitus) žodyne "Trumpas psichiatrijos terminų žodynas" (A.Lapytė, J.Šurkus, "Leidybos centras", Vilnius, 1976 m., 88 puslapiai), tenai žiūr. 21, 22, 23 psl.

REKLAMA

DEPERSONALIZACIJA (depersonalisatio; lot. de - netekimas + lot. persona - asmenybė) - sutrinka savojo "aš", savojo fizinio ir psichinio realumo suvokimas; skiriama:

autopsichinė d. - visų asmenybės psichinių ypatumų susvetimėjimas: ligonio balsas, judesiai, mintys, prisiminimai atrodo tarsi svetimi; gali būti savojo "aš" susvetimėjimas arba susidvejinimas - ligonis jaučia, kad jame yra du žmonės, skirtingai galvojantys, veikiantys ir suprantantys;

REKLAMA

somatinė d. - savojo kūno ar jo dalių nerealumo jausmas. Kiti specialistai šiuos reiškinius priskiria prie "kūno schemos" sutrikimų.

Žmogus įsitikina, kad jam tokių požymių nėra, kad ne ligonis.

DEREALIZACIJA (derealisatio; lot. de - smukimas + lot. realis - tikrovinis) - pakitęs tikrovės suvokimas: ligoniui viskas netenka realumo jausmo ir ryškumo; suvokimai praranda jausminį komponentą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Žmogus suvokia, kad jam nepatikęs tikrovės suvokimas.

DISMORFOFOBIJA (dysmorphophobia; gr. dys - neigimas + gr. morphe - išvaizda, forma + gr. phobos - baimė) - ligonio mintys apie fizinius savo organizmo trūkumus arba tariamus organizmo funkcijų sutrikimus. Gali pasireikšti kaip įkyrumas, pervertinimo arba kliedėjimo idėjos.

REKLAMA

Žmogus įsitikina, kad organizmo trūkumai nežymūs, jokių tokių sutrikimų nėra. Taip peržiūri (įsitikina) visus 9 tipiškus ŠIZOTIPINIO SUTRIKIMO (F21) požymius: nėra jokių nei a), nei b), nei c), nei d), nei e), nei f), nei g), nei h), nei i). Ir išvada: psichekspertų "diagnozių" ŠIZOFRENIJA (F20), ŠIZOTIPINIS SUTRIKIMAS (F21) - žmogus tikrai neturi, todėl "diagnozės" tokios kabutėse.

REKLAMA

Jeigu psichekspertai "nustatytų" diagnozę, pavyzdžiui, dar "ŠIZOAFEKTINIS SUTRIKIMAS (F25)", tai žmogus pažiūri į minėtą TLK-10, 1997 m., puslapius 84 ir 85 ir įsitikina, kad tokio "ŠIZOAFEKTINIS SUTRIKIMAS (F25)" - nėra! Žmogus susiranda dar storesnį oficialų leidinį - irgi TLK-10, bet 1992 m., 379 puslapiai (Tarptautinė statistinė ligų ir sveikatos problemų klasifikacija, III leidimas), kur irgi yra ir visi psichikos sutrikimai, bet nėra diagnostikos kriterijų, požymių, simptomų, tenai - puslapį 115. Bet ir čia, 115 puslapyje, nėra tokio "ŠIZOAFEKTINIS SUTRIKIMAS (F25)", todėl išvada:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Psichekspertai, nors jų būtų kokie 3, tai komisija, ar su "DR" laipsniais net - parašė "nustatė" ne sutrikimą psichikos ir tokia "diagnozė" tik kabutėse!! Tai psichpiktnaudžiavimas!! "psichekspertų"!!

Kas darytina? Psichekspertai privalo konkrečiai raštu įrodyti, kad žmogui yra neva "minčių skambėjimas",... iš kur konkrečiai tai matyti; kas yra neva "dismorfofobija",... ir iš kur tai konkrečiai matyti; kad yra neva "ŠIZOAFEKTINIS SUTRIKIMAS (F25)", kurio net 2-juose oficialiuose TLK-10... nėra!! Būtina tai įrašyti į Įstatymą (pavyzdžiui, Psichpriežiūros) ir taip pažaboti piktnaudžiavimą psichiatrija, nutraukti žmogaus genocidą.

(Kalba netaisyta)

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų