Seimo narė Zita Žvikienė – koalicija „Darbo partija + jaunimas“, sąrašo Nr. 10, bolotiruojasi Radviliškio rinkimų apygardoje, toje pačioje kaip ir prieš ketverius metus, kur tada ją Radviliškio krašto žmonės išrinko Seimo nare. Rinkimų išvakarėse pakalbinome parlamentarę.

Apibūdinkite rinkimus į Seimą prieš ketverius metus, kai dalyvavote pirmą kartą, ir dabar.

Prieš ketverius metus ėjau į rinkimus atvira širdimi, buvau neperkalbama idealistė. Manau, tokia esu iki šiol, nors gyvenimas negailėjo išbandymų. Tačiau darbas Seime suteikė neįkainojamos patirties. Seime kartu su bendražygiais nemažai nuveikėme: buvo atsižvelgta į daugelį mūsų pasiūlymų, inicijavome įstatymų pataisas, pritarta mūsų parengtiems teisiniams aktams.

Daug dėmesio turi būti skirta įstatymų kūrimui, tačiau ne mažiau svarbi yra parlamentinė jau priimtų įstatymų vykdymo kontrolė. Lietuvoje visiems į juos nusispjauti, galioja dvigubi standartai.

Todėl dabar, turėdama parlamentinio darbo patirties, daug konkrečiau su žmonėmis galiu kalbėti apie įstatymų priėmimo tvarką, svarbiausius valstybės tikslus, žmonių pilietiškumą ir aktyvumą, apie tai, ką reikėtų daryti jiems patiems, ko ir kaip jie privalo reikalauti iš valdžios, ką aš galiu įsipareigoti padaryti dėl rinkėjų.

REKLAMA

Kaip rinkėjai įvertino Jūsų darbą Seime?

Savo rinkėjams susitikimuose sakau, kad valstybę turime kurti patys, turime kontroliuoti valdžią, iš jos reikalauti kompetencijos ir atsakomybės. Aš dalyvavau įvairiuose žmonių surengtuose piketuose, nebijojau išklausyti priekaištų, nesislapsčiau nuo problemų ar nemalonių situacijų, diskutavau ir visą laiką raginau žmones būti aktyvius ir pilietiškus, skatinau ginti savo interesus.

Rinkėjams spręsti, kaip man sekėsi. Galiu drąsiai pasakyti, kad dirbau negailėdama savęs, nes žinau, kad kitaip dirbti neturiu teisės.

Žmonės Seimui ir Seimo nariams turi didžiulių priekaištų. Kaip į juos atsakote?

Valdžiai žmonės visada turi ir turės priekaištų. Tačiau aš, kalbėdama su žmonėmis, prašau jų ne politikuoti, o vertinti konkrečius nuveiktus darbus, kiekvieno Seimo nario triūsą ir elgesį. Į Seimą ėjau ne uždarbiauti, o dirbti, siekiau, kad mano darbai būtų prasmingi ir naudingi žmonėms. Niekada neieškojau naudos sau, rinkėjams buvau atvira, branginau jų suteiktą mandatą, gyniau paprastų žmonių teises. Visada sakiau, kad Lietuva prasideda ne Vilniuje, ji kiekvienam yra konkreti vieta, kurioje žmogus gyvena. Todėl ir investicijos turi būti skirstomos tolygiai, kad ir kaimo žmogus turėtų asfaltuotus kelius, komunikacijas, galimybę įdomiai gyventi.

Pastebėjau vieną dalyką – Radviliškio krašto žmonės nepaprastai kantrūs. Ir labai sąžiningi. Su seniūnais teikėme nemažai projektų Valstybės biudžetui, iš jo rajonas gavo apie penkis milijonus litų kaimo reikmėms, ligoninei, švietimui, kaimo bendruomenėms ir kitiems svarbiems dalykams. Kad matytumėte, kaip seniūnai skrupulingai ir tiksliai surašo sąmatas, neuždėdami daugiau nė lito! Šiems žmonėms norisi padėti, su jais matau prasmę dirbti.

Išvardykite pagrindinius darbus, kurių nedelsdama imtumėtės, jeigu žmonės vėl patikėtų Jumis ir išrinktų į Lietuvos Respublikos Seimą?

Pagrindinis mano tikslas būtų mažinti valdžios korupciją, išgyvendinti teisinį nihilizmą, įstatymų nevykdymą. Dar vienas pirmųjų tikslų – apriboti verslo monopoliją ir sugriežtinti tokių įmonių kontrolę, kad jos nesipelnytų iš mūsų mažai įdėdamos savo triūso milžiniškam pelnui pasiekti.

REKLAMA

Padarysiu viską, kad būtų mažinami mokesčiai naujai susikūrusioms ir mažoms įmonėms bei diferencijuojami ir mažinami mokesčiai kaimo regionuose investuojančioms įmonėms. Tada investicijos ateitų į kaimus, miestelius.


Rašyti komentarą...
A
AČIŪ TAU
2008-10-10 17:54:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
kad ir tada dirbai lietuvai ačiū tpfiu ne taip ačiū kad dirbsi mums o ne rusijai arba uspaskichui ir važinėsi į maskvą gaut asmeniškai nurodymų iš didžiojo valdovo rankų
Atsakyti
0

i
ignė
2008-10-13 16:05:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
GĖDA RADVILIŠKIEČIAMS ,KURIE BALSUOJA UŽ TOKIĄ PARTIJĄ,KURIOS VADAS VĖL RUOŠIASI VYKTI Į MASKVĄ.
Atsakyti
0

N
NŪŪŪ
2008-10-18 11:57:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
NA NETIKIU TAVIM... ZITA ;)
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (7)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų